Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на GPS за измерване на площи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на GPS за измерване на площи

    Здравейте нуждая се от GPS система, която да измерва площ в декари. Трябва да измервам ожънати блокове с пшеница в полето, не са по-големи от 1000 - 1200 декара, само че не са с прави страни и по стария начин с пергела е много трудно. Виждал съм преди такива устройства - с черно бял дисплей, който са точно за такива измервания, ако можете да ми предложите някой конкретен модел ще съм ви благодарен.

  • #2
    До: Избор на GPS за измерване на площи

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=65168

    Коментар


    • #3
      До: Избор на GPS за измерване на площи

      Благодаря за линка, но не е по моят въпрос.

      На мен ми трябва, примерно влиза комбайна, жъне, след това аз със колата минавам по границите където сме жънали, и да ми изчисли колко декара е ожънал комбайна.

      доколкото четох трябва ми апарат с функция "Изчисляване на площи", но има много модели с такава функция... незнам какво да избера

      Коментар


      • #4
        До: Избор на GPS за измерване на площи

        Ако си навит да си вземеш нещо втора ръка тук един от колегите гледам че продава модел Гармин 76CSX, който ще ти свърши работа че и повече от това и за добри пари е. Ето я обявата тук, ако не е продаден още де http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=63750
        Иначе от другите модели на Гармин ако си решил задължително да е нов някой от моделите Etrex Legend които са по евтини.

        Коментар


        • #5
          До: Избор на GPS за измерване на площи

          И най-евтиния GPS60 смята декари.
          П.П. За 140 лв:
          http://www.tuning.bg/forum/viewtopic...8&hilit=garmin
          Нямам нищо общо с обявата.

          Коментар


          • #6
            До: Избор на GPS за измерване на площи

            Спрях се на това

            http://gpsnavigacia.com/shop/product...roducts_id=111

            благодаря на всички за отговорите

            Коментар


            • #7
              До: Избор на GPS за измерване на площи

              Колега честито за бъдещата покупка и да си я ползваш със здраве

              Коментар


              • #8
                До: Избор на GPS за измерване на площи

                Като стана дума за измерване на площи, някой знае ли с каква точност работят тия машинки. Нали се сещате, че отклонения от 5-10 метра може да доведе до сериозна разлика между изчислените от апарата площи и действителните.
                Don't hunt IF you can't kill
                първо 0883 после 333 накрая 448

                LZ1BGD

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на GPS за измерване на площи

                  GPS-ите на Тримбъл са точно за работа в селското стопанство. По-скъпи са, но си заслужава. Могат да се използват като навигатори при торене, пръскане и други операции, при които е сравнително трудно да се ориентираш. След всяка смяна работника си смъква информацията на флашка и можеш да проследиш кога, къде и какво е правил, с каква скорост се е движел, каква площ е обработил и т.н. Точността е 2см!

                  http://nik.bg/trimble/

                  този коментар го писах вчера, но без да искам го пратих в друга тема

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на GPS за измерване на площи

                    Колега иначе запознат ли сте как стои въпроса осигуряването на тази точност, защото в повечето от случаите за постигането на такава точност в никакъв случай не се използва само сигнала приет от GPS системата от сателити тъй като при нея действително грешката е в порядъка от 5-15 метра и за постигането на голямата точност от 2 см се използват наземни базови системи чрез които се изпращат корекции до приемника и с които се осъществява пресмятането на положението с голяма точност. Доколкото видях в България Naviteq изграждат подобна система, но не знам как е с покритието. Също така предполагам че използването на подобни системи не са безплатни и струват допълнителни пари като абонамент за използването на такава услуга. Така че ако се търси точност и ви се дават пари то това трябва да се има впредвид.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на GPS за измерване на площи

                      Голямата точност на геодезическите GPS приемници се дължи на различния им начин на работа. Използват се два приемника, единият от които е стационарен, позициониран на точка с известни координати. Освен това приемниците измерват фазата на радиосигнала, за определяне на разтоянието, а не дължината на кода излъчван със този сигнал, както джобните приемници. И съответно цената...
                      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X