Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Строеж без регулация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Строеж без регулация?

    Първоначално публикуван от FBravo Преглед на мнение
    Здравейте!
    Гледам че има доста разбиращи от строителство тука....
    Искам да попитам:
    Може ли да се строи жилище(малка къща), във парцел,който не е в регулация,и евентуално парцела след време да се вкара в регулация?
    То че може-може,ама искам да знам какви са законовите мерки и разпоредби....ще имам ли право на ток,вода.....
    Че има начини е ясно . Вече се обсъдиха варианти ... ето още храна за мозъка :
    Отиваш в Кадастъра или в Архива и ..... случайно откриваш в твоето петно стара ( вече срутена ) постройка . Стои си само отбелязана на хартията .....
    И има си съответен ред за възстановяване на тази постройка ...... и си струва определени пари ..... и си трябва човек който знае как да го направи ..... и т.н......има си начини , колеги !
    Излишно е да пишете , " каквото е било - било ".
    Където е текло - пак ще тече ! Само , че не за всеки !
    Поздрави !

    ( за да пиша подобно примери - не си ги изсмуквам от пръстите , а ви запознавам с такива реални примери )

    Коментар


    • #17
      До: Строеж без регулация?

      Не мъчете човека с щуротии
      Право на строеж в нерегулиран парцел никой не ти забранява законово. Регулацията не е обвързана със строителната част.
      Процедурата се започва с "ПЗ" план за застрояване.
      Позволената ЗП, РЗП и КИНТ се определят от съответната зона в която се намира парцела./ЖМ-1,2,3 ит.н/.А не от това дали е регулиран или не.
      Ако е земеделска земя /което ти не споменаваш/ трябва да и смениш статута.
      Регулацията ти определя комуникациите ток,вода,ел, път, но не е повод да се притесняваш. Кладенец-регистриран и генератор за ток като условие за изходни проектни данни са ти достатъчни.
      Пускай молба/бланки има на гишето на ГИС/за ПЗ и дерзай това е началото.
      Ако си решил сериозно и си от София с удоволствие ще ти обясня нещата /безплатно/.
      За пример Моята къща е 2 етажа и 400м2. Всички документи са ми легални и нямам регулация, но в 01часа в неделя нямам сили да пиша подробно. 0889 44 15 86 Крум -звънни

      Коментар


      • #18
        До: Строеж без регулация?

        Това е доста интересно. За пръв път чувам за къща с акт 16 и то без регулация на парцела. Не го бъркай, това в момента е невъзможно. Кой ще му издаде виза за проектиране?
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #19
          До: Строеж без регулация?

          Никой не може да строи законно солидна постройка в неурегулиран поземлен имот...

          Защото като влезе в сила регулацията и пътя минава през хола, държавата трябва да плаща...

          Затова се разрешават само ВРЕМЕННИ по чл. 50 от ЗУТ , не струват нищо при отчуждаване...И пак са с визи, съгласуване и т.н...

          А характера на застрояване е просто общи параметри за района...

          За момент си представих, ако написаното от колегата по-горе беше възможно! Всеки който има "натурален акт" да си спретне къщичка ей така...
          Ще е много интересна картинка!

          Коментар


          • #20
            До: Строеж без регулация?

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            Чл. 50 от ЗУТ...
            Дълго е...
            Чл. 50 не се отнася за земеделски земи. Само пояснение.

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Че има начини е ясно . Вече се обсъдиха варианти ... ето още храна за мозъка :
            Отиваш в Кадастъра или в Архива и ..... случайно откриваш в твоето петно стара ( вече срутена ) постройка . Стои си само отбелязана на хартията .....
            И има си съответен ред за възстановяване на тази постройка ...... и си струва определени пари ..... и си трябва човек който знае как да го направи ..... и т.н......има си начини , колеги !
            Излишно е да пишете , " каквото е било - било ".
            Където е текло - пак ще тече ! Само , че не за всеки !
            Поздрави !...
            Съвсем скоро влизат в сила новите кадастрални карти и всички тези "гимнастики" ще станат съвсем невъзможни.

            Има си възможности за строеж, правилата са: строи се според предназначението на земята, прави се план за застрояване, осигурява се (от монополистите или от инвеститора) електро и водо-захранване на обекта.

            Първоначално публикуван от krum aleksiev Преглед на мнение
            .....
            Позволената ЗП, РЗП и КИНТ се определят от съответната зона в която се намира парцела./ЖМ-1,2,3 ит.н/.А не от това дали е регулиран или не.
            Ако е земеделска земя /което ти не споменаваш/ трябва да и смениш статута.....
            Колега, струва ми се, че има малко объркване. Ако зоната е определена като "ЖМ", т.е. зона за малкоетажно жилищно застрояване, то това значи, че ВЕЧЕ има регулация на имота. Виж, ако тя не е приложена, това си има особености по-нататък за разрешаване на строителството.
            Последно редактирано от Петя; 13-07-09, 21:50.
            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
            Omnia vincit amor !

            Коментар


            • #21
              До: Строеж без регулация?

              ЗДРАВЕЙТЕ
              Искам да да ви попитам , защото виждам ,че сте доста знаещи!
              При мене ситуацията е следната- имам един имот на село във който си имам и малка сграда упомената във Нотариалният акт. Имам ток и вода легално със партиди. Искам да достроя малко защото къщичката умалява. На скицата на имота пише "стопански двор". Във границите на селото е.
              Някой може ли да ме упъти по каква пътечка да тръгна, и най важното е трябва ли да се сменя статут на земята!?
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • #22
                До: Строеж без регулация?

                Значи имаш регулация - вади си виза за проектиране и ела при моя архитект да те оправи....
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #23
                  От: До: Строеж без регулация?

                  Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                  ...

                  Има си възможности за строеж, правилата са: строи се според предназначението на земята, прави се план за застрояване, осигурява се (от монополистите или от инвеститора) електро и водо-захранване на обекта.
                  Имам въпрос относно това със строи се по предназначение на земята: Ако по НА имота се води неурегулиран ПИ, но е описана стара полумасивна постройка, а при онлайн справка в кадастъра имота е обозначен като НТП: недървопроизводителна гора и няма отбелязана постройка, също така понеже имота е на граници на две области по НА е в едната, а по кадастър е прехвърлен в другата-тогава кое се гледа и кой може да каже този имот какво е точно? Има граница с асвалтов път, на границата на имота има и стълб електро захранване, до колкото ми е известно старата постройка няма партида. В този казус към кого трябва да се обърне човек?
                  Танки грязи не боятся!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Строеж без регулация?

                    Към архитект.

                    Изпратено от моят P8_Energy_mini с помощта на Tapatalk
                    Кольо Динев

                    Коментар


                    • #25
                      От: Строеж без регулация?

                      По скоро към адвокат. Архитекта после!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • #26
                        От: Строеж без регулация?

                        Геодезист.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Строеж без регулация?

                          Може да искаш поправка на кадастъра (заявление до кадастралната служба по местонахождение на имота, или до кмета, има някакви врътки, може и такса ... )- но трябва да се обърнеш към геодезист, който да установи грешката, евентуално ще ти даде съвет ако нещо трябва да се движи другаде. Агенцията по геодезия има списък геодезисти и търсиш по град: http://tinyurl.com/n3v4gr7

                          Коментар


                          • #28
                            От: Строеж без регулация?

                            Имам разрешение за строеж в/у земеделска земя с променен статут. Извадих си предварителни
                            договори с енерго и вик само за да получа разрешение. (Такси на вятъра за дружества които
                            не искам да ползвам ! )
                            Какви са възможностите изобщо да не използвам Енерго и ВиК в края на проекта така,че
                            да не им плащам такси, не искам да ми одобряват никакви проекти.
                            Ще използвам собствени източници или просто искам да живея както в 19-ти век.
                            Дъждовна вода, без ток и отопление с дърва.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Строеж без регулация?

                              То въобще може ли да се построи нещо без договори с въпросните дружества ? За водоснабдяването си въртя една сонда и си решавам проблема . Електроснабдяване ако няма да се отоплявам на ел. енергия съвсем спокойно мога да си сложа соларни панели и ветрогенератор примерно . Ако ми трябва инцидентно повече ел . енергия има достатъчно компактни и мощни бензин/дизел генератори .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Строеж без регулация?

                                Не е така. И да е било някога, вече не е. С операторите имаш два етапа-предварителен и оконачателен договор.
                                1. Ако ще е сграда със собствен водоизточник, уведомлението до Басейнова дирекция и проекта за изгребна яма играят ролята на предварителни договори. Като ги изградиш, имат сила на оконачателни договори.
                                2. С енергото ти трябва предварителен договор, на който етап ти съгласуват проекта. Не можеш просто така да искаш да ти пуснат кабел насред полето-трявба да е нещо конкретно-постройка с определено предназначение или приемник на енергия.

                                За ветрогенератор забрави! Голям проблем на законодателството в БГ. У нас турбина с 40 метра перки и такава с 1 метър перки е едно и също и се третира по един и същ начин-не можеш да го изградиш на по-малко от 500 метра от населено място.Разбирай регулационните/кадастралните му граници, а не на 500 м от последната къща.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X