Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За и против лебедките в състезания от националния шампионат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За и против лебедките в състезания от националния шампионат

    Пускам темата за коментари предложения.

    Аз лично смятам, че дойде времето да разделим спорта на две дисциплини. Трял и Рали.

    Трял - затворени трасета с дължина 1-2км. с висока степен на трудност, изискващи подготовка на автомобилите за преминаване през големи препятствия с ниска скорост и използване на лебедка. Големи гуми 35" + с агресивен грайфер. Цели мостове с огромни ходове и меки пружини.

    Рали - дълги етапи за издържливост от около 200км. на ден. Висока скорост изискваща подготовка на окачването с двойни амортисьори, твърди пружини, ходове до 25см. Гуми 32" + с подсилени бордове и различен грайфер. Не се налага използването на лебедка.

    И двете дисциплини са офроуд, но подготовката на автомобилите е коренно различна, както и подготовката на пилотите.

    Ако модератора желае може да пусне и анкета.
    IvoVarbanov.bg

  • #2
    До: За и против лебедките в състезания он нациналния шампионат

    Трофито не е ли офроуд?
    Цветан Петров
    "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
    0888865583

    Коментар


    • #3
      До: За и против лебедките в състезания он нациналния шампионат

      Аз лично съм за рали без лебедки,може и по 300 км. да са етапите.
      [url]www.4x4varna.com[/url]

      Коментар


      • #4
        До: За и против лебедките в състезания он нациналния шампионат

        Иво, идея за национален траял Шампионат има и ти си запознат с нея. там нещата рано или късно ще се случат. Лазарово и Приморско са добри примери в тая насока. Но за Големия официален Национален шампионат това е един шекотлив въпрос. Цветан вече го е задал, и според мен тук трябва да кажат организаторите на кръговете от шампионата какво ще правят догодина и Вие, състезателите, да кажете какви са Ви мераците. Аз като фен и "компетентна публика" не съм почитател на ралито, но това е мое лично мнение, а и пътя към Дакар минава оттук.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          До: За и против лебедките в състезания он нациналния шампионат

          Въпросът за спецификациите е спорен и по-сложен, но категорично подкрепям мнението на Върбанов, еднозначно. Време е за разделяне.

          Коментар


          • #6
            До: За и против лебедките в състезания он нациналния шампионат

            според мен , това задължително да се използват лебедки е лоша преценка на организаторите за пресечените местности , така се губи смисъла от състезателите да използват начина на мислене , преценка и умения , аз спецялно не виждам никаква атракция във това да си теглиш джипа със лебедка , на всяко препятствие
            Последно редактирано от Юли; 04-07-09, 22:30.
            sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

            Коментар


            • #7
              До: За и против лебедките в състезания он нациналния шампионат

              Първоначално публикуван от Ивайло Върбанов Преглед на мнение
              ... Аз лично смятам, че дойде времето да разделим спорта на две дисциплини. Трял и Рали.
              ...
              Ако модератора желае може да пусне и анкета.
              Иво, то разделението е факт. Състезатели (имам предвид участници в шампионата), които имат кола, подготвена за траял - 0, мераклии да раздават газ - всички останали в шампионата.

              От анкета поне аз смисъл не виждам. Резултатите от нея няма да са използваеми, защото ще могат да гласуват всички регистрирани участници, а реално значение ще имат гласовете на тези, които подготвят коли и участват в шампионата или организират състезания.

              Що се отнася до махането на лебедките, то въпросът май не е толкова прост. Защото у нас терени тип "Баха" не е като да има много (да не кажа хич). Трасетата често минават през пресечен терен, което, в комбинация с подходящ състав на почвата и по-обилни валежи, може да превърне елементарни пътчета в неприятни екстреми, където без лебедка влизаш в голямо приключение.

              Пък, от друга страна, лебедката не е задължително оборудване и, с малки изключения, в последно време организаторите правят такива трасета, по които се минава без лебедка. Е, освен ако не допуснем някоя грешка ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: За и против лебедките в състезания он нациналния шампионат

                Чавдаре, вече обсъждаш спецификациите. ИМХО - следващ въпрос. Анкетите не са важни, по моему сега трябва да се подкрепи въпроса с разделянето по типове.

                Коментар


                • #9
                  До: За и против лебедките в състезания он нациналния шампионат

                  Само за пример, Троян трофи 2008г. си бше едно молко рали, а трябваше да бъде трофи, а Варненското на Пламен Тенев 2008г. мисля, че трябваше да е повече рали формат а се получи повече трофи. За всичко е виновно времето като мтереология а не организатора. В този ред на мисли смятам, че е малко рисковано да се кара без лебетка и трасе от 200-250км. на ден само в рали формат ще е много трудно да се направи без поне малко трофи. И лебетката в някой маменти може да е жизнено необходима за помощ на колега.
                  Не забравяйте, че горските вече вземат такса за преминаване по горски пътища, таксата е на дан на машина. Едно три дневно състезание с по 150-200км. на ден значи, че ще се навлезе ной малко на територията на поне три ДГСта......не, че това е определящо за лебетката но не е без значение.
                  Цветан Петров
                  "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                  0888865583

                  Коментар


                  • #10
                    До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

                    Стефане защо да не е важна анкета , наи важно е да има публика и то много само тогава ще е състезание , ако, не и поднесеш на публиката да види това което иска те няма да отидат , ако-ли не нека екипажите и организаторите да си решават тогава и тека

                    и нестава въпрос да се кара без лебедка , а препятствията така да са избрани или направени че да са педесе на педесе спорни а не сто процента слизаш и лебедка
                    sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                    Коментар


                    • #11
                      До: За и против лебедките в състезания он нациналния шампионат

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      ... Анкетите не са важни, по моему сега трябва да се подкрепи въпроса с разделянето по типове.
                      Що да чукаме на широко отворена врата? Разделянето е факт, което добре се вижда като погледнеш колите в шампионата. Кой с койловъри или по-яки Фокс-ове, кой с по-евтинки двойни амортисьори, но се правят за по-бързо каране. За по-сериозно трофи има цифром и словом 1 подготвен джип.

                      Какво друго разделяне ти трябва?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

                        Състезанията в Лазарово и Приморско са причината да повдигна въпроса. Дълго чакахме да започне организацията на такива състезания. Най-важното за тях е че се повтарят, което обуславя типа таял като трайно наложен в България.

                        Трофито е състезание което редува преходи и подчертано трялни зони на големи разстояния и изискванията за подготовка на автомобилите се покриват с тези за траял.

                        Спецификациите за отделните дисциплини ги написах само за да визуализирам огромните разлики в различните подходи при подготовка на една кола.

                        Проблема с разнородните трасета по който минава едно състезание е налице. Трудно решение за организатора как да подбере трасето на състезанието така че и при дъжд да може да се мине без лебетка. Но за последната година и полувина не ми се е наложило да ползвам лебедката, значи може организаторите да се справят с проблема.
                        IvoVarbanov.bg

                        Коментар


                        • #13
                          До: За и против лебедките в състезания он нациналния шампионат

                          Първоначално публикуван от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ) Преглед на мнение
                          Само за пример, Троян трофи 2008г. си бше едно молко рали, а трябваше да бъде трофи, а Варненското на Пламен Тенев 2008г. мисля, че трябваше да е повече рали формат а се получи повече трофи. За всичко е виновно времето като мтереология а не организатора. В този ред на мисли смятам, че е малко рисковано да се кара без лебетка и трасе от 200-250км. на ден само в рали формат ще е много трудно да се направи без поне малко трофи. И лебетката в някой маменти може да е жизнено необходима за помощ на колега.
                          Примера е подходящ, но ще го погледна от друг ъгъл. На състезанието в Троян валеше и въпреки това никъде не се наложи да ползваме лебедка, въпреки трудното трасе. Във Варна единственото място на което е трябвала лебедка в трасето е предварително заложено от организаторе като траялна зона. За помощта съм съгласен, но това може и да стане и с колан.
                          IvoVarbanov.bg

                          Коментар


                          • #14
                            До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

                            Е, защо, защото Върбанов го формализира. Висеше отдавна, само че никога не съм виждал свое морално право да го задам. А виж да го подкрепя като пита ще има ли офроуд, или ще пробутваме само рали за уплах на публиката, някак си чувствам.
                            Повтарям - не знам дали това трябва са спецификациите. Много други неща също не знам. Но въпросът най-накрая е поставен от уважаван в средите човек, и аз го поддържам. Сега ще почакам разни мнения, и рязко ще подкрепя виждането за нералийни карания, със или без екстреми. Но без ралито. Което е отлична дисциплина, харесва ми. Просто е друга.

                            Коментар


                            • #15
                              До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

                              Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
                              Стефане защо да не е важна анкета , наи важно е да има публика и то много само тогава ще е състезание , ако, не и поднесеш на публиката да види това което иска те няма да отидат , ако-ли не нека екипажите и организаторите да си решават тогава и тека

                              и нестава въпрос да се кара без лебедка , а препятствията така да са избрани или направени че да са педесе на педесе спорни а не сто процента слизаш и лебедка
                              Разбира се че искаме да има публика, както и да има места където да преминаваме през по-трудни места, но когато се гледа времето през такива места трябва да се минава на ход и майсторството да дава разликите. Смятам че за публиката е много по-интересно да види как един джип минава на ход.
                              IvoVarbanov.bg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X