Обява

Свий
Няма добавени обяви.

6-цилиндровата витара?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 6-цилиндровата витара?

    Колеги, от известно време се зверя по Витарите, с цел на първите свободни пари да се обурудвам с една, че ми писна година и половина да не мога да мръдна извън асфалта.

    Въпроса ми е към тези, които имат реален опит с дългата база с 6-цилиндровия мотор (не става дума за Гранд!). Знам горе-долу какво може 1.6 мотора във всичките му версии. По план жипката (засега) ще се използува 70% по асфалт и 25% по черно без тежки екстрими. Останалите 5%... каквото дойде, всички знаем как е в гората

    Има ли шестака вродени дефекти? Струва ли си допълнителните разправии по-голямата мощност и (предполагам) по-големия въртящ момент? Имат ли разлика раздатката и мостовете? И не на последно място - има ли съществена разлика в разхода на гориво?

    Поддръжката не ме плаши по принцип, стига да не се превърне в ежедневно занимание.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    До: 6-цилиндровата витара?

    Сега се усетих, че съм пропуснал най-важния въпрос: има ли разлика като проходимост с 1.6 дългата база при равни други условия?
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #3
      До: 6-цилиндровата витара?

      Бягай далече от тая. От трите фирмени джипа, това V6 сериозно ни опъва нервите. Много скъпи и дефицитни части. Ще ти кажа само, че шарнирът е част от целия носач и се намира нов единствено в Миркат. Искат му 700 лева. Отделно е трудно снабдяването с карета и други неща по окачването.

      Наскоро се повреди успокоител на верига. Сега ще се вкарва в бокса и не е ясно колко ще излезе ремонта. Самият факт, че са направили двигател V6 само 2.0 литра за мен е идиотщина.

      Като проходимост на нас ни върши работа, но ние пък нямаме кой знае колко сериозни изисквания в това отношение. Като комфорт и стабилност за асфалт е зле. Дълги пътувания са си уморителни, въпреки, че има климатик. Въпреки, че двигателят е 2.0 V6, ускорява доста мудно.

      Според мен ако въобще има някаква разлика в проходимоста спрямо 1.6, то тя е незначителна.
      Vitara 2.0 V6
      Honda CRV (Gen 1)
      Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
      ВАЗ 2131

      Коментар


      • #4
        До: 6-цилиндровата витара?

        Ясно, благодаря ти!
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #5
          До: 6-цилиндровата витара?

          Ремонтът на успокоителя на веригата като гледам ще излезе около 400-500 лева. Части около 240, а труд горе долу още толкова.
          Vitara 2.0 V6
          Honda CRV (Gen 1)
          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
          ВАЗ 2131

          Коментар


          • #6
            До: 6-цилиндровата витара?

            Като разглеждах газоразпределителния механизъм доста се постреснах, това беше една от основните причини да пусна въпроса.

            Това, което ме поблази, беше евентуално по-доброто поведение на асфалт и/или малко по-добрата проходимост, заради по-сериозния двигател, но щом по тези параметри отпада, ще се ориентирам към доброто старо 1.6 или към фероза, това вече според как се събудя сутринта преди покупката
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              До: 6-цилиндровата витара?

              Старото 1.6 се ремонтира доста по-лесно и евтино. Което ти дава значително предимство по отношение на проходимоста, тъй като тя често опира доколко можеш да си позволиш за ремонти. Раздатката има същите режими като на шестцилиндровото. Евентуално ако теглиш нещо е тегаво с тоя мотор 1.6. Ние затова взехме по-мощна машина, за да пускаме лодка.
              Vitara 2.0 V6
              Honda CRV (Gen 1)
              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
              ВАЗ 2131

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X