Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LSD в предния мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LSD в предния мост

    Искам да попита имали някъде информация какъв резултата и съответно плюсовете и минусите като се монтира LSD диференциал в предния мост на Сузуки Витара, при положение че си има такъв заводско в задния.
    Може да ви прозвучи глупав въпроса, но сам все още съм нов в тази област.

  • #2
    До: LSD в редния мост

    И аз съм си мечтал за такова нещо, ще наглеждам темата :-)

    Коментар


    • #3
      До: LSD в редния мост

      А на странични наклони и в завой какво ще правите

      Коментар


      • #4
        До: LSD в редния мост

        Ама темата наистина ли е сериозна?
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          До: LSD в редния мост

          Попринцип има техническо средство наречено търсачка. Понеже Витараджиите са сплотено племе ще дам един пример за ЛСД http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&highlight=LSD

          И разбира се, ако това не е точно това което търсите, пишете в търсачката. Все нещо ще ви излезе което ще ви заинтересува

          Успех
          Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

          0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
          /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

          Коментар


          • #6
            До: LSD в редния мост

            Знам за това техническо средство но нямах нужния късмет, gena( а както виждам сме и градски) както казах нов съм тия начинания. А въпроса ми е породен от това, че първо чух за това а след това и прочетох( http://www.calmini.bg/limited_slip_diff.htm ), че се слагат и в предния и в задния мост.

            Коментар


            • #7
              До: LSD в редния мост

              Мисли в друга посока. в 10% от някои места ще помага, в останалите 90% ще пречи. Ако искаш блокаж отпред, сложи пълен, ако има. Така в ония 90% ще стои изключен, съответно без да пречи.

              Не знам обаче колко би държал витарския преден диф и полуоски на блокаж.

              Ако питаш мен, баш за тая джипка, от преден блокаж няма особен смисъл. Виж заден е друго.


              Мисли за хубаво окачване и хубави/по-големи гуми. Докато я направиш, ще си си извадил изводите кое каква работа ще свърши.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: LSD в редния мост

                Колега нека ти се извиня ако това, което ти написах ти се е сторило малко грубо. Относно въпроса ти, не виждам защо да се слага ЛСД и отпред. Джипката нали е със задно в повечето време. Както попита колегата по-нагоре какво ще правите по наклоните и завоите. Мое мнение е да си остане джипката със заводското лсд, но не само с моето мнение се изчерпва темата. Изчакай до довечера, другите колеги да се върнат от работа и ще имаш цяла нощ да четеш мнения

                Поздави
                Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                Коментар


                • #9
                  До: LSD в редния мост

                  Да, точно. Блокажа не е панацея. Хубавото окачване и гуми - еднозначно и без съмнение са много по-важна крачка, без която каквито и блокажи да имаш, особен ефект няма да има.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: LSD в редния мост

                    За пълен блокаж отпред и аз мисля, че няма да го бъде дълго без поразии. За това и питам по тоя начин, просто което видях докато се рових по темата с доработка на витара, чел съм и вариянт пълен блокаж на задния диф и LSD отпред?! Мен и не ми трябва да ходя в блатата и т.н. на хард оффроуд, мен ми трябва да ходя на лов и по нивите макар и да е кално, понеже се занимаваме и със земеделие. И искам да си изчистя тоя момент дали витара както си е заводска- LSD отзад, хубове и лифт на окачването 3" ще свърши работа или да се насочвам към паджеро супер селек. В момента имам оферата за таква витара за приблизително 6000 лв.

                    Коментар


                    • #11
                      До: LSD в редния мост

                      Не е било грубо сигурно ви писнало от такива като мен дето писам само "умни въпроси" Но ми обясняваха как без блокажи неможело и т.н.и т.н. А за мен едно от най-важните неща си остава задкормилното устройство. Нагледал сам се на хората дето си мислят, че като имат 4х4 автомобил и могат да монат от всякъде А до сега сам тествал само от тъка наречениете паркетници: рав4, последната витара, тоуарег, тигуан, фрийлендър, каптива ленд круйзър и т.н предната ми работа беше такава

                      Коментар


                      • #12
                        До: LSD в редния мост

                        Джипа ми има фабрично ЛСД във всеки диф. Витарата няма межд. диф. т.к. е твърдо зацепена 50/50, така че ти остават 2 диф. На мен за 3 г. не ми е попречил ЛСД в никой от диференциалите. За Вас не знам как ще Ви се отрази.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          До: LSD в редния мост

                          Първоначално публикуван от tiguan Преглед на мнение
                          Не е било грубо сигурно ви писнало от такива като мен дето писам само "умни въпроси" Но ми обясняваха как без блокажи неможело и т.н.и т.н. А за мен едно от най-важните неща си остава задкормилното устройство. Нагледал сам се на хората дето си мислят, че като имат 4х4 автомобил и могат да монат от всякъде А до сега сам тествал само от тъка наречениете паркетници: рав4, последната витара, тоуарег, тигуан, фрийлендър, каптива ленд круйзър и т.н предната ми работа беше такава
                          Помисли за това:
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=61142

                          Карам такова. Нищо лошо не мога да кажа. По-тягоемко и по-леко е от дизелово паджеро. Има си LSD отзад. Може да се сложи и пълен блокаж. Задния диф е като на патрол - при това тегло няма трошене. побира гуми 31-ци, а окачване на TrailMaster за него струва около 1200лв. Тоест, след като го купиш, даваш едни 2500 отгоре, и имаш джип с нови хубави гуми и ново лифтово окачване. Ако предната решетка те дразни, може да се смени. Това не е FORD, а NISSAN. Само емблемите са му други. Друга разлика няма. И няма нищо общо с форд.

                          А цената е доста добра, според мен.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: LSD в редния мост

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Джипа ми има фабрично ЛСД във всеки диф. Витарата няма межд. диф. т.к. е твърдо зацепена 50/50, така че ти остават 2 диф. На мен за 3 г. не ми е попречил ЛСД в никой от диференциалите. За Вас не знам как ще Ви се отрази.
                            А???.Не вярвам!!!Дай снимки,клипчета с тестове и т.н....Заводски поставен ЛСД на преден диф на Витара НЯМА!!!
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              До: LSD в редния мост

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              А???.Не вярвам!!!Дай снимки,клипчета с тестове и т.н....Заводски поставен ЛСД на преден диф на Витара НЯМА!!!
                              Става на въпрос за JEEP Grand Cherokee WJ...........

                              И не бих го нарекъл това нещо в предния мост дето го има Светльо ЛСД.....
                              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X