Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алкохолизъм

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Алкохолизъм

    Ех, алкохолът... Няма друго толкова противоречиво вещество
    Единствен по рода си, едновременно и стимулант и опиат. Депресант по природа, но в определени количества предизвиква еуфория. Вреден за много неща, но полезен за други.
    Когато сложиш на кантар плюсовете и минусите му, везната седи в неестествен баланс...

    Освен количеството, има значение и начина. Различната активност, храна, скорост на пиене и т.н. оказват значение и на скороста на разграждане, производството на ензими и т.н. В това отношение пиенето на екс пести пари, ама докарва и толкова проблеми... като започнем с гастрит и завършим с алкохолизъм. Дозировката е важна, както в количеството, така и във времето. Това е и причината да има 40 годишни развалини пиещи само вечер и сто годишни дядовци започващи деня с попара с вино . Всъщност за здрав човек алкохолът в малки количества е дори полезен. Но трябва да са наистина малки и не няколко малки за време по-малко, отколкото му е нужно да се разгради . Със запоите трябва много да се внимава, те естествено винаги са вредни... но пък не може да нямаме пороци .

    И едно цитатче от Тери Пратчет, за да разясни каква е разликата между пиянде и алкохолик?
    -Доколкото ми е известно, Сър Самюъл, вие сте бил алкохолик.
    -Не е тъй - възрази смаяният Ваймс. - Бях пиянде. Не ми достигаха пари за да съм алкохолик.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #32
      До: Алкохолизъм

      Е аз къв съмНе падам под пет шест бири денем и 150-200гр. ракия сека вечерЩе ви кажа истината за алкохолизмавсичко е от мързелавсички алкаши са мързеливци.Работлив човек и алкохолиада са несъвместими.От мене фърчи 3-4 кила пот всеки дента с 5-6 бири са ми нужни да си оправим водния баланс.И ракия за психическото здравеА около мене е пълно с алкохолици.И на сичките диагнозата е една МЪРЗЕЛ.Шурата от това умре на44години.Ушким от пиене а то от мързелДа сте видели работлив човек алкохолик?Нема и да видите.Сите са мързеливци нещастни.Събудат се сабале и ги е яд че са живи И дай по бира дай по ракия да забравим че сме живиНека умират измет мръсна това си е природна селекция
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #33
        До: Алкохолизъм

        Страшна тема се е заформила.... Но само не се заблуждавайте, че българинът пие много! За руснаците нямам преки наблюдения, но примерно чехи и поляци ни "крият топката" отвсякъде ... Мога да разправям с часове за пиянски изпълнения по тамошните земи. Западноевропейците също поркат доста, но при тях е по-дискретно, щото са им скъпи кръчмите....
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #34
          До: Алкохолизъм

          Пия колкото ми душа иска и при това редовно.Като се алкохолизирам ще пиша пак по темата
          Досега няма напредък!!!
          offroad фен
          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

          Коментар


          • #35
            До: Алкохолизъм

            Дааа,българина е пияч-обича да пие и може да изпие много,но задължително с мезе,музичка и по възможност добра компания.Има и известен процент пияндета,по-скоро мързеливци ,както беше писал Стария по-горе, в които е надделяло славянското.Но в в никакъв случай алкохолици,даже не съм и срещал в БГ такива по мерките по които се води статистиката.В западните държави къде-къде повече алкохолици,перманентно пияни и влачещи се по улуците-такива аз тук не съм срещал.Ми в Скандинавието...И никъде не е от значение цената на алкохола. Та да стигнем до Русия,Украйна,Полша и Прибалтиката.Там е страшно.Сега даже гледам по руските тв-та върви кампания срещу алкохолизма-там вече е национален проблем.90 процента от населението е в постоянно опиянение със всичките му последици.Поляците и те спешно трябва да обявяват бедственно положение в тая насока.Положението и в азиатските бивши съветски републики е плачевно.Само Кавказците държат като нас,щот имат традиции и култура на пиене.Така,че ,мисля,няма кво да се притесняваме-в тва отношение сме си бетон.Айде, наздраве !!
            [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
            Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

            Коментар


            • #36
              До: Алкохолизъм

              Пичове - наздраве
              По всички стандарти изброени до тук аз съм чист натурален алкохолик, който пие всяка вечер близо 200 г. домошарка (личен, мой релийз) и половин литър бира

              Не ми пука, че е много (според статистиката) - важното е че ми е кеф

              Аз алкохолик ли съм
              EnduroX Alba-Damascena 2019

              Коментар


              • #37
                До: Алкохолизъм

                Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение
                Аз алкохолик ли съм
                Пробвай 1 седмица без и ще разбереш.

                Коментар


                • #38
                  До: Алкохолизъм

                  Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение
                  Аз алкохолик ли съм
                  100% !

                  И аз съм
                  Да не зависиш от "Органи" в България....

                  Коментар


                  • #39
                    До: Алкохолизъм

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Пробвай 1 седмица без и ще разбереш.
                    Абе, на инат,всеки ще издържи....една седмица през седмица,вече е проблем
                    Да не зависиш от "Органи" в България....

                    Коментар


                    • #40
                      До: Алкохолизъм

                      Първоначално публикуван от FBravo Преглед на мнение
                      Абе, на инат,всеки ще издържи....една седмица през седмица,вече е проблем
                      Аз съм родом от Асеновград и имам калеко там (месните занаят що е то), та той като е на антибиотици не близва. Седмица , две, колкото трябва. Иначе е с много екстри: пие помак, циганга, облак, двоен дабъл, става и си ходи . сега е на 65г и изглежда като употребяван 50г човек, бачка и не си поплюва. На горния етаж е неосъзнат професор по металообработване и металознание, както и по дървообработване.
                      за мен е болен, чак неизличим. Той просто зависи от алкохола. Без пиене ще си иде скоро, ако не от здраве то от факта че не пил, не е адекватен на заобикалящата среда.
                      Незнам дали да го нарека мутация или еволюция, но е факт: може да си поркаш, ама си свестен.
                      То ако се задържиш на тоя свят повече от 60-70г, вече си в напрежение за всички по млади роднини.


                      КОЛКОТО ДО ВСИЧКИ ПИСАЛИ ТУК И ПИТАЩИ, ДАЛИ СА АЛКОХОЛИЦИ, КАЗВАМ ВИ:
                      -ДА, АЛКОХОЛИЦИ СТЕ, И СТЕ НЕСПАСЯЕМИ...ГОТИНИ ПИЧОВЕ!
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #41
                        До: Алкохолизъм

                        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                        То ако се задържиш на тоя свят повече от 60-70г, вече си в напрежение за всички по млади роднини.
                        Ъхъ,аз като бях 3ти клас,и вуйчо ми почина на 33 години,се чудих,защо всички реват и викат: "млад си замина"...тогава си мислех,че аз като стана на толкоз,няма смисъл да живеч вече........сега се надявам да доживея 50-60....тогава сигурно ще мисля за 80-90....
                        Да не зависиш от "Органи" в България....

                        Коментар


                        • #42
                          До: Алкохолизъм

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Пробвай 1 седмица без и ще разбереш.
                          пробвал съм много пъти повече от седмица - оцелях (ако това се търси...) ама пак не разбрах - алкохолик ли съм

                          шегата на страна - според мен е напълно в реда на нещата, да се пие умерено (под умерено визирам моята доза)

                          сега се сещам за една случка...
                          с жена ми сме на дискотека - пълна до пръсване.
                          пием си с нея кротко на бара, докато не се появи едно моме и падна като кол пред нас. как не се потроши - не разбрах.
                          жена ми (медицински кадър), веднага се загрижи за нея да я свестява и да види дали ще оживее. оказа се че ще я бъде.
                          разбрахме че е хамериканка - 16-18 годишна, на екскурзия с други ученици. не намерихме ни един достатъчно трезвен от приятелите и, за да проумее, че приятелката им е доста зле и трябва да се прибира. от близо 30 човека
                          всички пияни като кучета и само викаха - don't worry ... it's ok
                          а нейните връстници българи си играха и се веселиха кротко

                          да не ви разправям после какво се случи, когато тръгнахме да я прибираме в стаята и
                          EnduroX Alba-Damascena 2019

                          Коментар


                          • #43
                            До: Алкохолизъм

                            Един малък тест за всички които се чудят дали са алк.....

                            http://alktest.hit.bg/page2.html

                            Коментар


                            • #44
                              До: Алкохолизъм

                              Има един хубав лафф:


                              "....и к'во,ако не пия и не пуша,ще умра Здрав..."
                              SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
                              0878299791

                              Коментар


                              • #45
                                До: Алкохолизъм

                                Отаврязили отдавна може ли да пишат ?
                                Пия колкото ми се пие, ако има повод юнашката и това е.Пия на маса с компания иначе алкохол не близвам, залагам на спорта.
                                Спомням си посрещането на миналата Нова година как почнахме от 29-30 Декември и дигнахме масата на 3-4 Януари... не мисля че съм се пропил.
                                Заарин минусите и по-малко да са от плюсовете последиците, които носят след себе си, не са оправдани по никакъв начин.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X