Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за патрони Балиста

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпрос за патрони Балиста

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    След днешните тестове резултатите са плачевни.Подкалибрените, които ми бяха хвалили се оказаха пълен скрап (възможно е партидата да е лоша), от кутия 10 броя, на 35-40 метра нито едно попадение, за сравнение с чешките селиер/белот обикновени си имахме нормални попадения и се държат много добре, позволявайки корекция в стрелбата.При другите, които бяха 8/0 и 10/0 нещата не са много по-различни на 20-25 метра, абсолютна липса на групираност(да речем, че е поради шоковото стеснение) и никаква възможност за корекция на стрелбата, всеки път ги кара различно.Сравнението беше отново със селиер/белот, но 13/0 на които шоковото стеснение би трябвало да влияе негативно в по-голяма степен.И сравнението с испански рио за фазани, също рио-то показа много добра групираност на снопа и възможност за корекция на стрелбата.И последното негативно нещо е, че балистата цапа цевта сравнително повече от останалите боеприпаси.Позитивното качество е цената - 0.80стотинки бройката, дори и за подкалибрените, които по правило са по-скъп боеприпас.В заключение - ловните патрони балиста са твърде голям компромис, независимо от ниската им цена, абсолютно негодни за прострелване на оръжието, не позволяващи корекция на стрелбата поради липсата на повторяемост при изстрелите, също така водещи до сравнително по-високо замърсяване на оръжието.Могат да бъдат ефективни само на пределно къси дистанции до 10-15 метра.Абсолютно ненадежден боеприпас, на когото не можеш да разчиташ.Разбира се възможно е да сме попаднали на лоша партида.
    Тестовете бяха проведени с цев с дължина 570мм и шоково стеснение пълен шок, от двама души за да се избегнат грешките в стрелбата на един човек, които биха повлияли негативно на обективността.
    Това за Балистата не мога да го повярвам и направо ми прилича на поръчкова антиреклама.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #47
      От: Въпрос за патрони Балиста

      Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
      Това за Балистата не мога да го повярвам и направо ми прилича на поръчкова антиреклама.
      Тц, колега, нема начин.Още по-малко пък точно аз да съм платен за антиреклама.Има си светила в тая сфера, на които може да се плаща за реклама или антиреклама.Аз си споделих опита.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #48
        От: Въпрос за патрони Балиста

        В началото на темата съм изразил мнение което сега не поддъжам.Мина доста време и може би развалиха качеството.Отдавна не стрелям тяхни патрони но скоро чух оплакване от мой близък че стигали само до поткожно ужилване.Съжелявам за Българското.Говоря определено за съчми.
        Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

        Коментар


        • #49
          От: Въпрос за патрони Балиста

          Преди няколко месеца ми подариха няколко кутии Балиста с едри съчми... Поради факта че бидоха изстреляни по разни метални "попъри" за групираността на съчмите не мога да кажа нищо. Обаче от гледна точка на нагар и недоизгорял барут - по-"мръсен" патрон не бях виждал от години....
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #50
            От: Въпрос за патрони Балиста

            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
            Преди няколко месеца ми подариха няколко кутии Балиста с едри съчми... Поради факта че бидоха изстреляни по разни метални "попъри" за групираността на съчмите не мога да кажа нищо. Обаче от гледна точка на нагар и недоизгорял барут - по-"мръсен" патрон не бях виждал от години....
            За мръсотията същото съм споделил по-нагоре, оцапаха ми пушката, пробвал съм им подкалибрените - на 40м 0(нула) попадения от двама души.После с куршуми дето не са най-най с/б, всички вътре в кил зоната, без един.В този случай -1 бе по-голямо от 0
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #51
              От: Въпрос за патрони Балиста

              Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
              В началото на темата съм изразил мнение което сега не поддъжам.Мина доста време и може би развалиха качеството.Отдавна не стрелям тяхни патрони но скоро чух оплакване от мой близък че стигали само до поткожно ужилване.Съжелявам за Българското.Говоря определено за съчми.
              За разлика от колегата, с който сме писали по темата преди 2 години, моето мнение си остава същото. Конкретно говоря за 4/00 на Балиста, тези на снимката.Единственото хубаво, което мога да кажа за тях е опаковката от по 10 бр.За съжаление и там има кусури! Никъде на кутията не пише, колко грама е снаряда на патрона, дали е тапа или концентратор, скорост на съчмите, да не говорим за препоръчителното шоково стеснение, според фирмата производител, за най-добри резултати.Лошото е, че и в магазина не можаха да ми кажат повече! Очевидно, от Балиста са решили, че такава информация не е важна!?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0034.jpg
Прегледи:1
Размер:106.7 КБ
ID:5547937
              Последно редактирано от emil5koff; 26-12-13, 14:02.

              Коментар


              • #52
                От: Въпрос за патрони Балиста

                Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                За разлика от колегата, с който сме писали по темата преди 2 години, моето мнение си остава същото. Конкретно говоря за 4/00 на Балиста, тези на снимката.Единственото хубаво, което мога да кажа за тях е опаковката от по 10 бр.За съжаление и там има кусури! Никъде на кутията не пише, колко грама е снаряда на патрона, дали е тапа или концентратор, скорост на съчмите, да не говорим за препоръчителното шоково стеснение, според фирмата производител, за най-добри резултати.Лошото е, че и в магазина не можаха да ми кажат повече! Очевидно, от Балиста са решили, че такава информация не е важна!?

                [ATTACH=CONFIG]663721[/ATTACH]
                Айде да не говорим за шоковете, защото както споменах моят познат стреля само с пълен шок/такава му е пушката/ и съчмите само пробили кожата. В магазина пък има една.... по-дърта от мене дето си живее в някакъв сериял..Абе страшно!Жалко.Сигорно собственникът ще се усети щото доста колеги от раиона се оплакват.
                Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                Коментар


                • #53
                  От: Въпрос за патрони Балиста

                  Това за групираността ми прави впечатление, че каквито и патрони да стрелям, с каквито и сачми да са, ако са с тапа ми ги групира по - добре отколкото с концентратор. Каквато и марка да са. Такава тенденция съм забелязал. Явно, ако няма концентратот шока си върши по - добре работата.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въпрос за патрони Балиста

                    Доста странно разсъждение.С концентратор съчмите преминавайки през шоковото стеснение по малко се деформират защото пластмасата на концентр. е по мека и поема деформациите т.е. деформира се тя , а съчмите запазват по добре първоначалната си кръгла форма.
                    П.п. Погледнете след изстрел концентратор и ще видите множеството кръгли ямички в него в резултат на преминаването през шоковото стеснение.Поздрави и мн. слука!
                    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въпрос за патрони Балиста

                      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                      Това за групираността ми прави впечатление, че каквито и патрони да стрелям, с каквито и сачми да са, ако са с тапа ми ги групира по - добре отколкото с концентратор. Каквато и марка да са. Такава тенденция съм забелязал. Явно, ако няма концентратот шока си върши по - добре работата.
                      traper2504
                      От: Въпрос за патрони Балиста
                      Доста странно разсъждение.С концентратор съчмите преминавайки през шоковото стеснение по малко се деформират защото пластмасата на концентр. е по мека и поема деформациите т.е. деформира се тя , а съчмите запазват по добре първоначалната си кръгла форма.
                      П.п. Погледнете след изстрел концентратор и ще видите множеството кръгли ямички в него в резултат на преминаването през шоковото стеснение.Поздрави и мн. слука!
                      Теоретично е възможно /не съм го пробвал/ при пълен шок и много силен шок /дулно стеснение над 1 мм/ концентратора да даде по-слаби резултати отколкото без него.
                      При слабите шокове концентратора определено помага. Сачмите се деформират /изпилват/ и от самото триене в цевта, не само от шока.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въпрос за патрони Балиста

                        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                        Теоретично е възможно /не съм го пробвал/ при пълен шок и много силен шок /дулно стеснение над 1 мм/ концентратора да даде по-слаби резултати отколкото без него.
                        При слабите шокове концентратора определено помага. Сачмите се деформират /изпилват/ и от самото триене в цевта, не само от шока.
                        Така е колега , но нали чешем клавирите.........ходене му е майката , а слуката идва сама.
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Въпрос за патрони Балиста

                          Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                          Така е колега , но нали чешем клавирите.........ходене му е майката , а слуката идва сама.
                          Една от причините /не най-важната/ да се откажа от лова преди четири години е, че след цял ден ходене никаква слука не срещахме
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #58
                            От: Въпрос за патрони Балиста

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            Една от причините /не най-важната/ да се откажа от лова преди четири години е, че след цял ден ходене никаква слука не срещахме
                            Беше някъде в периода 1992 - 97 година . Целия сезон на едрия не само не уцелихме нищо ами и не видяхме нищо . Усещаш ги че хайванчетата са наоколо ама не се показват . По едно време председателя искаше да води поп да чете против каръка това при положение че по моя край (врачанско) поповете са на почит само ако командват артилерийски разчет
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #59
                              От: Въпрос за патрони Балиста

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Беше някъде в периода 1992 - 97 година . Целия сезон на едрия не само не уцелихме нищо ами и не видяхме нищо . Усещаш ги че хайванчетата са наоколо ама не се показват . По едно време председателя искаше да води поп да чете против каръка това при положение че по моя край (врачанско) поповете са на почит само ако командват артилерийски разчет
                              И аз съм от този край. На 15 км. източно от Враца. Вярно, че поповете при нас са бамбашка. Ядът, пият, заглеждат се по невести. ма ние си ги харесваме
                              Ловец съм от 1978 г. Две години преди това бях състезател по ловна стрелба към местното дружество. Трап. По-старите знаят, някога беше по-лесно да станеш член на партията или да почнеш работа в МВР отколкото да станеш ловец. Нямаше места. Трябваше някой стар ловец да се откаже /абсурд/ или да умре за да се открие място за нов. Аз улучих, че сформираха курс /излезе някаква постановка, че на ловците над 70 г. не им се смята ловна площ и се отвориха места/ и на 25 години станах ловец. Голям мерак, голямо нещо. Направихме си група половината от "състезатели", канеха ни навсякъде щото сме "стрелци" .
                              Така до 2004г. Един недоизлекуван летен грип с повторение ме вкара в една депресия - ужас. Мъж кога се уплаши от здравословен проблем... ходех като парцал. Личната ми докторка ме изследва, вика "Нищо ти няма, хвани си едно младо гадже и ще ти мине". Аз бях жив умрял. Тогава ме налегнаха едни "филосовски" мисли за живота, смъртта и т.н. Дадох обет нищо живо да не убивам освен ако не съм застрашен аз или семейството. Изключвам рибарлъка, ма поповете казват, че може.
                              Продадох си пушките и всичко към тях което бях събирал с години. Оставих си билета, може да ми дойде друг акъл. Така го поддържах до 2010 г. когато окончателно приключих. Сега ме канят приятели да ходим на лов "И пушка ще ти дадем", но аз съм железен.
                              А "слуката" я бастисахме 1989 г. когато тровихме мишките. Тогава по типична "българска работа" розовите хапчета вместо в дупките на мишките ги ръсеха покрай тях. Стотици яребици, фазани, зайци и сърни ги намериха изтровени. Наруши се "основното дивечово стадо" в нашия край. Като сложим и липсата на разселване на фазани и полудиви патици, както и общия спад на ловно-стопанските мероприятия след идването на демокрацията, резултата е налице. Този дивеч който го имаше, сега го няма при нас. Може би някъде се е запазил - не знам и не съм се интересувал.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X