Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мицубиши Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мицубиши Паджеро

    какво означава мицубиши паджеро ММS и колкоможе да гори такава джипка с автоматична скоростна кутия 2,5 TDI

  • #2
    Re: мицубиши паджеро

    Първоначално публикуван от павел панко
    какво означава мицубиши паджеро ММS и колкоможе да гори такава джипка с автоматична скоростна кутия 2,5 TDI
    Паджеро MMS или MMC? MMC е съкращение на Mitsubishi Motors Corporation. Т.е. името на производителя.

    За какво Паджеро става въпрос? С 2,5 TDI са Pajero Sport (произвежда се и сега) и старото Паджеро 1 (до 1991).

    Ама за Sport не съм сигурен дали има с автоматик. Поне в България се предлага с механична скоростна кутия.
    Ако става въпрос за старото Паджеро, то много ще зависи в какво състояние е ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Re: мицубиши паджеро

      Първоначално публикуван от павел панко
      какво означава мицубиши паджеро ММS и колкоможе да гори такава джипка с автоматична скоростна кутия 2,5 TDI
      грешката е моя ММС е ападжерото е 2ка и доколкото знам е японско изпалнение,защото отпреде на капака табелките са натписани на японски

      Коментар


      • #4
        На този двигател (4D56 или 4D56T) официално му дават между 9 и 13 л /100км.
        Моят двигател, който е корейско копие, с механична скоростна кутия, досега (след основен ремонт) ми прави средно около 10.5. В зависимост от това, какво е било съотношението градско:извънградско:офроуд разходът е слизал до 9.7 - 9.8 или се е качвал до 11.5.
        Ама това си е много относително, защото зависи и от начина на каране.
        С по-тежък крак на педала на газта нещата стават по-различни ...

        И освен това, ако ще купуваш джип, разходите за гориво далеч няма да са най-големия ти проблем ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Re: мицубиши паджеро

          Щом е автомат задължително ще харчи доста, поне 2-3л. повече от мех. кутия.

          Коментар


          • #6
            Re: мицубиши паджеро

            Аз карам паджеро спорт,98г 2,5 tdi с механична скоростна кутия. Дава ми смесен разход 10 нафта , като не го надувам въобще- 100-110 км/ч Двигателя е 4d56. Ако го жаля много пада на 9,5 ... за половин-едно кило струва ли си...както каза един колега с повечко опит- разхода за гориво като че ли е последния проблем на джипките........
            [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

            Коментар


            • #7
              До: Re: мицубиши паджеро

              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
              Паджеро MMS или MMC? MMC е съкращение на Mitsubishi Motors Corporation. Т.е. името на производителя.

              За какво Паджеро става въпрос? С 2,5 TDI са Pajero Sport (произвежда се и сега) и старото Паджеро 1 (до 1991).

              Ама за Sport не съм сигурен дали има с автоматик. Поне в България се предлага с механична скоростна кутия.
              Ако става въпрос за старото Паджеро, то много ще зависи в какво състояние е ...
              Колеги купих паджеро 3000 v6 150к но раэхода е доста голям ,на бенэин и на гаэ,на гаэ е някаде 30 на 100 нормално каране,80 иэвън градско, беэ да го натискам,това нормално ли е,благодаря ви предварително

              Коментар


              • #8
                До: мицубиши паджеро

                Не може да е нормален такъв разход Ако е само на газ така, обвиняваш газовата, но ти казваш, че и на бензин се храни добре (не казваш обаче колко) В такъв случай проблемът е общ - започваш от въздушен филтър, центровка на запалване... По двигателя - клапани, компресия, електроника и датчици. По изпускателната част - запушване, ламбда сонди и т.н.
                Но все пак в това време навън и преспите сняг разходът може и да е нормален

                Коментар


                • #9
                  До: мицубиши паджеро

                  Аз тук ще споделя че мойто е 2,4 бензин и въпреки че го карах малко преди рециклирането даде около 13/100 бензин което според мен е нормално.

                  Коментар


                  • #10
                    До: мицубиши паджеро

                    за японския пазар са правени -Паджеро 2,5 тди автоматик и суперселект 4 по 4,overdrive,автопилот,дълга база ,7 местен.имат много пове4е екстри,моят е 1991 и има климатроник с отделно табло за настроика за задните места/но със стария фреон/,ел.огледала,ел.стъкла,ел.люк,подгриаване на стъклата,оригинални CD,радио и касета-за 17 годи6на кола е добре!сигурно е с десен волан-внасят ги от Япониа в Англиа заради волана и после идват тук.Аз си го докарах от Лондон на ход -супер е .Има вси4ки сервизи до сега и вси4ки документи за 17 години вси4ко квото е правено и вносните документи.Гори 10,5

                    Коментар


                    • #11
                      До: мицубиши паджеро

                      10.5 литра при каране на 2H с вклю4ен overdrive по на6ите пътища

                      Коментар


                      • #12
                        До: мицубиши паджеро

                        Стига бе 30л/100 ? Наистина ли ?
                        Аз също се бях навил за 3000 V6 ама ако е така почвам да се замислям върху избора.
                        На бензин колко е разхода ?
                        Проверил ли си свещите, центровката , филтъра ?

                        Поздрави !
                        LZ5ZI qth HASKOVO
                        Pajero II GLS 3000 V6

                        Коментар


                        • #13
                          До: мицубиши паджеро

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Не може да е нормален такъв разход Ако е само на газ така, обвиняваш газовата, но ти казваш, че и на бензин се храни добре (не казваш обаче колко) В такъв случай проблемът е общ - започваш от въздушен филтър, центровка на запалване... По двигателя - клапани, компресия, електроника и датчици. По изпускателната част - запушване, ламбда сонди и т.н.
                          Но все пак в това време навън и преспите сняг разходът може и да е нормален
                          Колега джипката е купих от София преди 2 месеца и на бенэин почти несъм я карал,а но на гаэ смених иэпаритела снов,нови свещи,кабели эакачихая на компиютар и 6те цилиндара работеха на 98 100 процента,маисторът каэа че проблем в эапалването и центровката няма,но неэнам въэдушния филтър какво му е състоянието,има някои клапан да чука,компресията несъм я мерил но джипката дърпа добре,но данеэабравяме че не е нова,по иэпоскателната чаэ несъм се ровил,а мисе еслучвало като се эапуши каталиэаторът да качи раэходът но неэнам дали те имат каталиэатор

                          Коментар


                          • #14
                            До: мицубиши паджеро

                            Сменяй въздушния филтър !
                            С новия може да се наложи да си регулираш газовата уредба.
                            Огледай я добре, пътя на въздуха до смесителя да не би някой "майстор" да си е оставил ръцете.
                            Да е позапушил тук-там.
                            LZ5ZI qth HASKOVO
                            Pajero II GLS 3000 V6

                            Коментар


                            • #15
                              До: мицубиши паджеро

                              Вчера покарах доста едно Паджеро Спорт 3000 бенз, автоматик и да ви кажа моето наблюдение е, че ми даде разход около 15 ... карането беше смесено, карах го и по планински път на 4х4 и смесено да ми е дало не повече от 18/100 .... мисля, че е нормално ... мотора е 180 коня /ако не се лъжа/ и е автоматик
                              За дизел нямам идея а за колегата който пише 30/100 газ мисля, че нещо не е както трябва
                              [b]O F F R O A D[/b] :-D

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X