Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мицубиши Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Мицубиши Паджеро

    Колега да си го караш със здраве и безаварйино...огледай всичко нужно,погледни го и отдолу на стенд,кардани раздатки,за ръжда по купето,доста неща имаш успех...!

    Коментар


    • #32
      До: Мицубиши Паджеро

      Мерси за пожеланията....нека да е със здраве! Днес се почовърках по таблото че имаше една две изгоряли крушки и открих нещо странно поне за мен? Та след като свалих тялото с осветените показатели за да проверя коя лампа е изгоряла...вадих ги една по една и от обратната страна ги прегледах на дневна светлина колко символа има и кой за какво е. Изненадах се че не открих Check engine лампа!?? просто липсва такова гнездо! Има такива които са поставени като екстра но не се ползват поради липса на функцията като например ABS, SRS, Cruise control....но оранжева лампа за евентуален проблем по двигателя липсва. Моето Паджеро е GLX и няма гореспоменатите функции а също и доколкото разбирам липсва борд комп. Има ли някои с подобен модел Паджеро от съфорумците да ми изясни нещата?

      Коментар


      • #33
        До: Мицубиши Паджеро

        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
        Момчета, нормално е, щом и за двама ви това са ви първите джипове, да ви се струват по-тромави от лека кола. Също така е нормално да има и повече вибрации в купето, но все пак трябва да са в разумни граници
        Все пак, нали не очаквате, че кола, която сте купили на старо, няма да има разни дребни "болежки" - ако нямаше, защо да я продава предишния собственик?
        На мен Паджерото ми е трета джипка (ако Фрилендера може да се брои за джип) и, макар че е с по-малкия мотор 2.5, никак не ми се струва спънато. Разбира се, това е след като му направих една обстойна профилактика на всички дребни неща, които с времето могат да натрупат проблеми - ЕГР (запушен), уейстгейт (почистен), актуатор на уейстгейта (проверен и леко повдигнат с шайби), предпазен клапан (почистен, защото беше спекъл), горивопровод (елиминирах един изгнил участък, от който сълзеше нафта и смучеше въздух), въздуховоди и интеркулер (притягане и почистване). Това са все неща, които човек спокойно може да направи в собствения си гараж (или отвън, в по-топло време) и не изискват специално оборудване, а и едва ли в някой сервиз биха им обърнали сериозно внимание.
        Вчера я оставих в сервиз при един приятел за по-сложните неща - ремъци и ролки, семеринг на разпределителния вал, кормилно каре, тампон на раздатката, пружини и един потекъл спирачен цилиндър отзад. И филтри и масла, разбира се. (всички масла - мотор, скорости и дифове!)

        Аз лично съм на мнение, че на пазара няма стар автомобил без проблеми и предпочитам, когато купувам, проблемите да са видими, а не замазани и прикрити от търговеца. Това при джиповете е по-лесно, защото търговците не им разбират много и не са в час какво да "замазват"

        Така че, моя съвет е: четете внимателно този форум, както и руските и австралийските такива. Ще научите много повече за колите си, отколкото ако слушате разни "майстори", които за първи път виждат Паджеро. Мойта джипка никога нямаше да отиде в сервиза при приятеля ми, ако там го нямаше един пич, който има сериозен опит с точно такова Паджеро.

        Извинявам се за многословието, дано съм бил полезен
        Както винаги обстоятелствен и точен,и аз така повечето неща като теб направих,само напролет маслото в скоростите ще отида да сменя макар да мисля че в Англия е сменено,предпазния клапан имаш предвид блоу офф системата на колектора ли?
        а на кое казжаш,актуатор на уест гейта,иначе в момента и аз изолирам ЕРГ клапна след сумати ходене по мъките с него((,успех колега готини Джипки са...!
        по твоя имаш ли ръждица отдолу по рамата и купето,по моя има уж по повърхностна но...и се чудя какво да я правя!!!

        Коментар


        • #34
          До: Мицубиши Паджеро

          Актуатора на уейстгейта е мембраната, която чрез една щека управлява отварянето на самия уейстгейт. Намира се близо до ЕГР-а и се упревлява от едно маркуче, което взима налягане директно от турбината.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #35
            До: Мицубиши Паджеро

            Ще се поровя да видя дали ще го намеря,аз само си чистих разтоварващия клапан-блоу офф системата на колектора.Мерси все пак

            Коментар


            • #36
              До: мицубиши паджеро

              Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
              Стига бе 30л/100 ? Наистина ли ?
              Аз също се бях навил за 3000 V6 ама ако е така почвам да се замислям върху избора.
              На бензин колко е разхода ?
              Проверил ли си свещите, центровката , филтъра ?

              Поздрави !

              Здравейте,

              Имам Паджеро 2, 93г, 3000м2, V6, 12 клапана, 110 kW, дълга база, нормален волан , автомат, всички блокажи за модела, бензин - газ. Газовата система е обикновенна, но се справя прилично - имам впредвид нямям гърмежи, прекъсвания и т.н.

              Ноооо, разхода на този камион наистина е 30л/100км. Интересното е, че почти същия разходи ми го дава и на бензин. Това е при нормално каране по асфалтов път. Извън него не съм виждал видими разлики.
              Който не вярва да заповяда - аз карам, той зарежда

              Поздрави

              Коментар


              • #37
                До: Мицубиши Паджеро

                Еми мойто е същото(ръчни скорости), само че е с газов инжекцион BSM.
                При нормално каране 90 км/ч. извънграда гори 14-16 л/100. газ. В града вдига 20-25-30 зависи.
                Бензин 12-14 л/100км. извънградско.
                LZ5ZI qth HASKOVO
                Pajero II GLS 3000 V6

                Коментар


                • #38
                  До: Мицубиши Паджеро

                  Здравей! и аз имам Мицубиши Паджеро със твойте данни и параметри карам го2 години само на газ и разхода е 22литра в града ...зависи от карането .на бензин мин в града 17литра извън 11-12литра. Моят дава разлика в разхода газ-бензин от 3 до 5 литра и пак зависи от карането.След толкова много приказки с две думи имаш нещо неизправно!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Мицубиши Паджеро

                    И нещо за размисъл - колко ефективни са джиповете ни, ако не ги използваме за кеф, а за превоз:
                    Самолет с тегло и товароносимост на джип - 4 човека и багаж, обаче с два турбодизелови двигателя по 2 литра, общо 270 к.с. се движи с 300 км/ч и има разход 12 - 15 л/100 км.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X