Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Матова боя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Матова боя

    Може ли някой да ми каже от къде да си намеря зелена матова боя, като тази на военните. По специално като тази, с която са боядисани Мерцедесите.
    LZ1AID

  • #2
    До: Матова боя

    Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
    Може ли някой да ми каже от къде да си намеря зелена матова боя, като тази на военните. По специално като тази, с която са боядисани Мерцедесите.
    От УАЗ . Изобщо , достатъчно да е руска - и да има гланц , след една година вече ще поглъща светлината на 100%
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      До: Матова боя

      Световрачене. Макар че едва ли ще ти дадат точно тая, там има разни забранени добавки.

      Коментар


      • #4
        До: Матова боя

        Не става. Тя си стои гланцова и след година. Вярно е, че не изглежда като с лак, но все пак го има. Аз имах предвид боя, която още при пръскането стои матова.
        Благодаря все пак!
        LZ1AID

        Коментар


        • #5
          До: Матова боя

          Стефане, ако под забранени имаш предвид само за армията мисля, че бих могъл да оправя. Моля те да я поясниш
          LZ1AID

          Коментар


          • #6
            До: Матова боя

            Към всяка от известните марки за бои на автомобили има и добавки за получаванване на мат. Трябва да не е металик. Пръскали са ми г-то (да почива в мир) с 80% мат върху червено и ефекта е добър, без гланц, дълбок истински мат.
            Ако търсиш точно боята за милитари-Гега, ще намеря.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #7
              До: Матова боя

              Армейската техника се боядисва с бои от Световрачене. Не само джиповете. Дали ще се съгласят да ти отлеят от зелената преди да и добавят невидимите съставки не знам. Че ще станеш СТЕЛТ, и ще обидиш катаджиите)

              Коментар


              • #8
                До: Матова боя

                Всяка боя,както и безцветен лак може да се матира,като се добави талк.Слага се постепенно на малки порции,и се разбърква перфектно.С няколко проби ще установите количеството талк,което ще постигне мата,който търсите.Зарежете разните там "тайни съставки"!
                Който не вярва да опита със съвсем малко количество някаква боя(10-50гр.),и да пише после!
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #9
                  До: Матова боя

                  Аз съм постигал матов ефект с добявяне на винервайс, но както казва колегата преди мен- прбвай първо.
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    До: Матова боя

                    Благодаря ви за отговорите.
                    В момента колата е зелен металик. Е, поне беше металик до преди да я взема. Сега е вече цялата в драскотини и ме осени идеята да я пръсна с този армейски мат. Мисля, че повече издържа на капините и клоните, само не знам нали няма да си имам проблеми с полицаите заради цвета. Аз май не съм и погледнал и в талона пише ли ,че е металик.
                    Пламене, ако искаш пусни ми на ЛС колко ще струва тази услуга за да преценя.
                    Благодарско
                    LZ1AID

                    Коментар


                    • #11
                      До: Матова боя

                      Ако пише металик, работата ти е лоша.
                      Военната държи много на храсти. Но наистина държи само трикомпонентната за трактори и комбайни. Тя обаче била много скъпа. За джипа ти трябват нещо към три кила, или малко повече. Колко ще ти вземат бояджиите не знам.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Матова боя

                        Какво означава трикомпонентна?
                        LZ1AID

                        Коментар


                        • #13
                          До: Матова боя

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          ... Че ще станеш СТЕЛТ, и ще обидиш катаджиите)
                          Стефане, точно ти ли разказваш тези вицове?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Матова боя

                            В ИЧ диапазон изобщо и намаляваха ефективността после, защото танковете станаха черни силуети в нощните прибори, и демек пак се виждаха отчетливо Какво правят сега в радарните диапазони не знам.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Матова боя

                              Не ми трябва чак такъв стелт. Просто военна матова боя.Те при танковете вече монтираха и ремовизионни прибори и там вече няма багане с каквато и боя да си.
                              LZ1AID

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X