Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мицубиши Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: мицубиши паджеро

    моето гори 15 газ на дълго.20 градско.сега малко повече ама го карам почти студен на късо.30 газ само на оффроад.паля само на газ.почти нечуствителен към въздушен филтър.обикновена газова.

    Коментар


    • #17
      До: мицубиши паджеро

      Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
      моето гори 15 газ на дълго.20 градско.сега малко повече ама го карам почти студен на късо.30 газ само на оффроад.паля само на газ.почти нечуствителен към въздушен филтър.обикновена газова.
      Това за къса база сигурно ?

      А газов инжекцион ако е по-добър ли ще е разхода ?
      Тези инжекциони дали си струват парите ?
      LZ5ZI qth HASKOVO
      Pajero II GLS 3000 V6

      Коментар


      • #18
        До: мицубиши паджеро

        Здравеите,пак сам аз! От скоро сам собетвеник на Паджеро 2,5 тди автомат ,7 местен.Занимавам се с водолазна деиност основно,не с off-road,и 6те ви задавам глупави вупроси ,може би,но 6те се радвам ако имаи кои да помага!имам доста литература и линкове,6те се радвам да сам ви полезен и аз!

        Коментар


        • #19
          До: мицубиши паджеро

          Здравей, добре дошъл! Водолазната дейност си е хард офроуд! Ако затънем някъде по-дълбоко ще те викаме на помощ!

          Коментар


          • #20
            До: мицубиши паджеро

            БлагодарЯ, Паджеровод,много информаця поЧерпих от твоите публикации!Едва ли, Ще ви трЯбва водолаз, като гледам как са подготвени повеЧето от вас,момЧета, но сЪм насреЩа.Аз си возя екипировката по Чукарите краи морето и голЯмото си семеиство. Много сам Щастлив с Паджерото/ с десен волан е, но е с толкова екстри, много гледано, внос от Япония и си е направо без пари за българския пазар/ от www.ebay.co.uk .На всиЧки-касмет!
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-01-08, 23:01. Причина: Корекции

            Коментар


            • #21
              До: мицубиши паджеро

              ЧНГ НА ВСИЧКИ
              Здравейте и от мен, скоро се сдобих с Мицубиши Паджеро eci v6 3000 автоматик, супер селект, дълга база. Бихте ли ми препоръчали приличен сервиз в София където да мога да го прегледам по основно.
              Благодаря предварително!

              Коментар


              • #22
                До: мицубиши паджеро

                Здравейте. Аз съм нов за този сайт и то защото ми се счупи двигателя на Паджерото. То е 3.5 бензин 6v24 клапана и никъде не мога да намеря да си купя двигател. Моля ви, ако знаете от къде мога да намеря такъв двигател пишете.
                Последно редактирано от huko; 16-03-09, 12:49. Причина: правопис

                Коментар


                • #23
                  До: мицубиши паджеро

                  Първоначално публикуван от varnenskia Преглед на мнение
                  Здравейте. Аз съм нов за този сайт и то защото ми се счупи двигателя на Паджерото. То е 3.5 бензин 6v24 клапана и никъде не мога да намеря да си купя двигател. Моля ви, ако знаете от къде мога да намеря такъв двигател пишете.
                  от Англия,цена м/у 600-1000 паунда(според курса,от 1000до 2000лв).
                  TЛК 80-4.2ТД
                  ТЛК 73-2.4ТД
                  ...................

                  Коментар


                  • #24
                    Мицубиши Паджеро

                    Нормално ли е да ми е по шумен мотора,още немога да му свикна,2.8тд,и преди да набере малко се зачудва все едно събира сила,освен ако не го натисна по силно и се получава резонно кик даун ефекта,може ли да е т.н. турбо дупка?

                    Коментар


                    • #25
                      До: Паджеро

                      На така задедни въпроси има такива отговори:
                      1. Нормално е да е малко по-шумен мотора. Нормално е и да е много по-шумен. Само зависи спрямо какво го мериш.
                      2. Преди да набере е нормално да се зачудва мотора. При турбодизелите се нарича както си писал: турбо дупка или лаг. Колко се зачудва мотора?

                      Моля старай се да пишеш правилно, от написаното успях да разбера тези два въпроса.

                      ПП. Предвид споменаването на кик даун ефект да не би колата ти да е автоматик?
                      Георги Гатев

                      Коментар


                      • #26
                        До: Мицубиши Паджеро

                        Да автомат е,ами шумничук си е,хаа имам и Корса но там дупка няма ,първоначално като натисна върви добре,минавам към средата на педала,зачудване и после като натиса поваче се ускорява прилично а ако е рязко се получава кик даун ))))

                        Коментар


                        • #27
                          До: Мицубиши Паджеро

                          Не е лошо да споменеш как се реши предишния ти проблем с тропането и пушенето...
                          Иначе, правиш ли разлика кое е шумното - мотора или помпата? Какъв е точно шума?
                          Зачудването може да е от по-късно товаране на турбото, но може да е и въздух в горивото или мръсен горивен филтър.
                          Кикдаун е нормално да има, при това, което правиш.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Мицубиши Паджеро

                            Хм помниш ами мисля,да запуша тръбичката на вакума и така да го карам с запушеа с ламаринка вакум.шумът от двигателя го чувам...хаа ми просто по шумен може би е нормален...,сменени всички филтри,доста запазена машина.щеб го карам така няма да пипам по настройките,примерно помпата за по малък разход не исакм да го магарят...

                            Колега, моля Ви, преглеждайте постовете си за елементарни грешки преди да ги пуснете
                            .
                            Последно редактирано от huko; 25-03-09, 17:41.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Мицубиши Паджеро

                              Нормално ли е да ми е по шумен мотора,още немога да му свикна,2.8тд,и преди да набере малко се зачудва все едно събира сила,освен ако не го натисна по силно и се получава резонно кик даун ефекта,може ли да е т.н. турбо дупка?
                              Привет колега Miroman, в една и съща ситуация сме с тебе май. Аз се '' Опаджерих'' както беше казал колега от форума преди 2 седмици...същото като твоето 2.8тд, само че мех. ск. кутия, GLX, SS '98 , 167 000 км дълга база... изглежда пазено с пълна сервизна история от ново. Преди никога не съм карал джип и първите ми впечатления са че е доста различно от който и да е лек автомобил. Мотора си е малко по шумен (имам и Пежо 406 2.1 ТД), но пък има доста по хубав гласец. Возия...почти като на лек автомобил което ме изненада за несамоносеща конструкция! Вибрациите в купето са малко повече, но това може и да е дефект( я тампон я помпа...я друго... не съм го преглеждал още). За ускорението...същите впечатления като твоите...зачудва се малко, но после се изстрелва доста прилично за почти 2 тона маса. Разхода си е нормален мисля за 2.8...към 10-11 засега без тежко градско! Предстои смяна на гуми, реглаж, смяна на масла, филтри и ремъци и после каквото сабя покаже...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Мицубиши Паджеро

                                Момчета, нормално е, щом и за двама ви това са ви първите джипове, да ви се струват по-тромави от лека кола. Също така е нормално да има и повече вибрации в купето, но все пак трябва да са в разумни граници
                                Все пак, нали не очаквате, че кола, която сте купили на старо, няма да има разни дребни "болежки" - ако нямаше, защо да я продава предишния собственик?
                                На мен Паджерото ми е трета джипка (ако Фрилендера може да се брои за джип) и, макар че е с по-малкия мотор 2.5, никак не ми се струва спънато. Разбира се, това е след като му направих една обстойна профилактика на всички дребни неща, които с времето могат да натрупат проблеми - ЕГР (запушен), уейстгейт (почистен), актуатор на уейстгейта (проверен и леко повдигнат с шайби), предпазен клапан (почистен, защото беше спекъл), горивопровод (елиминирах един изгнил участък, от който сълзеше нафта и смучеше въздух), въздуховоди и интеркулер (притягане и почистване). Това са все неща, които човек спокойно може да направи в собствения си гараж (или отвън, в по-топло време) и не изискват специално оборудване, а и едва ли в някой сервиз биха им обърнали сериозно внимание.
                                Вчера я оставих в сервиз при един приятел за по-сложните неща - ремъци и ролки, семеринг на разпределителния вал, кормилно каре, тампон на раздатката, пружини и един потекъл спирачен цилиндър отзад. И филтри и масла, разбира се. (всички масла - мотор, скорости и дифове!)

                                Аз лично съм на мнение, че на пазара няма стар автомобил без проблеми и предпочитам, когато купувам, проблемите да са видими, а не замазани и прикрити от търговеца. Това при джиповете е по-лесно, защото търговците не им разбират много и не са в час какво да "замазват"

                                Така че, моя съвет е: четете внимателно този форум, както и руските и австралийските такива. Ще научите много повече за колите си, отколкото ако слушате разни "майстори", които за първи път виждат Паджеро. Мойта джипка никога нямаше да отиде в сервиза при приятеля ми, ако там го нямаше един пич, който има сериозен опит с точно такова Паджеро.

                                Извинявам се за многословието, дано съм бил полезен
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X