Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрически проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електрически проблем

    Машината ми е Outlander 800. Проблема се появи на състезанието във Враца. Точно в шибаното дере - ама на най-шибаното в дерето загубих мощност и машината угасна. Опитах се да запаля ... няма ток да завърти двигателя - едвам едвам 1 - 2 пъти да превърти и край не пали.

    След като изтеглихме АТВ-то. последва автомивка и отваряне на кутията с въздушният филътър - вътре ВОДА и КАЛ. Почистихме я.

    Махнахме свещите - заредихме акумулатора, завъртяхме. След което обратно всичко по местата... и ...

    ЗАПАЛИ- двигатела работи равномерно, форсира се ... приказка.

    Обаче след 200 метра същото ... загасна и няма ток да запали ... Заредихме акумулатора - пали ... но след 200 метра пак гасне и край...

    Проверихме дали зарежда акумулатора - 13 - 14 волта според колко газ давам - май е нормално. Обаче като работи тока изчезва и си гасне но на пали ...

    Някой да има идея от какво може да се случва това ?

  • #2
    До: Електрически проблем

    Значи колега, не съм много запознат с Аутландера, но ако е с карбуратор(и) трябва да се отвори и да се провери за вода на чашката.
    '05 Suzuki RM 250

    Коментар


    • #3
      До: Електрически проблем

      Първоначално публикуван от naughty_boy Преглед на мнение
      Значи колега, не съм много запознат с Аутландера, но ако е с карбуратор(и) трябва да се отвори и да се провери за вода на чашката.
      Е да ама е инжекция ... а ако има вода все още няма логика двигателя да работи идеално докато не се изхаби акумулатора - въпреки че уж се зарежда - което ми чупи някак си логоката в тва което казвам - но е така.

      Коментар


      • #4
        До: Електрически проблем

        Май пусковият ток ти иде малко, виж релета, алтернатори или нещо от тоз род, може някъде и фазата да ти занулява протрит кабел все неща от род, а бе работата ти е за еликтричар. А пък може и след тоя гьоч да имаш и вода вътре из буксите и тя да офазява, ако е това сушиш и грес.

        п.п.Преди малко те гледах по ТВ-то на Чалънджа, Браво вървеше доста добре като за сефте. Дано другия път техниката не те предаде.
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #5
          До: Електрически проблем

          Хмм аз имам някви други съмнения!
          Акумулатора без това показва 11,8 Волта.
          Обаче в момента в който натисна да запаля - 8 V.

          Дали в един момент не се оказва, че акумулатора не се явява голям товар и от това да се случват нещата. Днес ще купя 1 акумулатора, без това съм решил да имам и 2-ри в задния багажник .

          Коментар


          • #6
            До: Електрически проблем

            според това което мериш излиза че акумулатора е свършил нормално трябва да държи 12.4-12.7 и при палене да не пада под 10
            пробвай да го заредиш и го премери 24 часа след зареждането ако пак показва 11.8 значи е свършил
            Николай Гогов 0898676912

            НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

            Коментар


            • #7
              До: Електрически проблем

              Кмете пробвай с друг акумолатор но виж някой букса може да окасява и да изтоштава акумолатора ако няма достатачно ток неможе да работи мотора най вероятно е някой букса.Какво стана с джипа оправилиго.Поздрави от Цецо дето бях със Стефан
              [LEFT][I][B]Цветан Карабекиров RENEGADE 1000RX[/B][/I] [SIGPIC][/SIGPIC][/LEFT]
              [LEFT][/LEFT]

              Коментар


              • #8
                До: Електрически проблем

                Първоначално публикуван от geriood Преглед на мнение
                Кмете пробвай с друг акумолатор но виж някой букса може да окасява и да изтоштава акумолатора ако няма достатачно ток неможе да работи мотора най вероятно е някой букса.Какво стана с джипа оправилиго.Поздрави от Цецо дето бях със Стефан
                Джипката си седи още на OMV-то във Враца - и днес ще си я дигнат от сервиза. В таз Враца всичко почупих , ама голям кеф ми беше.

                Коментар


                • #9
                  До: Електрически проблем

                  Кмете намерили проблема на оутлендара и какъв е
                  [LEFT][I][B]Цветан Карабекиров RENEGADE 1000RX[/B][/I] [SIGPIC][/SIGPIC][/LEFT]
                  [LEFT][/LEFT]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Електрически проблем

                    Първоначално публикуван от geriood Преглед на мнение
                    Кмете пробвай с друг акумолатор но виж някой букса може да окасява и да изтоштава акумолатора ако няма достатачно ток неможе да работи мотора най вероятно е някой букса.Какво стана с джипа оправилиго.Поздрави от Цецо дето бях със Стефан
                    6+ за правопис
                    0887 246718

                    Коментар


                    • #11
                      До: Електрически проблем

                      Първоначално публикуван от geriood Преглед на мнение
                      Кмете намерили проблема на оутлендара и какъв е
                      Оставих го в Зундерт да си почива, че немога да намеря къде има оттечка, пък и предлагали вече 1004cc биг боре кит 113 hp .
                      Смятам за Троян и едно нитро да сложа отзаде, че то при мене много място , и да се пробваме на правата от старта с ренеГадните дзверове квооо могат.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Електрически проблем

                        Първоначално публикуван от kmeta Преглед на мнение
                        Оставих го в Зундерт да си почива, че немога да намеря къде има оттечка, пък и предлагали вече 1004cc биг боре кит 113 hp .
                        Смятам за Троян и едно нитро да сложа отзаде, че то при мене много място , и да се пробваме на правата от старта с ренеГадните дзверове квооо могат.
                        Ей, голям трън в очите ти са тези РенеГадове.

                        п.п.Чакам те в събота на килимчето.
                        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Електрически проблем

                          Изгнилите маси.
                          П.С. Пия кафе, но много.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Електрически проблем

                            Първоначално публикуван от kmeta Преглед на мнение
                            Оставих го в Зундерт да си почива, че немога да намеря къде има оттечка, пък и предлагали вече 1004cc биг боре кит 113 hp .
                            Смятам за Троян и едно нитро да сложа отзаде, че то при мене много място , и да се пробваме на правата от старта с ренеГадните дзверове квооо могат.
                            От Зундерт ли го предлагат или от другаде 1004? Гедах по сайтове но не видях, какви пари е?
                            Q7 S-line- 279 hp, 600Nm Steinbauer P-Box
                            ATV Can-Am Outlander 800 EFI MAX XT - /Precision Damper/DuroRoad Wheels&RIMs/HFM Performance + HMF Optimizer/K&N Air/
                            Suzuki GSR600A

                            Коментар


                            • #15
                              До: Електрически проблем

                              Първоначално публикуван от kokonai Преглед на мнение
                              От Зундерт ли го предлагат или от другаде 1004? Гедах по сайтове но не видях, какви пари е?
                              Ето тук

                              Цената я има на сайта, както и вариантите. За 1004 обаче е сериозна работа и по главата за да го събере . Иначе има 840 - по-евтино и няма допълнителна работа по главата!
                              Иначе хората си предлагат за "скромна" сума и цялата услуга. Сваляш пращаш двигателя и ти идва сглобен готов с 204 кубика отгоре.
                              Само незнам дали това не налага по-голям радиатор за охлаждане и т.н ама може да ги питаш отговарят по е-майл и телефон на въпроси всякакви.
                              Ако решиш да го правиш после искам 1 кръгче.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X