Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вредности при заваряване!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вредности при заваряване!

    От известно време ми се налага да заварявам ламарина с покритие подобно на алуцинк ламарината има матово сив цвят и определено освен друго има и съдържание на цинк !
    Та въпроса ми е до колко отровни са цинковите изпаренията за здравето колко могат да ми навредят освен това че ще трябва да се поиска аспирация и всекидневната консумация на мляко ,какви други мерки могат да се вземат за предотвратяване и намаляване на вредата от подобни изпарения !?
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

  • #2
    До: Вредности при заваряване!

    като заваряш поемаш дъблоко въздух ама при тебе сигурно ще е целоднодневно така .че..пиеш едно мляко ,аспирация или най-добре не заваряваш..
    от един бивш заварчик съм чул че прекомерно облъчване от дъга на електрожен без да имаш защитно облекло овреждало слабините и ставаш един вид стерилен,вярно ли е и как това да се предоврати,облекло за заваряне помага ли,а при 40* на сянка?

    Коментар


    • #3
      До: Вредности при заваряване!

      Някой е набедил млякото, че пази от отрови... не че е лошо нещо, ама веднъж като се нагълташ с отровата, върви я изкарвай, ако ще не мляко, а манна небесна да ядеш... въпреки че, конкретно за цинковите изпарения донякъде намалява пробемите.

      Ей тука пише какво става с цинка:
      http://en.wikipedia.org/wiki/Zinc_shakes
      изглежда, все едно да те хваща грип всеки понеделник.

      Коментар


      • #4
        До: Вредности при заваряване!

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        от един бивш заварчик съм чул че прекомерно облъчване от дъга на електрожен без да имаш защитно облекло овреждало слабините и ставаш един вид стерилен,вярно ли е и как това да се предоврати,облекло за заваряне помага ли,а при 40* на сянка?
        Стерилен заваряването няма да те направи, но рак на кожата да ти докара не е изключено, макар и рядко да се случва. Ултравиолетовото излъчване е много силно и съдържа съставки, към които живите твари не са много приспособени.

        Облеклото определено помага, даже и да не е специално.

        Коментар


        • #5
          До: Вредности при заваряване!

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          като заваряш поемаш дъблоко въздух ама при тебе сигурно ще е целоднодневно така .че..пиеш едно мляко ,аспирация или най-добре не заваряваш..
          от един бивш заварчик съм чул че прекомерно облъчване от дъга на електрожен без да имаш защитно облекло овреждало слабините и ставаш един вид стерилен,вярно ли е и как това да се предоврати,облекло за заваряне помага ли,а при 40* на сянка?
          Че пия мляко пия но няма как да стане да не заварявам – това ми е професията !
          При облъчване от заваряване определено има опасност за стерилитет но стерилитета е временен т.е след намаляване интезитета на заваряване или при прекратяване се получава възстановяване !Затова млади заварчици желаещи поколение е добре да вземат по дълга отпуска .....
          Коженото облекло намалява опасността но най-добра защита се получава с гумено оловна престилка подобна на тази при рентгеновите снимки но такава престилка е твърде неудобна за работа ....
          Последно редактирано от welderargon; 10-07-09, 00:18.
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #6
            До: Вредности при заваряване!

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Някой е набедил млякото, че пази от отрови... не че е лошо нещо, ама веднъж като се нагълташ с отровата, върви я изкарвай, ако ще не мляко, а манна небесна да ядеш... въпреки че, конкретно за цинковите изпарения донякъде намалява пробемите.

            Ей тука пише какво става с цинка:
            http://en.wikipedia.org/wiki/Zinc_shakes
            изглежда, все едно да те хваща грип всеки понеделник.
            В конкретния случай млякото го дават като едно от средствата за защита !
            Но се чудя ако заваряването на подобни материали е всекидневно как само мляко ще ме предпази ... или да разчитам на придобиване на устойчивост (имунитет) към изпаренията както пише в статията ....
            Изненадан съм също че и изпаренията на неръждаемата стомана са вредни ....но човек наистина се учи цял живот....
            Последно редактирано от welderargon; 10-07-09, 00:34.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • #7
              До: Вредности при заваряване!

              Навремето питах нашия отговорник за охрана на труда защо на заварчиците и леярите дават по две кисели млека а на всички останали по едно и човека ми донесе едно иследване (двайсетина страници) където детайлно бяха описани вредните испарения при леене и заваряване в най общи линий няма безвредни испарения всичките нанасят различни поражения на организма.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                До: Вредности при заваряване!

                Мдаа, тъй-като ми се налага да заварявам месинг/чат-пат/, съм запознат и със страничните ефекти на изгорелият цинк. Ако не си осигорите добро проветрение на помещението, или подходяща вентилация, то ефекта е бърз и неприятен. Още същата вечер ще вдигнете температура съпроводена с "приятно" главоболиеи доста осезаемо общо неразположение. Хубавото е, че още на сутринта ще сте като нови.
                Има и един друг страничен ефект, действа като доза виагра на мъжкото достойнство, но като добавим главоболието, температурата и другите екстри, разбираме защо не се препоръчва от сексолозите
                Та, работете на проветриво или добре вентилирано място, за да не ви се случват таквиз неприятности!
                Поздрави!
                Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                Коментар


                • #9
                  До: Вредности при заваряване!

                  До следствието на Г.М. Димитров има едно магазинче за всякакви средства за лична защита. Аз ако заварявах бих си взел бутилки с въздух като на водолазите + маска. Не струват хиляди и премахват проблема с вдишваните изпарения. Аз за гумено - оловните дрехи оставам безмълвен! Чак толкова ли да проникват UV лъчите - не ми се вярва!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Вредности при заваряване!

                    Има едни приятни маски в комплект със система за въздух...приблизително 2000лв без бутилките!
                    Освен това с тях си трудно подвижен, за жегата да не говорим!
                    Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Вредности при заваряване!

                      Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
                      Има едни приятни маски в комплект със система за въздух...приблизително 2000лв без бутилките!
                      Освен това с тях си трудно подвижен, за жегата да не говорим!
                      Не съм питал за цени. Аз бих си издирил някаква бутилка от стар пожарогасител. Прахова маска вече имам, 20-тина лева струва. Колко му е да бучнеш едно кранче и маркуче да ти вее свеж въздух. Като свърши - айде на компресора. Залогът с изпаренията е доста сериозен. Всеки си решава сам. Малко ще тежи на гърба, но не виждам каква е връзката с жегата. Kато седнем на маса все за здраве се чукаме, пък ся да ни свиди за толкова елементарно предпазно средство.
                      Последно редактирано от Rabin; 10-07-09, 10:10.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Вредности при заваряване!

                        Прахова маска (плътна) напълно пази от всякакви вдишвани вредности при заваряването. Те всичките са дребни твърди частици.

                        Газовете не са вредни.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Вредности при заваряване!

                          Първоначално публикуван от Rabindranat Преглед на мнение
                          Чак толкова ли да проникват UV лъчите - не ми се вярва!
                          Еми, не проникват. Дори през по-плътен панталон не проникват. Като има и бельо отдолу - абсурт.

                          Колкото до създаването на поколение - топлината е доста по-голям фактор. Няма други последствия, освен че човеците ти не знаят на кой свят са, и съответно не вършат никаква работа, ако въобще оцелеят. Те тия атрибути нали затова са навън - да им е 'ладно на човеците.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Вредности при заваряване!

                            Ако трябва да се заваряват тънки ламарини с покрития много подходящ начин е импулсно заваряване с ниско телоподаване около 3м/мин с бронзов тел.Спокойно може да се нарече МИГ/МАГ запояване.Дъгата е по-дълга,ампеража е нисък и не предизвиква пръскане и изгаряне на цинка.Предполагам и че няма толкова вредни изпарения като при по-силните дъги.Опитвали сме го преди година,заварката стои като златна.Който има импулсна машина може да го опита.Работихме с газ 96%Аргон-4%О2.Успех.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Вредности при заваряване!

                              Най-доброто е че поне ми обещаха мобилна аспирациона система! Има такива специално за заваряване, при палене на дъгата сензор включва автоматично системата ..

                              Тези соларните маски със система за пречистване не съм ползвал но ми си струва че не бих издържал да работя през целия ден с това нещо -предполагам че е подобно на противогаз

                              Праховата маска не защитава от вредните изпарения !Защитава само от твърди дребни частици каквито се получават при механична обработка на детайли .. Пробвал съм с прахова маска да работя при заваряване ефекта е почти нулев освен това е неудобна ако се работи със заваръчен шлем при издишването шлема се запотява ..
                              Може би респиратор с активен въглен и клапи ще има малко по добър ефект но и той не е удобен за работа с шлем заваряване

                              А UV лъчите наистина не проникват през по плътно облекло ,имал съм случай обаче UV лъчите да проникнат през тънка лятна риза ...
                              Но при заваряване не е са само UV лъчите има и други вредни лъчения ,затова е препоръчително използването на кожени дрехи !
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X