Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присаждане на двг 2.5D от РеноТрафик или от Fiat Croна Range Rover Classic-VM Disel

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Присаждане на двг 2.5D от РеноТрафик или от Fiat Croна Range Rover Classic-VM Disel

    Много евтино мога да го взема, в перфектно състояние. Въпросът ми е дали е подходящ на мястото на ВМ-а на Рейнджа. И колко, кой може да осъществи присаждането. И ако не става дайте мнение какво, и за колко мога да сложа на Рейнджа.

  • #2
    До: Мнение за присаждане на двг 2.5 дизел от Рено Трафик

    Не е толкова важно, че ще го вземеш евтино. Според мен, по важен е крайния резултат, а с тази концепция е неизвестен. Възможностите са три: Двигател и скорости комплект, от машина без 4X4 и с надлъжно разположен двигател + раздатка примерно от ГАЗ 69; Двигател куплиран с фланец към твойта скоростна кутия; Двигател и скорости от Диско.
    Аз бих избрал третия вариант, който е сигурен и с най-малко преработки.

    Коментар


    • #3
      До: Мнение за присаждане на двг 2.5 дизел от Рено Трафик

      Двигател и скорости от Диско = ?, ако някой знае.

      Коментар


      • #4
        До: Мнение за присаждане на двг 2.5 дизел от Рено Трафик

        Диско 1. Моторите са 200Тди до 94' и 300Тди от 94 до 98. И двата са с работен обем 2.5 литра, директно впръскване, турбина и интеркулер. По-подходящо нЕма да намериш.

        Коментар


        • #5
          Из mobile.bg ми се мярна рейндж Класик с 3.5V8 за продаване на части. На мен ми се струва доста подходящо решение ... Е , зависи колко ще искат за двигателя и скоростите.

          Първоначално публикуван от lubobunker Преглед на мнение
          Двигател и скорости от Диско = ?, ако някой знае.
          Абе, като се замисля... Ти искаш ли да си разделим едно Дискавъри. За теб двигателя и скоростите, за мен купето ?
          Предложението е сериозно. Аз мислех да вземам някакво английско да си присадя купето и да разпродам останалите части, ама нещо не ми стигат парите за първоначалната покупка. Ако си навит, звънни ми на 0889304861 да го обсъдим.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-07-09, 10:48.
          Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

          Коментар


          • #6
            До: Мнение за присаждане на двг 2.5 дизел от Рено Трафик

            Виждал съм такова присаждане преди години на РР класик 84г - много трудна работа за да има успешен завършек.Трябва да се отлее и обработи много качествено "кожуха" м/у съединителя и скоростната кутия.При липса на съосие колата започва на износва бързо съединител,шлици и др. (и това не е всичко) Предложението на grgeorgiev е истината според мен
            Теорията и Практиката нямат нищо общо с действителноста !

            RR P38
            RR Classic

            Коментар


            • #7
              До: Мнение за присаждане на двг 2.5 дизел от Рено Трафик

              Първоначално публикуван от grgeorgiev Преглед на мнение
              Из mobile.bg ми се мярна рейндж Класик с 3.5V8 за продаване на части. На мен ми се струва доста подходящо решение ... Е , зависи колко ще искат за двигателя и скоростите.



              Абе, като се замисля... Ти искаш ли да си разделим едно Дискавъри. За теб двигателя и скоростите, за мен купето ?
              Предложението е сериозно. Аз мислех да вземам някакво английско да си присадя купето и да разпродам останалите части, ама нещо не ми стигат парите за първоначалната покупка. Ако си навит, звънни ми на 0889304861 да го обсъдим.
              Ако е възможно да ме ориентираш в цена.

              Коментар


              • #8
                До: Мнение за присаждане на двг 2.5 дизел от Рено Трафик

                Ориентировъчно аз си правя сметката така:
                1. Покупка на автомобил - Дискавъри 200TDI по английските форуми и сайтове се намират до около 500 паунда . 300TDI са малко по-скъпи - 600 - 800 паунда.
                2. Доставяне до България - из форума прочетох за 700 - 750 паунда.

                Така се формира цена между 1200 и 1550 паунда. При курс 2.3 идва от 2760 до 3565 лв. Значи средно-ориентировъчната цена идва да е около 3000 лв.
                Аз получих между временно няколко оферти едната беше с конкретна цена 4300, но ми се вижда скъпа.
                А пък що се отнася до прехвърлянето на двигателя, скоростите и купето, се надявам тези разходи да се покрият от разпродаването на частите, които ще останат.
                Е, може и да ми е крива сметката, не се знае.
                Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                Коментар


                • #9
                  До: Мнение за присаждане на двг 2.5 дизел от Рено Трафик

                  Исках да кажа, че ако ти вземаш купето, а аз двг, скорости и раздатка, с колко трябва да участвам.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мнение за присаждане на двг 2.5 дизел от Рено Трафик

                    Ето това и аз не съм го мислил. Имаш ли време тези дни да се видим и да го обсъдим? По-нагоре ми е номера.
                    Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мнение за присаждане на двг 2.5 дизел от Рено Трафик

                      Из форума гледам цени на двигател 1300лв., скорости и раздатка - 800лв. Това, обаче като гледам идва повече от половината от очакваната цена на целия автомобил. Аз ти предлагам да го делим по равно.
                      Ти сам ли мислиш да сменяш двигателя или имаш предвид някой монтьор?
                      Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мнение за присаждане на двг 2.5 дизел от Рено Трафик

                        Ок, ако намеря малко време тия дни ще идем някъде да пием по няколко бири и да го обсъдим.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Мнение за присаждане на двг 2.5 дизел от Рено Трафик

                          Колегата с обърнатото Диско - мисля, че имам нещо, което може да те заинтригува - купе от дискавъри.
                          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Мнение за присаждане на двг 2.5 дизел от Рено Трафик

                            Дай повечко информация. Ако предпочитеш, може и на ЛС. Аз утре пътувам към твоя регион ...почти. Ако ме заинтригува, ще намина.
                            Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                            Коментар


                            • #15
                              Въпрос за двигател от Fiat Croma на Рейндж Ровър Класик-2,4 тд

                              Преди няколко дни случайно се заговорих с един майстор, споделих че искам да сменя ВМ-а с 200 или 300 от дискавъри. Та човека ми каза, че двигател 2.5 Turbo D от Фиат Крома `89 година пасвал идеално на скоростите на Рейндж Класик, и бил много надежден двигател, и в пъти по евтин от 200/300 на Дискавъри. Та колеги ако някой може да потвърди тезата, че нещо на едно мнение не се връзвам. Благодаря предварително.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X