Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: ТАТА

    Здравейте, напълно съм наясно, че марката и модела, за които питам са "екзотични" (ако не бяха щях както винаги да си чета коментари във форума без да пиша). Надявам се, че някой може да има достоверна информация, аз опитах да открия, но не ми се получи. Ако в този форум няма хора, които могат да ми отговорят, не вярвам при който и да е майстор да получа по-добра информация. Опитът ми показва, че доста често "болката" на един автомобил се "лекува" по метода "проба-грешка", но за собственика е доста скъпо и много нерви. Все още се надявам да получа отговор от потребител, който има реална представа точно за този модел. Относно индикатора също зная, че трябва да бъде установено защо свети и че не трябва да карам автомобила докато не се отстрани проблема. Въпросът ми не се фокусира в "как сама да си разреша проблема" - не съм майстор и не ми е това работата, а ако някой е имал същия проблем към кого да ме насочи или какво е направено (вече аз да насоча майстора къде и какво да гледа), защото както започнах коментара това е "екзотична марка" и предполагам малко хора са имали проблеми за да могат много специалисти да отреагират, ако случайно някой се появи и им остави за ремонт подобна "екзотика". Приятна вечер и благодаря за коментарите.

    Коментар


    • #77
      От: ТАТА

      Марката е екзотична, но не е с космически технологии (да не го приемеш в негативен смисъл).
      Всеки, който разбира що годе от автомобили и техника (още по-добре и от джипове), може да провери дали имаш належащи технически проблеми, за които да се притесняваш.
      Вече там от какво е шасито, от какво е мотора, и какви части от други марки ще му паснат, си трябва някой с конкретен опит с модела. Другия вариант е майстор с достатъчно търпение и проби, ако може с по-малко грешки.
      За лампата - просто колата трябва да се вдигне на подемник или по друг начин, за да се провери дали включването и изключването на предния мост функционира нормално. Лампата може да свети от неизправен датчик, който принципно би трябвало да отчита дали предния мост е включен или не. Отделно, самият датчик може да е изправен, но да има някакъв електрически проблем по инсталацията, заради който лампата да свети излишно (т.е. без да показва реално).
      Ако все пак се окаже, че проблемът е в раздатъчната кутия, и 4х4 реално не изключва, може да се демонтира предния кардан, за да не пречи повредата за ползване на колата без 4х4, ако се наложи да се чакат/търсят резервни части по-дълго време.
      Обади се на Дядо Владо, когото нахока, вероятно ще ти свърши работа.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #78
        От: ТАТА

        Благодаря много за отговора. Днес ще се свържа с майстора да види какво точно може да направи (вече мога да го насоча). Относно нахокването на Дядо Владо - определено не съм го нахоквала, ако е излязло по този начин се извинявам (докачлива съм на темата: коли). Приятен ден и успешна седмица на всички!

        Коментар


        • #79
          От: ТАТА

          Здравейте! Относно питането ми от преди няколко седмици свързано с Tata Safari и светещия индикатор в зелено 4Н-4L се оказа, че няма проблем - раздатъчната кутия е ок, датчика е изправен и някъде в ел.инсталацията е бил проблема (отстраниха го и сега вече не свети постоянно). Шасито е на Митсубиши, ходовата част е Тата Сафари като доста от частите произведени за Паджеро са съвместими. Отново благодаря на всички, които се опитаха да ми помогнат и се извинявам ако съм засегнала някого. Приятен и успешен ден!

          Коментар


          • #80
            Да напиша и аз някой ред за тази кола (или по точно казано индийското слонче)
            Миналата година в началото си взех един пикап Тата Telcoline 2008 година, 4x4 с единична кабина. Моторът е 2.2 dicor което си е 2.2 HDI на пежо ситроен група. Превключването на 4х4 бързи и бавни е с копче (гадно е но и на ренджера е така и на Great Wall е така и пак създава трудности), Има климати и то работещ ( ползва се с влючено парно защото е с малка кабина и буквално може да се простудиш посред лятото) има блокаж на рездатката и автоматични хъбове на предния мост (вградени са си в него и работят)
            С две думи Пикапа съм го взел за работна кола. Критериите при търсене бяха следните:
            - Да е с голямо товарно пространство,
            - Да е 4х4,
            - Подръжката да не е скъпа
            - Да е идиото-устойчив.
            Въпросният пикап ми изпадна на прекрасна цена 3500 лв. готов регистриран. И както каза продавача качваш се и караш - така и стана
            По интересното можеби е какво съм правип по него като подръжка и ремонти а именно:
            - Нормалното обслужване- масла /двигател, кутия, рездатка, диференциали/ ремъци ролки филтри - около 400 лв всичко с труда.
            - Имах малък проблем не съм сигорен дали бе реален или ме изкъпаха но ми бъзикаха дюзите едната била не както трябва ..., грееше ми задно дясно колело, това ми струва около 1300 лв. (дватъти ми носиха дюзите на стенд, ремонт на задно дясно цилиндърче, нови накладки и жило за ръчна) както и да е според мен си се прецаках в този сервиз. Защото продължи да грее задно дясно колело, колата започна да гасне гогато стои на празен ход. Пих една студена вода.
            Оказа се накрая, че подкачващия елемент на помпата е заминал - подмяна (има си ремонтен комплект системата е на delphi) подмяна и разни дреболой по колата и се разделих с 500 или 600 лв. с ДДС Всъщност всички суми които Ви давам са с ДДС
            - Още от както е взех колта задно дясно коло грееше както споменах по горе, човека които ми оправя трърдеше, че е от спирачно цилиндърче ..... както и да е оказасе лагер на полуоската - 120лвлагер 5 лв. семеринг (попаднах на цена от 60 лв. за същия семеринг но нали зтова са приятелите да помагат) с него смених и втулката на хебела тя е 15 лв. при стругаря и труд около 100 лв.
            - Тази седмица смених съединителя комплекта с труда за смяна 500 лв.
            Важно е да се отбележи:
            - колата се кара само от базата до обекта и обратно.
            - Винаги е натоварена - влачи една машина около 1500 кг. и отгореси носи още около тон!
            - в 90% от случаите се налага да се движи на места без пътища!
            Според мен пикапа има следните недостатъци:
            - С бързи дифернциали е ( първа при 3500 оборота и си със 35-40 км/ч) Това някой гений го е сътворил
            - тесен е и е шумен спор няма.
            - Резервуара му е малък - 45 литра
            Относно разхода при това натоварване харчи средно межу 10 и 12 литра дизел на сто километра (това ме изуми много)
            На въпроса защо съм се спрял на този пикап? Отговора е следния - убити от бой тойоти, фордое нисани митцубишита вървят 10 000 - 15 000 лв. и влизаш в един филм (имам гурчив опит) пък и да не забравяме за колко го взех все пак. Смятам, че риска се оправда. в този случай!
            Части има намират се може да си поръчаш и от България. Ако ли не от Турция, Гърция, Италия (те се правят в Италия).
            Проблем са майсторедките които се правят на ........ и веднага те почват с глупостите. Давам пример преди да сменя съединителя питам в два сервиза и отговорите бяха следните:
            1. Работим само с наши части
            цена комплект съединител 800 лв. и още 500 за смяна - изумително но видиш ли той бил екзотичен и много сложен. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201005_180321.jpg
Прегледи:610
Размер:481.3 КБ
ID:6666241​​​​​​​

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X