Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 39

Тема: Мицубиши Паджеро

Публикации
    31
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране Мицубиши Паджеро

какво означава мицубиши паджеро ММS и колкоможе да гори такава джипка с автоматична скоростна кутия 2,5 TDI

Място
    София
    Публикации
    17,797
    Точки (при гласуване)
    67

По подразбиране Re: мицубиши паджеро

Цитат Мнение на павел панко
    какво означава мицубиши паджеро ММS и колкоможе да гори такава джипка с автоматична скоростна кутия 2,5 TDI
    Паджеро MMS или MMC? MMC е съкращение на Mitsubishi Motors Corporation. Т.е. името на производителя.

За какво Паджеро става въпрос? С 2,5 TDI са Pajero Sport (произвежда се и сега) и старото Паджеро 1 (до 1991).

Ама за Sport не съм сигурен дали има с автоматик. Поне в България се предлага с механична скоростна кутия.
    Ако става въпрос за старото Паджеро, то много ще зависи в какво състояние е ...

Публикации
    31
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на павел панко
    грешката е моя ММС е ападжерото е 2ка и доколкото знам е японско изпалнение,защото отпреде на капака табелките са натписани на японски

Място
    София
    Публикации
    17,797
    Точки (при гласуване)
    67

По подразбиране

На този двигател (4D56 или 4D56T) официално му дават между 9 и 13 л /100км.
    Моят двигател, който е корейско копие, с механична скоростна кутия, досега (след основен ремонт) ми прави средно около 10.5. В зависимост от това, какво е било съотношението градско:извънградско:офроуд разходът е слизал до 9.7 - 9.8 или се е качвал до 11.5.
    Ама това си е много относително, защото зависи и от начина на каране.
    С по-тежък крак на педала на газта нещата стават по-различни ...

И освен това, ако ще купуваш джип, разходите за гориво далеч няма да са най-големия ти проблем ...

Публикации
    11
    Точки (при гласуване)
    0

Щом е автомат задължително ще харчи доста, поне 2-3л. повече от мех. кутия.

Публикации
    327
    Точки (при гласуване)
    8

Talking Re: мицубиши паджеро

Аз карам паджеро спорт,98г 2,5 tdi с механична скоростна кутия. Дава ми смесен разход 10 нафта , като не го надувам въобще- 100-110 км/ч Двигателя е 4d56. Ако го жаля много пада на 9,5 ... за половин-едно кило струва ли си...както каза един колега с повечко опит- разхода за гориво като че ли е последния проблем на джипките........

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Smile До: Re: мицубиши паджеро

Цитат Мнение на V93 Преглед на публикациите
    Паджеро MMS или MMC? MMC е съкращение на Mitsubishi Motors Corporation. Т.е. името на производителя.

За какво Паджеро става въпрос? С 2,5 TDI са Pajero Sport (произвежда се и сега) и старото Паджеро 1 (до 1991).

Ама за Sport не съм сигурен дали има с автоматик. Поне в България се предлага с механична скоростна кутия.
    Ако става въпрос за старото Паджеро, то много ще зависи в какво състояние е ...
    Колеги купих паджеро 3000 v6 150к но раэхода е доста голям ,на бенэин и на гаэ,на гаэ е някаде 30 на 100 нормално каране,80 иэвън градско, беэ да го натискам,това нормално ли е,благодаря ви предварително

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,030
    Точки (при гласуване)
    28

По подразбиране До: мицубиши паджеро

Не може да е нормален такъв разход Ако е само на газ така, обвиняваш газовата, но ти казваш, че и на бензин се храни добре (не казваш обаче колко) В такъв случай проблемът е общ - започваш от въздушен филтър, центровка на запалване... По двигателя - клапани, компресия, електроника и датчици. По изпускателната част - запушване, ламбда сонди и т.н.
    Но все пак в това време навън и преспите сняг разходът може и да е нормален

Публикации
    127
    Точки (при гласуване)
    8

Аз тук ще споделя че мойто е 2,4 бензин и въпреки че го карах малко преди рециклирането даде около 13/100 бензин което според мен е нормално.

Публикации
    60
    Точки (при гласуване)
    7

за японския пазар са правени -Паджеро 2,5 тди автоматик и суперселект 4 по 4,overdrive,автопилот,дълга база ,7 местен.имат много пове4е екстри,моят е 1991 и има климатроник с отделно табло за настроика за задните места/но със стария фреон/,ел.огледала,ел.стъкла,ел.люк,подгриаване на стъклата,оригинални CD,радио и касета-за 17 годи6на кола е добре!сигурно е с десен волан-внасят ги от Япониа в Англиа заради волана и после идват тук.Аз си го докарах от Лондон на ход -супер е .Има вси4ки сервизи до сега и вси4ки документи за 17 години вси4ко квото е правено и вносните документи.Гори 10,5

Публикации
    60
    Точки (при гласуване)
    7

10.5 литра при каране на 2H с вклю4ен overdrive по на6ите пътища

Място
    ХАСКОВО
    Публикации
    381
    Точки (при гласуване)
    7

Стига бе 30л/100 ? Наистина ли ?
    Аз също се бях навил за 3000 V6 ама ако е така почвам да се замислям върху избора.
    На бензин колко е разхода ?
    Проверил ли си свещите, центровката , филтъра ?

Поздрави !

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Паджеровод Преглед на публикациите
    Не може да е нормален такъв разход Ако е само на газ така, обвиняваш газовата, но ти казваш, че и на бензин се храни добре (не казваш обаче колко) В такъв случай проблемът е общ - започваш от въздушен филтър, центровка на запалване... По двигателя - клапани, компресия, електроника и датчици. По изпускателната част - запушване, ламбда сонди и т.н.
    Но все пак в това време навън и преспите сняг разходът може и да е нормален
    Колега джипката е купих от София преди 2 месеца и на бенэин почти несъм я карал,а но на гаэ смених иэпаритела снов,нови свещи,кабели эакачихая на компиютар и 6те цилиндара работеха на 98 100 процента,маисторът каэа че проблем в эапалването и центровката няма,но неэнам въэдушния филтър какво му е състоянието,има някои клапан да чука,компресията несъм я мерил но джипката дърпа добре,но данеэабравяме че не е нова,по иэпоскателната чаэ несъм се ровил,а мисе еслучвало като се эапуши каталиэаторът да качи раэходът но неэнам дали те имат каталиэатор

Място
    ХАСКОВО
    Публикации
    381
    Точки (при гласуване)
    7

Сменяй въздушния филтър !
    С новия може да се наложи да си регулираш газовата уредба.
    Огледай я добре, пътя на въздуха до смесителя да не би някой "майстор" да си е оставил ръцете.
    Да е позапушил тук-там.

Място
    София
    Публикации
    27
    Точки (при гласуване)
    0

Вчера покарах доста едно Паджеро Спорт 3000 бенз, автоматик и да ви кажа моето наблюдение е, че ми даде разход около 15 ... карането беше смесено, карах го и по планински път на 4х4 и смесено да ми е дало не повече от 18/100 .... мисля, че е нормално ... мотора е 180 коня /ако не се лъжа/ и е автоматик
    За дизел нямам идея а за колегата който пише 30/100 газ мисля, че нещо не е както трябва
    [b]O F F R O A D[/b] :-D

Място
    София-Априлци
    Публикации
    2,555
    Точки (при гласуване)
    0

моето гори 15 газ на дълго.20 градско.сега малко повече ама го карам почти студен на късо.30 газ само на оффроад.паля само на газ.почти нечуствителен към въздушен филтър.обикновена газова.

Място
    ХАСКОВО
    Публикации
    381
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на koko11 Преглед на публикациите
    моето гори 15 газ на дълго.20 градско.сега малко повече ама го карам почти студен на късо.30 газ само на оффроад.паля само на газ.почти нечуствителен към въздушен филтър.обикновена газова.
    Това за къса база сигурно ?

А газов инжекцион ако е по-добър ли ще е разхода ?
    Тези инжекциони дали си струват парите ?

Публикации
    60
    Точки (при гласуване)
    7

Здравеите,пак сам аз! От скоро сам собетвеник на Паджеро 2,5 тди автомат ,7 местен.Занимавам се с водолазна деиност основно,не с off-road,и 6те ви задавам глупави вупроси ,може би,но 6те се радвам ако имаи кои да помага!имам доста литература и линкове,6те се радвам да сам ви полезен и аз!

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,030
    Точки (при гласуване)
    28

Здравей, добре дошъл! Водолазната дейност си е хард офроуд! Ако затънем някъде по-дълбоко ще те викаме на помощ!

Публикации
    60
    Точки (при гласуване)
    7

БлагодарЯ, Паджеровод,много информаця поЧерпих от твоите публикации!Едва ли, Ще ви трЯбва водолаз, като гледам как са подготвени повеЧето от вас,момЧета, но сЪм насреЩа.Аз си возя екипировката по Чукарите краи морето и голЯмото си семеиство. Много сам Щастлив с Паджерото/ с десен волан е, но е с толкова екстри, много гледано, внос от Япония и си е направо без пари за българския пазар/ от www.ebay.co.uk .На всиЧки-касмет!
    Последно редактиран от Чавдар (V93) ; 06-01-08 в 23:01 Причина: Корекции

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Тунинг на Мицубиши Паджеро
    От go go go във форум MITSUBISHI
    Отговори: 71
    Последно мнение: 06-01-12, 08:34
  2. Мицубиши Паджеро 2007
    От setra49 във форум MITSUBISHI
    Отговори: 2
    Последно мнение: 10-10-08, 10:35
  3. мицубиши паджеро 2,8 тди