Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за скоростна кутия на Самурай SJ413 ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за скоростна кутия на Самурай SJ413 ?!

    здравейте колеги,

    От скоро имам един Самурай (SJ413) и го ремонтирам сега. Правих ремонт на скоростната кутия , смених й разбитите лагери и сложих нови семеринги. От кутията излизат 3-кабела, някой има ли представа кой за какво служи ? При мен горе под предния капак беше закачен само единия , има ли смисъл да оправям останалите защото са изпокъсани ? Нямам представа , кой за какво служи ?
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Въпрос за скоростна кутия на Самурай SJ413 ?!

    Колега мойта старата кутия беше също с три кабела. Де факто така и не разбрах защо са три, единия е за светлините за задния ход.
    На купето имам три куплунга, но кутията я смених с друга която имаше само един един датчик, на останалите има само завити муфи.
    Може би е модифицирана за ....!
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    SJ 413

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за скоростна кутия на Самурай SJ413 ?!

      Разглеждах пак разположението на датчиците и установи че единия е за задната скорост , като гледам другите единия дава сигнал когато е на 5-та скорост , другия когато е на 4-ра скорост. Това добре , но какво става като дава сигнал и защо , още не ми е ясно?! ако някой има идея по въпроса , ще му бъда благодарен.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за скоростна кутия на Самурай SJ413 ?!

        Сигнала за пета предавка се подава към Модула за Контрол на Емисиите. По старите нямат такъв.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X