Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с диференциала - Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с диференциала - Freelander

    Наскоро си купих Freelender, нямаше кардани и виско муфа.
    Днес му купих виско и кардани,след тяхното поставяне обаче започна да вие задния диференциал.
    Като подам газ виенето не се чува но като отпусна газта се появява доста силен шум от диференциала.
    Утре стискам палци като долея масло да изчезне шума иначе Затова искам да знам има ли резервни части поне за диференциала и ако има какви пари са колко пари ще излезе ремонта ако има части или втора употреба диференциал.
    С две думи помагайте.

    Предварително ви благодаря.

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте, и използвайте препинателните знаци в текста.
    Горе в дясно има бутон търсене, опитайте с него,има доста информация за Freelender.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-07-09, 17:04. Причина: сн.

  • #2
    До: Проблем с диференциала

    Може да не вие от диференциала, а от раздатката. Обикновенно след като виско муфата се спече се поврежда раздатката. Раздатката на фрилендъра всъшност не е типсична раздатъчна кутия с диференциал в нея, а е предавка която само предава въртящия момент, а вискомуфата определя колко да се предава назад.
    Твоя случай говори за накогъшен проблем с виското което предполага евентуална счупена раздатка.
    Овери се и дали тази муфа която сте сложили е читава. Имах случай при които фрилендъра виеше зашото виското почти се беше спекло но все пак се превърташе. След слагане на читава муфа въпросното возило се оправи.
    Части май най-евтино и надеждно е да си поръчаш от Англия.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с диференциала - Freelander

      Ами незнам дали е от раздатката защото шума идва от към задния мост затова предполагам че е диференциала. За виско муфата не мога да кажа дали е на сто процента здрава.Просто съм я купил с уговорката да я тествам .Но сега кое не бачка незнам .

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с диференциала - Freelander

        Тества ли я?

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с диференциала - Freelander

          Незнам как да я тествам .Макар че поизчетох темите за Фриии.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с диференциала - Freelander

            Прочети внимателно темата "Проблеми с раздатка на Фрилендър"/цитирам по памет/ на колегата priap. Там пише как да разбереш дали виското е наред, за раздатката доста неща и т.н. За резервни части за заден диф аз поне не съм чувал. Чисто нов в Англия е към 300 е нещо си паунда. Виж темата "Интернет магазини за Ланд Ровър"/пак по памет/, където може да намериш оферти. Ако проблема е в раздатката може да се поръча корона и пиньон, като цената е около 270 паунда. Също така може да огледаш темите за Фрилендър, където има телефони на морги имащи Фрийта. Там мисля може да спазариш диф за около 400 лв, дай боже по-евтино. Преди всичко обаче трябва да разбереш от къде точно идва проблема, като за това форума може да ти помогне, но мисля, че едно посещение при кадърен майстор/също може да прецениш къде от форума/ би те ориентирало напълно.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с диференциала - Freelander

              Първоначално публикуван от pgplamen Преглед на мнение
              Незнам как да я тествам .Макар че поизчетох темите за Фриии.
              Отиваш на равно място и буташ колата. Бутаики правиш пълен завои ако колата се товари се едно дърпаш по малко ръчната спирачка значи муфата не става.
              Можер да сте двама или трима но колата трябва да не се товари при завой.
              Ако продавача на муфата те обеждава, че то било нормално малко да товари значи иска добре да те прекара.

              Другия начин е да я завъртите на ръка както са описали англичаните. Както е куплирана към кардана трябва да се завърти мазно като поставиш 50 сънтиметров лост в карето.

              Общо взето аз мисля че на фрилендър виско муфа втора ръка е се едно да му сложиш ангренажен ремък втора ръка.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с диференциала - Freelander

                Мерси за отговорите .Като долях масло няма промяна .Виското го купувам втора употреба защото нямам и карета и пари за ново.Иначе ще потърся и някой майстор на 4Х4.Сега видях че има вече и ремонтни комплекти за диференциала http://www.bearingkits.co.uk/index.php/cPath/101_104 Просто трябва да определя откъде идва шума виско,диференциала или раздатка.Като откачих само задния кардан шума изчезва.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с диференциала - Freelander

                  Също така при спускане по инерция на колата ако тя осезаемо се спира, значи виското е зле. Ако си има хубава инерция или съвсем малко по-зле от лека кола е добре. Както е казал колегата и с бутането е доста лесно. Навиваш пълен волан, слизаш и буташ с отворена врата. Ако успееш сам да задвижиш колата /за пълен кръг не мисля, че е нужно чак/ значи е ОК. При яко спекла муфа обаче при пускане по инерция на среден наклон просто се усеща как колата спира "осезаемо".
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                  http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                  http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с диференциала - Freelander

                    Диференциала колега се ремонтира, т.е. най често се скапват лагерите вътре и започват да вият. Според мен е по-добре да направиш ремонт на диф-а с нови лагери отколкото да търсиш втора употреба.Щом си и намерил ремонтен комплект направо взимай. Но първо трябва да рабереш дали ти е спечено виското, че тогава да правиш диф-а.
                    LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с диференциала - Freelander

                      Днес мисля че точно ще разберем откаде идва шума.Искам да сме сигурни и за виското .Но колкото и да четох темите няма точен тест за това вискo.
                      Мисля че най точния тест е да бележа карданите, и да вида дали се разминават.
                      Ще пробвам и като сваля виското дали се върти лесно и мазно.Дори с един приятел ще разменим неговото виско с моито и да видим шумовете дали продължават.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-07-09, 10:30. Причина: п.г

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с диференциала - Freelander

                        С белязането не се занимавай. То виското запича постепенно но не от веднъж и вероятно ще превърта но ще товари повече от необходимото /пробвано/. То предполагам, че като спече съвсем резултата много бързо ще е летален за други части на колата.
                        Пробваи я с бутането. Ама не се навиваи, а прецени реално как ти се вижда. Проверено: с читаво виско фрито не спира изобщо, с полуспечено в пълен завои сам човек на равно не може да го бута.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с диференциала - Freelander

                          Току що го тествах като сложих лост в кардана.Върти се с малко усилие но и лоста ми е малак.Сега ще го пробвам и с бутане.Но проблема с диференциала си остава,ще махна капака ако може да се види дали са лагери или друго.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с диференциала - Freelander

                            Свалих диференциала няма видими наранявания.Всичко е здраво според майстора е от лагерите.Днес ги поръчах,но доколкото разбрах трудно се докарвал луфта.Ако някой може да помогне.
                            Виското е добре.Като вдигнах колата на крик , завъртях гумата с малко усилие.След като я сглобим ще направим и теста с бутането.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-07-09, 19:28.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с диференциала - Freelander

                              Само да добавя оригиналните лагери на короната са на Timken LM 29710 ,това е външната гривна ,вътршната е LM 29749.Аз ще взема на SKF защото на Timken не намерих.В Дару кар ми искат по 96 за лагер на SKF са по 31 лв.Сменявам само лагерите на короната паднала им е циментацията.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X