Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята фероза - житие и страдания.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моята фероза - житие и страдания.

    Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
    И такааа уважаеми господа Ферозаджии.
    Официално ви съобщавам, че "мъжът" ми е болен на легло .......
    Абе Ферозката е спряна от движение и положението не само, че не е розово ами направо си е зле:
    *2 броя кормилни щанги - много зле;
    *2 броя горни шарн.болта - за смяна или за оправяне на старите ще видим.
    *и най лошата новина - двигател - започва със смяна на гарнитура и после ще видим ... връща въздух в радиатора
    *Бензиновата помпа даже не я споменавам, щото тя си чака реда за на есен - зимата.
    Няма нищо ново, освен че са се счупили болтовете като са отваряли двигателя . Били са пренатегнати+прегряване=счупване. Ферозката е в добри ръце и вярвам че ще я оправят. Работи се по нея.
    Благодаря, на всички които предлагат съдействие, но за сега ми стига вашата морална подкрепа
    Извинете ме, че съм от мълчаливите и не споделям, но предпочитам да изчакам крайният резултат или да пиша ако имам въпроси/затруднения.

    Въпреки че я карам отскоро - Ферозката ми е влязла яко под кожата и незнам дали защото ми е "първото МПС", но без нея съм като съката и ми е едно такова тегавооооо.....

    Модератор: По молба на собственичката - преместих частта с ремонтите в нова тема. Ако има още нещо - ще кажете.
    Последно редактирано от sparkybg; 16-07-09, 12:15.

  • #2
    До: Нова фенка с DAIHATSU FEROZA!

    Дано бързо да оздравее болния, че си малко млада за "вдовичка".
    Оператор на италиански реактивен жребец

    Коментар


    • #3
      До: Нова фенка с DAIHATSU FEROZA!

      А къде са му хуравите алуминиеви джанти на твоя мъж?
      Оператор на италиански реактивен жребец

      Коментар


      • #4
        До: Нова фенка с DAIHATSU FEROZA!

        Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
        .... хуравите алуминиеви джанти .....
        Преди време в една друга тема от "УАЗ" и "БЪЗИКАМ СЕ" ....(в същност прочетох нещо по диагонал и неправилно) измислих глагола "УАЗИКАМ СЕ" ....имаме си и тема за " Етимология на думите "....ама кой какво си е мислил за да състави " ХУРАВИ" незнам .... извинявам се за спамеца...
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Нова фенка с DAIHATSU FEROZA!

          Е на него са си джантите ......
          .

          Ти гледаш стари снимки със зимните гуми
          Ей още еднааааа...... в дуел с УАЗа на lubo_yacht

          Коментар


          • #6
            До: Нова фенка с DAIHATSU FEROZA!

            Извинявам се за "хуРавите" джанти. Исках да напиша хуБавите, ама нещо не съм довидял.
            Оператор на италиански реактивен жребец

            Коментар


            • #7
              До: Нова фенка с DAIHATSU FEROZA!

              хайде сега управдания
              а после иди да доказваш че нямаш сестра

              Коментар


              • #8
                До: Нова фенка с DAIHATSU FEROZA!

                Вчера говорих с майстора
                Феро, го къпят в киселина, за да се разядат остатъците от счупените болтове. Бавно, но славно има движение на нещата. Като се "стигне на нула", т.е. изчезнат болтовете - се почва шлайфане на глава, гарнитурка нова, бла бла предницата да оправим и такааааааааа.

                Викам да драсна някой ред, че да не ме обявите за вдовица

                П.П. Обмислям вариант да преместя номера от решетката или да махна долната ламарина от бронята или да я надупча поне тая ламарина, не знам като се стигне до там ще видим.

                Коментар


                • #9
                  До: Нова фенка с DAIHATSU FEROZA!

                  Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
                  Вчера говорих с майстора
                  Феро, го къпят в киселина, за да се разядат остатъците от счупените болтове. Бавно, но славно има движение на нещата. Като се "стигне на нула", т.е. изчезнат болтовете - се почва шлайфане на глава, гарнитурка нова, бла бла предницата да оправим и такааааааааа.

                  Викам да драсна някой ред, че да не ме обявите за вдовица

                  П.П. Обмислям вариант да преместя номера от решетката или да махна долната ламарина от бронята или да я надупча поне тая ламарина, не знам като се стигне до там ще видим.
                  Номера го премести.Струва ми се ,че така намалява потока на охлаждащия въздух ,което може да окаже влияние в/у работата на виското.А ламарината я разпробий на 2 реда шахматно с Ф12 през 50мм в горната част.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нова фенка с DAIHATSU FEROZA!

                    Първоначално публикуван от gknife Преглед на мнение
                    Номера го премести.Струва ми се ,че така намалява потока на охлаждащия въздух ,което може да окаже влияние в/у работата на виското.А ламарината я разпробий на 2 реда шахматно с Ф12 през 50мм в горната част.
                    Ще ще благодаря.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нова фенка с DAIHATSU FEROZA!

                      Съветвам те първо да си прегледаш основно охладителната система, и да я докараш до пълна изправност. После, ако загрява, дупчи и мести номера. Щото ако не загрява, от тия манипулациии няма смисъл. Разлика при ниска скорост - в гората, трудно ще се получи. Разлика евентуално ще има при високи скорости по магистралата.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нова фенка с DAIHATSU FEROZA!

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Съветвам те първо да си прегледаш основно охладителната система, и да я докараш до пълна изправност. После, ако загрява, дупчи и мести номера. Щото ако не загрява, от тия манипулациии няма смисъл. Разлика при ниска скорост - в гората, трудно ще се получи. Разлика евентуално ще има при високи скорости по магистралата.
                        Благодаря за съвета. Само да я оправят и ще я видя как ще се държи Ферозката

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нова фенка с DAIHATSU FEROZA!

                          споко колещке и моята я вкарах в бокса за лек козметичен лифтинг на фасадата и лека липосукция на задните части
                          а за пробиването не бързай първо я пусни в движение. защото моята докато не и смениш гарнитурата на главата не спря да ми загрява, но като я смениж всичко заспа
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нова фенка с DAIHATSU FEROZA!

                            Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
                            споко колещке и моята я вкарах в бокса за лек козметичен лифтинг на фасадата и лека липосукция на задните части
                            а за пробиването не бързай първо я пусни в движение. защото моята докато не и смениш гарнитурата на главата не спря да ми загрява, но като я смениж всичко заспа
                            Съболезнованията ми - бързо да я излекуваш. Аз не бързам да пробивам, това ми е последния проблем, който може и да пропусна ако всичко е наред.

                            Колеги в момента издирвам комплект болтове за главата (та нали 2та ми се счупиха).
                            В евро07 нямат и не са внасяли
                            Евроболт - искат мостра и за сега ме отсвириха, но не съвсем
                            В момента ми проверяват и в една Варненска фирма за части за джипове, но чакам.

                            Ако някой има някакви идеи къде мога да потърся, моля да помогне......

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нова фенка с DAIHATSU FEROZA!

                              Ми дай някакви снимки на болта, параметри нещо ...че е дълъг, тврЪд и чер, знам.....ама натам
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X