Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобилни газови системи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автомобилни газови системи

    Тази тема произлиза от тук:

    http://forum1.offroad-bulgaria.com/v...113&highlight=

    Отварям тази тема за да може в нея да споделяме своя опит в тази област, защото явно на "специалисти" не може да се разчита.
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

  • #2
    Пускам този пост като лаик в газта,но не е ли странно че за дизел и бензин има качествена подръжка, а при газовите уредби все има някакви оплаквания и настройки.може и да бъркам но съм с чувството че винаги текат някакви донастройвания?Апелирам само темата да не се обръща на за и против газта.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #3
      Темата е много смислена и актуална, всички мнения в нея които не са по същество ще бъдат изтривани!
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Ще ви кажа защо избрах газ за гориво на джипа. Газта излиза от бутилката без да се интересува дали джипа е на равно или на голям наклон. За мотора няма голямо значени дали фазата е течна или газообразна. Единствената разлика е, че когато излиза газова мотора не може да направи много високи обороти.
        Ето какво ми се случи. Действието се развива в Айтос това лято. Блокира ми клапана на сондата който изключва и бутилката се пълни на около 80%. В следствие не можех да заредя и се наложи да се извади сондата и да се отстрани проблема. "Майсторът" така я направи че успях да заредя, но се оказа че има и странични ефекти. Забравил човека да запуши една сериозна дупка от 6-7мм и всъщност от бутилката излиза газова фаза вместо течна. Това го разбрах след известно време. Дълго се чудех защо джипа върви яко само когато е пълна бутилката и стигнах до извода, че има връзка със сондата. В този вид катерих връх Ботев. Имах половин бутилка и нагоре тя стана четвърт. Налягането намаля значително защото горе беше студ и мотора правеше максимум 1700 оборота. Добре, че пътят се оказа хубав та си карах на пета скорост. След като се върнах тоя проблем го отстраних и дори подобрих сондата.
        След този случай се убедих, че газта е изключително подходяща за джипки. Спомням си на 30 градуса наклон за колко метра гаснеха карбураторните двигатели, или пък колко скачени съда вместо резрвоари трябваше да направя за да работи джипа на бензин.
        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

        Коментар


        • #5
          Бе изглежда карбураторите и дизелите са дъвкани достатъчно и има натрупан масов опит. Инжекторите ги диагностицират през компютрите и някак се оправят. А с газа карбураторът вече става сложен и не успяват да се оправят. Както и със старите механични инжектори - в нам си кой град май имало един дето можел, ама май вече не бил жив, та ... Нямам друго обяснение.
          А, и сигурно има много апаратура - менте.

          Коментар


          • #6
            Точно поради всички тези проблеми които описвате тук и в другата тема аз преди три години си сложих и на колата и на джипа газов инжекцион.За мен не беше приемливо да гърми и трещи и като ида на сервиз да ми кажат:"Ами нормално е".И това къде ли не.Нямам опит с "обикновените"газови защото съм каал точно една седмица с такова(беше на Тераното като го взех).Но от както сложих "инжекциона"нямам ядове.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Yordan Kolev
              Ще ви кажа защо избрах газ за гориво на джипа. Газта излиза от бутилката без да се интересува дали джипа е на равно или на голям наклон. За мотора няма голямо значени дали фазата е течна или газообразна. Единствената разлика е, че когато излиза газова мотора не може да направи много високи обороти.
              Точно затова като ти "свърши" газта в зависимост от това колко високо е сондата можеш с намалена скорост да се довлечеш до най-близката газостанция. Мен лично това ме е спасявало многократно, защото в карбуратора на джипа ми няма нищо освен дроселните клапи и не работи на бензин. Освен това при газта ги няма "капризите" на незагретия двигател. Палиш и тръгваш. За да няма проблеми с незагрятия изпарител аз поне карам с доста концентриран антифриз и на практика няма проблем зимата дори и при доста голям студ.
              Желателно е подгряването на изпарителя да се вземе оттам където има интензивна циркулация задължително преди термостата.
              Напълно подкрепям Йордан за стендовете за газ. Ако при инжекционите те вършат работа при газта нещата са други.
              Веднъж опитах на стенд в резултат на което колата спря да върви и вдигна разхода с много. А на стенда показваше, че е ОК.
              В крайна сметка ме интересува как се държи колата а не показанията на газоанализатора. НАй-добре е по време на път да се регулира. ГАзоанализаторът показва характеристиките на НЕНАТОВАРЕН двигател. В реална ситуация нещата се изменят драстично.
              Наслушал съм се на легенди как газта убива двигателя и че возя бомба. Много по-лесно е да се запалиш с бензин отколкото с газ.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                едно от предимствата е като ти свърши газста минаваш на бензин :-) за 8 г. каране на газ и след многократно ходене по майстори съм се убедил, че човек трябва да направи поне 3 консултации преди да се метне при някой майстор... на мен майстори ми съсипаха мап сензора и изобщо не разбраха, че на моята кола дебитомера и дросела са в колектора и слава богу, че не гръмна.
                Истината е, че типа АГУ се определя не от цената а от типа двигател.
                сега съм с газов инжекцион и нямам проблеми за разлика от преди....
                LZ1RED

                Коментар


                • #9
                  А стига де. На студено пропана е много по-лош от бензина. Бензина може малко, ама е мазен, пропана е сух. И като не си налял масло за газ, студения старт става съвсем трагичен.

                  Коментар


                  • #10
                    Отворил съм доста двигатели работили и на бензин и газ. Уверявам те не откривам разлика в износването. Последното беше мотор на Ланча, която от нова е на газ и е на 200000 - стои си хонингът на цилиндрите.... Нищо, че един биелен лагер го нямаше
                    Имах предвид, че на газ при потегляне на студено няма придърпване и лошо смесообразуване, характерно при студен карбураторен бенз. двг. А бензинът дори отмива масления филм от цилиндрите. даже минава и зад сегментите и отива в картера. Прави ли ти впечатление, че при LPG маслото дълго след смяната не променя цвета си..
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      Снощи си проверявах нивото на маслото и забелязах, че си стои жълто. Бях силно учуден, защото последно сменях през юни месец. Маслото с което винаги карам е със силно миещи свойства и за няколко дни си става черно. Оказва се, че сега почти не се е променило. Нямах никаква идея, че е заради газта.
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Scrapheap
                        Отворил съм доста двигатели работили и на бензин и газ. Уверявам те не откривам разлика в износването. Последното беше мотор на Ланча, която от нова е на газ и е на 200000 - стои си хонингът на цилиндрите.... Нищо, че един биелен лагер го нямаше
                        Имах предвид, че на газ при потегляне на студено няма придърпване и лошо смесообразуване, характерно при студен карбураторен бенз. двг. А бензинът дори отмива масления филм от цилиндрите. даже минава и зад сегментите и отива в картера. Прави ли ти впечатление, че при LPG маслото дълго след смяната не променя цвета си..
                        Право думаш, - бензина съсипва повече двигателя. И за работата под натоварване и работат на стенд е вярно, опитвам се да го разтълкувам на Соти, ама той сляпо вярва на "нАучния прогрес" в лицето на газоанализатора...
                        А това че на място за да развъртиш двигателя до около 3-4 хиляди оборота трябва да отвориш дроселовата клапа не повече от 5-6 градуса никой не го смята...Е, какво смесообразуване има тогава и какво при реално натоварване питам аз?
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Имам даста опит с газовите уредби-сам си ги монтирам,регулирам и т.н.Но сега съм в патова ситуация.Нали си имам нова придобивка-Крайслер Вояджер-3.3 се чудя какъв изпарител да и сложа.Имам едно Ланди и мисля да го пробвам.Колата си има всичко без изпарителя.Ама като е Хамериканска,а аз никакъв опит с тях ще бъда благодарен на всеки съвет.

                          Коментар


                          • #14
                            Почвам да пиша.Аз питах Йори как пали на газ /само/ ,защото в сряда моята не запали на бензин ,което правя винаги сутрин и е стандартна процедура при мен да паля на бензин.Бях в провинцията и се почувствах неловко ,защото пътя на обратно беше дълъг, а винаги зареждам до горе и сега като немога да следя горивомера ми беше криво ,но до София си дойдох на газ.Всеки опит да прехвърля на бензин ,беше равносилен на вдигната ръчна спирачка.Вчера и днес ,се опитах да направим с един приятел пълна профилактика на системата /бензинова/и да разберем от къде е породен проблема.
                            1. Мненията на хората занимавали се с механичен инжекцион на МВ напълно вече след 6 години експлоатация ,съвпадат и с моето ,че той е капризен.Особено ако му се сложи газова инсталация.След като днес отворихме инжекциона се оказа ,че той е пълен с .......кал. Колата не беше карана 1 месец.Не е обаче това причината . За два дни беше експлоатирана повече отколкото и за година /имам и лека кола/,все в кален терен и често се налагаше преминаване на водни препятствия /щом и на тавана имам кал/.

                            2.С оглед създалата се ситуация ,вариантите за първоисточника на запушването бяха няколко:
                            а/кофти бензин .Определено не вярвах ,ама съм осторожен
                            б/ръжда в резервоара/няма промиване ,кой каквото да ми говори ,аз си имам мнение ,пък и съм чел ,че е така и експерименти не смятам да правя/
                            в /спукан резервоар ,респективно от там да е тинята ,калта и прочие .
                            Имам вариант утре да го сменя ,ама не с оригинален ,че е 400 и повече евра ,ами с такъв подобен пласмасов от транзит .След като почистихме инжекциона и дюзите със съответната процедура , запали на бензин .Въпросът е докога ,ако не сменя резорвоара с пласмасов .
                            Що се отнася до "майсторите" в София ,аз признавам само един .Няма му правя реклама .Действително момчето е много съвестно ,работил е в BOSH в Германия .Ползва газов анализатор ,регулира оборотите и единствено само след като съм си тръгнал от него имам нормален разход,нормални обороти и нормален вървеж.Иначе сигурно като всеки, съм ходил при 100 други .Заради оборотите.На бензин нормални ,на газ 1400-1500.Разход 16 ,при тези обороти ,газ.Всички казват-карай .И ти вземат парите.Или казват -няма проблеми.Да ама аз от баща ми съм научил ,че кажат ли ти няма проблеми ,значи проблемите са много .Или лесна работа .Значи работата изобщо не е лесна.
                            B+

                            Коментар


                            • #15
                              Е, айде стига де. Нямаш ли книжно филтърче преди карбуратора? Ако в резервоара няма откровенна кафява ръжда, значи покритието му не е повредено и значи просто трябва да го измиеш със сапун на пароструйката. Обаче виж да не смуче отнякъде въздух и да вкарва прах след въздушния филтър. Щото кал в карбуратора няма как да влезе, трябва да се образува право в него.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X