Обява

Свий
Няма добавени обяви.

East European Bike Show - Romania, 10-12.07.2009 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • East European Bike Show - Romania, 10-12.07.2009 г.

    East European Bike Show - Romania, 10-12.07.2009 г.


    Още в началото си звучеше подобаващо - Източно европейско!!! И още в началото след като разбрах за него си казах - трябва да се посети. Още повече, че миналата година отново се готвехме за пътуване в тази посока, но събора там се отложи и работата се спътъхна.
    Както и да е - много желаещи имаше в началото, но още повече участници в края Събрахме се 15 мотора и смело нагазихме селскостопанските земи на север от Силистра. Шоуто се намираше на около 200 км от Дунава, в областта Трансилвания, гр.Предел. Движихме се много стегнато в група, като по пътя дори взехме да се увеличаваме с разни румънски мото братя.





    Толкова добре карахме, че само след първия град поизгубихме съпровождащата кола на майката на Владо с българска регистрация, карана от французина Ксавие, който се разбираше с нас на английски и дори нямаше пълномощно за колата, но това май не направи никакво впечатление на граничните служби :dontknow:
    Все пак използвахме възможността да попитаме местните какъв е поминъка в този край, пича си говореше на румънски, ние на други езици, но все пак разбрахме, че отглеждат предимно ечемик



    Местната бира за малко да ни "обърка", че сме сбъркали пътя и сме се насочили на юг



    Със смях, а и още много смях взехме, че ги стигнахме тези Карпати, които пък от своя страна също решиха да се посмеят, но за наша сметка и ни изпратиха малко дъжд. Опа, ще трябва да сложа - малко дъжд в кавички - толкова дъжд се изсипа, че ако го измервахме сигурно щеше да покаже към 18-20 литра на квадрат. Дори по едно време си мислехме, че Джоуви е някъде в района, толкова силно валеше.



    В крайна сметка спря. То винаги спира де, но е радостно, когато си с мотор и видиш как спира да вали. А и слънце изгря. Приказка.



    И стигнахме до събора. И взехме да цъкаме - организация, изобилие от всичко, две сцени, паркинг за моторите, отделен от мястото за палатки, много и различни заведения, атракции, сувенири и много, много мотори. Според мен всички организатори на български събори трябваше да са там и да черпят с пълни ръце от извора, от опита на тамошните организатори - МС TRUST, с представителства в Германия, Белгия и Румъния. Правеше впечатление как никой от организаторите не пийна и капка бира по време на целия събор, как през цялото време помагаха кой с каквото може, колко отзивчиви бяха и същевременно твърди, когато трябва. Доста трябва да научим за да стигнем до тяхното ниво и макар, че по природа съм оптимист, в това отношение съм песимист. Трябва ние самите да променим начина си на мислене, но не виждам това да се случва в последните години. Кой знае, дано бъдещето ме опровергае.









    Изгледа от палатките:




    Втория ден беше отделен за пълна културно, масова, мото програма - каране на мотор с обикаляне на забележителностите в региона. Интереса беше голям и колоната набъбна почти до 20 машини, все пак щяхме да посетим известния замък на т.нар. граф Дракула. Тук няма да се спирам с информация за мястото, в нета има достатъчно, само ще спомена, че има исторически сведения за една нощувка на Влад Цепеш (т.нар. Дракула) в това място. Но, по немски обичай румънците са го направили яка туристическа атракция и много хора се препитават от това.









    Замък, като замък, дори модерен на места. На мен нещо не ми хареса много, много. Комерса май ми дойде в повече, не знам как точно да го определя. За това отново по конете ( и магарето ) и газ към следващия замък - Рашнов. То излезе цяла крепост, която си е била доста трудна за превземане, но за сметка на това с великолепен изглед.





    Опа, който не слуша ... добре, че имам "приятели" ;D ;D ;D



    Последната спирка за деня - град Брашов. Наистина си е заслужил титлата - Европейска столица на Европа за ... година. Невероятна архитектура на сградите, много поддържано, спокойно, красиво и чисто.









    И отново сме на перфектно организирания събор. Ел.захранването беше с агрегат, който мъркаше като коте, но даваше достатъчно енергия за всичко наоколо. Баните бяха в едни големи фургони, с по няколко мивки и отделни отделения за къпане, с постоянна топла вода. Цивилизована история, който ходи на български мото събори знае какво имам в предвид. Тъкмо пристигнахме и румънските калпазани свалиха ауспусите на таралясниците и се отдадоха на прекъсвачи. Увериха ни, че целия този шум приключва към 23.00 ч., след това охраната била безкомпромисна. Може и да е вярно, защото предната вечер спахме на пълна тишина, но планината май не повярва, падна гъста и ниска мъгла и заваля. Ама не да превали, ами си заваля порядъчно силно. Без да прекъсва. Напоително и стабилно както в разказ на Йовков.







    Въпреки всичко купона продължаваше с пълна сила, напук на водата, която пък продължаваше да се излива от небето.





    Но, всичко си има край. Край имаше и моето търпение, особено след като установих, че палатката ми е прогизнала, капе на едно две места, а и май не я бях опънал на особено подходящо място (леко планинско поточе се беше оформило на мястото). И лекичко абдикирах на 5 км от събора, в младоженския апартамент на едно хотелче. Хубаво място Дори парното пуснаха по едно време.
    Неделната утрин ни посрещна с неспрелия дъжд, сбиране на багажа и газ към Родината. Тук вече пътувахме сами, което ми даде възможност да си помечтая за кратки и не толкова кратки пътувания, които да се надявам да успея да реализирам с скоро време.







    Чао Румъния! Останаха още неща за разглеждане в този регион - Синая, двореца Пелеш и Синайския манастир, калните вулкани, а и още места в Трансилвания, но нали трябва да останат и за следващия път, а километража ми отброи точно 800 мили - 1280 км.

    Ето няколко клипа на ентусиасти и телевизии за събитието:

    http://www.antena3.ro/stiri/romania/...how_75586.html

    http://stirileprotv.ro/stiri/evenime...a-predeal.html

    http://www.youtube.com/watch?v=Bd9uzidwvmY

    http://www.youtube.com/watch?v=AMkT3VMPx0I

    http://www.youtube.com/watch?v=AMkT3VMPx0I

    Тук са всичките мои и на Гери снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album...5&pid=13518421


    а на тези линкове, можете да разглеждате снимки на много участници във феста, които се обновяват всеки ден. Дори на едно място са снимали мотора на Питона от Морски братя - Бургас

    http://www.motociclism.ro/forum/inde...owtopic=394271

    http://www.seabrothers.net/smforum/i...hp?topic=576.0

  • #2
    До: East European Bike Show - Romania, 10-12.07.2009 г.

    Организацията на този събор, наистина ще да е била уникална... Снощи момчетата, присъствали на румънския купон, един през друг разказваха за впечатленията си, главно от организацията и реда.
    Има надежда, Бат Димо, че скоро нещата ще потръгнат и тук!

    П.П. Надявам се, небезизвестните "Бандити", "Бобита" и други "ББ"-организатори, да са присъствали и да са си водили записки...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #3
      До: East European Bike Show - Romania, 10-12.07.2009 г.

      Никой от нашите организатори не беше там. За какво ли? Те знаят кое как се прави
      Въпреки, че винаги съм бил оптимист, сега песимистично ще приключа - няма никаква надежда да се промени нещо при нас

      Коментар


      • #4
        До: East European Bike Show - Romania, 10-12.07.2009 г.

        Чудесен разказ. Благодаря!
        От гледна точка на тазседмичната жега, направо невероятно ми изглежда, какво се случваше миналата седмица.

        Дъжд ни удави и студ ни тресе, а сега слънце ни опече та ни размаза.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          До: East European Bike Show - Romania, 10-12.07.2009 г.

          Е, бат Димо, радвам се, че те видях на Предеал

          Сякаш точно на този чудесно организиран събор окончателно се убедих, че подобни мероприятия са ми втръснали до болка и посещението им може да бъде оправдано, ако се провеждат достатъчно далеч и ако е за малко.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X