Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за патрони Балиста

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос за патрони Балиста

    Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
    Ползвам Балиста 10.0 и 13.0 от доста време и съм мн. доволен. Затворени са мн право и дават мн.добра осипност ,събраност на 35м. Може би от тях има само отделни партиди с проблем по затварянето за които колегата пише. За подкалибреното бренеке ,колегата ИЖ120 е прав ,че 16 калибровото се ползва за подкалибрено на 12кал.
    Онзи ден в друга тема се опитах да кажа че ''Балиста'' в момента не са лоши ама.....
    Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос за патрони Балиста

      Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
      Онзи ден в друга тема се опитах да кажа че ''Балиста'' в момента не са лоши ама.....
      Име и авторитет не се гради с "в момента не са лоши..."А представи си един месопреработвател прави много хубав салам ама от време на време ползва кофти месо,ще си купуваш ли от саламите му?Аз лично не.

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос за патрони Балиста

        Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
        Онзи ден в друга тема се опитах да кажа че ''Балиста'' в момента не са лоши ама.....
        Опита ми с ловни патрони произведени в гр. Казанлък гласи: " Никога повече такива боклуци".

        Ловни патрони на Арсенал: Як изстрел добра групираност, но не винаги + гарнировка от не доизгорял барут по цялата дължина на цевта.

        Патрони Братан творение на Нити - Казанлък. Гръмотевичен изстрел, откат изключително не прияден с чувство че ще ми се строши пушката в ръцете, групираност с мъка 4 съчми 13/0 на 25 метра в разгънат вестник. Цевта в недоизгорял барут. Пропуснах да кажа, че стрелях с мини маг. + смяна на шокови втулки на цевта.
        П.П. Колкото по отворен шок по зле ставаха. Същото важеше и за по стеснен шок.

        Балиста. Ах балиста име свързано с оръжие от миналото. Е тва е комбинация между двата по горни боклука, като на моменти клони ту към единия ту към другия.

        П.С. Това е изцяло мое лично мнение и зада неме пита някой с какви патрони стрелям с ловната си пушка ще кажа: " Мастер Бендида" , но за 13/0 . Куршумите им нещо много бързо се разтракват и за това стрелям с B&P palla.

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос за патрони Балиста

          Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение

          и зада неме пита някой с какви патрони стрелям с ловната си пушка ще кажа: " Мастер Бендида" , но за 13/0 .
          Само дето забрави да споменеш пушкалото с ,което стреляш , щото дължина на цев , диаметър маи и това имаше значение.
          Последно редактирано от traper2504; 28-08-11, 11:14.
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос за патрони Балиста

            Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
            Куршумите им нещо много бързо се разтракват и за това стрелям с B&P palla.
            Колега това че куршумите понякога се разтракват няма никакво значение , по важно е да не се разтракват тапите,концентраторите между гилзата , щото се получава луфт и от там изтича барута ,особенно , ако е ситен ,като ,,Вега,, и др. А после ,,Ко стана бе , баси не падна ,гръмна ,като Флоберка,,.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #36
              Колеги,аз също ползвам Балиста и Ремингтон.От подкалибрените бренекета на Балиста съм много доволен....На 80м от 5=5 в мишена 20 на 20см..С тях съм убил около 10 прасета .Последно стрелях с кухите подкалибрени на Балиста /.ерни на цвят от вънка/по едно бягащо прасе 90кг на 70-75м,попадението беше за жалост в стомаха,ку.етата го спряха на около 150-200м от стрелбата.Наложи се да го доубивам трудно междо ку.етата.Направи ми впе.атление голямото поражение,което е направило бренекето,а самото то се беше скасало и прили.аше на поско,тясно и дълго пар.е олово..Поздрави на колегите ловци..и много слука.!!!!

              На мястото на точките има несъществуваща в нашата азбука буква.
              Последно редактирано от derhunter; 16-12-11, 19:47.

              Коментар


              • #37
                От: До: Въпрос за патрони Балиста

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                +1 за карабината.Аз и на безразборен лов я използвам...
                Не съм чувал за този метод на лов. Вероятно се има предвид "подборен отстрел по интелект" - разбирай "бой, по което е глупаво да се покаже".
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #38
                  От: До: Въпрос за патрони Балиста

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  Не съм чувал за този метод на лов. Вероятно се има предвид "подборен отстрел по интелект" - разбирай "бой, по което е глупаво да се покаже".
                  Ние му казвахме "всичко коз". Включително лАстовици и горски ако "хвърчи и се пеняви". Ако върви тихо и кротко и не се закача се пропуска
                  10 от 10 на 130 м. може, но трябва да се вземе корекция при меренето във височина. Няма ловен куршум от гладкоцевно оръжие, който след 70-тия метър да не пропада. Още повече, че гладкоцевното оръжие няма регулируеми мерни прибори, те не му и трябват.
                  Ако на 130м. цели тенекията без корекции, значи на по-близко ще бие високо.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос за патрони Балиста

                    Няма ловен куршум от гладкоцевно оръжие, който след 70-тия метър да не пропада.
                    Да си стрелял някога с ДУПЛЕКС - Монолит,Хексолит? Постреляй и пак ще говорим!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос за патрони Балиста

                      Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                      Да си стрелял някога с ДУПЛЕКС - Монолит,Хексолит? Постреляй и пак ще говорим!

                      ]
                      Не съм колега. Такива "бурми" в пушката си не съм слагал.
                      Тъй като е събота ще разкажа малко спомени, пък който иска да не ги чете.
                      На такива куршуми им казвахме "Лишки шикалки". Има в нашия район едно с. Лик, където "група Б" /бракониери/. беше пословична. Малко бяха набедени, но това е друга тема. Хора от селото работеха в завод "9-ти май" Червен бряг, сега "Бета" и от там донасяха новостите. Пушките, част от тях самоделни криеха в гората или в издълбани стъпала на сламниците, а патроните си правеха. Та въпросните шикалки представляваха почти същия по форма оловен или стругован от бронз куршум, два пресечени конуса съединени във върховете или три големи кръгли съчми сложени една над друга. Въпросните творения се слагаха в концентратор и така. Концентраторите събирахме след тренировка или състезания във Враца на "Трап". Имаше един национален състезател бай Иван Найденов който стреляше със служебен "състезателен" Броунинг и вносни патрони "Ротвайл". Нашите български "трап" седмици нямаха концентратори. Мисля беше 1978 г. докато събирахме концентратори пред машинките Иван "Дивия" , шофьор на началника на милицията ми показа тъкъв
                      куршум. Тъй като аз погледнах с недоверие и казах, че това ще се премята и точността му няма да е добра той сложи една тухла четворка на трийсетина метра. Куршума я проби, не счупи, а проби.
                      Каза, че като удари прасето го "изпрошва". Проблема при нас беше, че прасетата бяха много непостоянни. Нямаше ги с месеци, след това излизат на стада и т.н. През това време всеки носи
                      бренекета в патрондаша или жилетката, жега, студ, мъгла дъжд, сняг. Като се случи най накрая да гръмне: "Ей не можа да му пробие кожата.." Като пуснаха деветдесетте години първите бренекета "Ротвайл" в прозрачната пластмасова гилза на безумната цена по лев и десет парчето, хората си накупиха по няколко "за хвалба", ма пак си стреляха старите.
                      Най-добрия ловен куршум си остава стандартното "Бренеке" с пластмасовата тапа/стабилизатор. конструиран е от немски специалист преди втората световна война, прясно произведен и съхраняван правилно.
                      Лично за мен най-добрия ловен патрон е бил този който лично съм си направил.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос за патрони Балиста

                        Колеги, имате ли пресни наблюдения и мнения за въпросните боеприпаси?Приятел ловец онзи ден ме убеждаваше да пробвам подкалибрените, неочаквано давали много добри бой и пробивност, имало и с кух връх и се постигали добри резултати.Доволен е също и от патроните с едри съчми.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за патрони Балиста

                          Ами, не са чак толкова лоши. Аз съм ползвал доста модели на марката, но виж за подкалибрени бренекета, не съм. Иначе едрите сачми, не са много лоши. Използвал съм 12/0 минимагнум в концентратор 4 реда по 3 сачми в светло синя прозрачна гилза, не са лоши, също и доста чакал падна с 6/0 минимагнум - концентратор, тъмно розова прозрачна гилза. Ситните сачми, а именно 7 и 9ти номер, също, не са много лоши. За цапането на цевите, някой път цапат, друг път - не. Явно според зависи партидата ли, не знам и аз. Но съм си правил експерименти по големи листи картон за групираност и на разстояние около 25/30 метра седмиците и девятките с концентратор имат добър обсип, мисля, че бяха 30 грама патроните. Друг е въпросът, че за 2, 3 стотинки повече получаваш патрон на RC, 32 грама, който уж трябва да е една идея по - добър. Тестовете, ако има някакво значени съм ги правил с моето оръжие CZ ZH 301 70см цеви и шок 3/4. Иначе българските патрони са чудесни за сватби и кръщенета, ама то там май всички стават... Аресеналски веднъж съм пробвал само - ситни сачми, в червена гилза и цапаха цевите много яко, до сега, не съм виждал други, които да цапат толкова. Та това е, предпочитам вносни за лов, с малката практика като ловец, която имам съм си харесал марки, модели и тн. Но тук нещата са доста субективни, зависи и оръжието какво "харесва". Иначе като направа Балиста са доста добре - няма разпилян барут над обтуратора и из целия патрон, затворени са добре, няма кривинии с изключение на някои редки случаи, но такива "дребни" козметични дефекти съм намирал и при уж далече по - класни марки като Remington, Winchester, Brenneke, Rottweil и прочие. Може би с всички разновидности, до сега да съм изстрелял над 20 кутии Балиста, купувани от различни магазини и по различно време, не съм усетил някакви отклонение от едни спрямо други. Просто ми прави впечатление, че понякога някои цапат повечко цевите. От българските нулите на Братан (Niti Казанлък) също ми допадат. Други колеги, са доста доволни от куршумите им.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос за патрони Балиста

                            След днешните тестове резултатите са плачевни.Подкалибрените, които ми бяха хвалили се оказаха пълен скрап (възможно е партидата да е лоша), от кутия 10 броя, на 35-40 метра нито едно попадение, за сравнение с чешките селиер/белот обикновени си имахме нормални попадения и се държат много добре, позволявайки корекция в стрелбата.При другите, които бяха 8/0 и 10/0 нещата не са много по-различни на 20-25 метра, абсолютна липса на групираност(да речем, че е поради шоковото стеснение) и никаква възможност за корекция на стрелбата, всеки път ги кара различно.Сравнението беше отново със селиер/белот, но 13/0 на които шоковото стеснение би трябвало да влияе негативно в по-голяма степен.И сравнението с испански рио за фазани, също рио-то показа много добра групираност на снопа и възможност за корекция на стрелбата.И последното негативно нещо е, че балистата цапа цевта сравнително повече от останалите боеприпаси.Позитивното качество е цената - 0.80стотинки бройката, дори и за подкалибрените, които по правило са по-скъп боеприпас.В заключение - ловните патрони балиста са твърде голям компромис, независимо от ниската им цена, абсолютно негодни за прострелване на оръжието, не позволяващи корекция на стрелбата поради липсата на повторяемост при изстрелите, също така водещи до сравнително по-високо замърсяване на оръжието.Могат да бъдат ефективни само на пределно къси дистанции до 10-15 метра.Абсолютно ненадежден боеприпас, на когото не можеш да разчиташ.Разбира се възможно е да сме попаднали на лоша партида.
                            Тестовете бяха проведени с цев с дължина 570мм и шоково стеснение пълен шок, от двама души за да се избегнат грешките в стрелбата на един човек, които биха повлияли негативно на обективността.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #44
                              От: До: Въпрос за патрони Балиста

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              Няма ловен куршум от гладкоцевно оръжие, който след 70-тия метър да не пропада.
                              Ако на 130м. цели тенекията без корекции, значи на по-близко ще бие високо.
                              Абсолютно верно казано.
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос за патрони Балиста

                                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                                Взех от патроните на Балиста №11, №10 и №9, 30гр. За сега съм пробвал 11 и 9 и не съм доволен. Стрелям с инерционен ловен автомат и на всяка трета стрелба засича.
                                Пробвах стари 24гр. №9 на Сокол и с тях няма проблем. Явно и тези "европейски" производители спестяват от заряда. Да не говорим за криво затворен патрон, наранена чашка на гилзата.
                                Трагедия.
                                И после защо не ръсте БВП.
                                Здравей Дочев! Нищо не каза за Стожера оправихте ли го и дали бях прав за това от къде идва проблема.
                                Колеги специално Балиста 13.0 /дефакто е12.0 щото 13.0 не се побират по 3 на ред в концентратор/ тъмно синята гилза дава много концентриран сноп попадения.
                                Специално при Стожера слагам само един , за първи и то направо в цевта.Ако заредите и целия магазин след изстрела на първия втория не може да се качи /а се заклещва/ и оръжието засича. Получава се от това , че при запечатването патрона идва с около 1мм. по дълъг и опира.Става въпрос за кръгово запечатания 13.0 с концентратор , а за звездообразно запечатан 13.0 Балиста не знам да има.
                                Поне преди беше така , а сега дано са коригирали дължината.
                                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X