Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За и против лебедките в състезания от националния шампионат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

    Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
    До тук две предложения:
    1.три отделни типа състезания и шампионати:
    1.1-Рали и Баха
    1.2-Траял
    1.3-Трофи
    2.Разделяне на класове:
    2.1-В клас експерт на Рали и Баха два класа според кубатурата на двигателя до и над 2.8 например.
    2.2-за траял - серийни, модифицирани и прототипи например.
    2.3-за трофи - серийни, модифицирани и прототипи например.
    Еииииии ! Увряхте ! Най-накрая ! За пенкилера и разделянето по тип състезания дудням още от 2005 година, ама кой ли слуша...
    Сега само остава всичкото това и да стане реалност...
    Мечтиииии....

    Коментар


    • #47
      До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

      Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
      Еииииии ! Увряхте ! Най-накрая ! За пенкилера и разделянето по тип състезания дудням още от 2005 година, ама кой ли слуша...
      Сега само остава всичкото това и да стане реалност...
      Мечтиииии....
      Мите, за да има разделяне, трябва да има достатъчно голям брой участници. Погледни стартовите списъци за последните 2 години и си направи сметката какво ще е разделението ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #48
        До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

        Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
        До тук две предложения:
        1.три отделни типа състезания и шампионати:
        1.1-Рали и Баха
        1.2-Траял
        1.3-Трофи
        2.Разделяне на класове:
        2.1-В клас експерт на Рали и Баха два класа според кубатурата на двигателя до и над 2.8 например.
        2.2-за траял - серийни, модифицирани и прототипи например.
        2.3-за трофи - серийни, модифицирани и прототипи например.

        Иво ти започна темата ако искаш я довърши и систематизирай и предложи на комисията..
        Г-н П.Маринов, а дали догодина организатори и състезатели ще останат за тази Комисия и респективно в БФАС, за да гласиш Шампионати и класове отсега
        С такива като теб в БФАС, малко вероятно...

        Коментар


        • #49
          До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Мите, за да има разделяне, трябва да има достатъчно голям брой участници. Погледни стартовите списъци за последните 2 години и си направи сметката какво ще е разделението ...
          Това е така, а не си ле задаваш въпроса че точно заради пенкилера нещата стоят по този начин. Никаде по света няма такова чудо като при нас.

          Коментар


          • #50
            До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

            Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
            Това е така, а не си ле задаваш въпроса че точно заради пенкилера нещата стоят по този начин. Никаде по света няма такова чудо като при нас.
            E тук отиваме на въпроса "Яйцето или кокошката" ...

            Дали организаторите правят състезания, за каквито има състезатели, или броят на състезателите се определя от типа състезания, които се организират???

            П.П. Във всеки случай, ако аз тръгна да организирам състезание, най-вероятно, преди да тръгна да правя разходи, първо ще си направя сметката дали ще има кой да кара на него ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #51
              До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

              Има го този момент, но пенкилера е факт и според мен не е добре. Кой каквото ще да казва това си е родно изобретение, няма такова чудо на друго място и силно се съмнявам, че родното изобретение ще се стане общоприето и хората по света ще започнот да си подготвят коли тип пенкилер, които освен че ще са им по-скъпи ще бъдат и по-непригодни.

              Коментар


              • #52
                До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

                Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
                ... няма такова чудо на друго място ...
                А, защо? Ей ти примера на "Дрезден - Бреслау". Както казват запознати колеги, ако е сухо - става рали. Ама като заваля се обърна на хард трофи. Какви са шансовете на кола, наточена за чист рали рейд, в кал до прозорците?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

                  Аз съм за лебедките но само на по дългите състезания..където и с лебедка и без нея пак е шоу. А на късите за да става веселба е по-добре без лебедка. /това си е само мое мнение/
                  [I][B]S мЭн - kOйТо иSкА, sРЭЩу мЭн - kОйТо мОжЭ !!![/B][/I]

                  Коментар


                  • #54
                    До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    А, защо? Ей ти примера на "Дрезден - Бреслау". Както казват запознати колеги, ако е сухо - става рали. Ама като заваля се обърна на хард трофи. Какви са шансовете на кола, наточена за чист рали рейд, в кал до прозорците?

                    Много точно го каза, ако е сухо едните имат предимство, ако вали другите. Направено е за да има масовост , за която в БГ може само да мечтаем. Никаде обаче не виждам коли подготвени и за двете едновременно. Състезателите там се състезават в отделни дисциплини но и мерят сили на това уникално маратонско състезание. Не виждам връзка с това, че пенкилера е напредничава дисциплина - нито едното, нито другото.
                    На мене ми е пределно ясно, че тук това няма да стане и няма да споря, но не може никой да ме убеди , че родният оффроуд върви напред по-този начин.

                    Коментар


                    • #55
                      До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

                      Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
                      Има го този момент, но пенкилера е факт и според мен не е добре. Кой каквото ще да казва това си е родно изобретение, няма такова чудо на друго място...
                      Викторе, не си прав... С изключение на установените световни ралита и траял Шампионатите ( визирам Испания и Гърция) повечето аматьорски състезания са точно като нашия тип
                      "Солун Трофи" си има ярко изразени траялни елементи в трасето, в първия и последния ден, но това не пречи скоростните етапи да са достатъчно километри и да се развива скорост над 140 км/ч.
                      Същото е и с току-що завършилото Дрезден-Бреслау, даже и да не вали екстремите (блата и реки в комбинация с мек пясък) си присъстват във всяко издание !
                      "Trail Ride" шампионата в Гърция е точно както нашите състезания, ако не сгрешиш, не ти трябва лебедка (пример Близнаците тази година на остров Евеа)
                      Според мен най-подходящото наименование е Trail Ride, със средна скорост около 30-35 км/ч. и лебедката да бъде помощно средство за "коригиране" щуротиите на пилота


                      Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
                      На мене ми е пределно ясно, че тук това няма да стане и няма да споря, но не може никой да ме убеди , че родният оффроуд върви напред по-този начин.
                      Точно така върви напред, с "проба-грешка", а и по този начин състезателя се ориентира кое му е по-на сърце и започва да си подготвя колата по възможности и желание...
                      Смятам, че от догодина ще има две-три силни траялни състезания, два-три рали-рейда, два-три "пенкилера" (както им казваш ) и по този начин ще има място за всички под слънцето

                      П.П.
                      Важен момент е, че повечето участници се ориентираха и към състезания навън, които им пасват точно на мераците, така че, догодина всички ще бъдат задоволени...
                      Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 06-07-09, 09:47.

                      Коментар


                      • #56
                        До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

                        Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                        Викторе, не си прав... С изключение на установените световни ралита и траял Шампионатите ( визирам Испания и Гърция) повечето аматьорски състезания са точно като нашия тип
                        "Солун Трофи" си има ярко изразени траялни елементи в трасето, в първия и последния ден, но това не пречи скоростните етапи да са достатъчно километри и да се развива скорост над 140 км/ч.
                        Същото е и с току-що завършилото Дрезден-Бреслау, даже и да не вали екстремите (блата и реки в комбинация с мек пясък) си присъстват във всяко издание !
                        "Trail Ride" шампионата в Гърция е точно както нашите състезания, ако не сгрешиш, не ти трябва лебедка (пример Близнаците тази година на остров Евеа)
                        Според мен най-подходящото наименование е Trail Ride, със средна скорост около 30-35 км/ч. и лебедката да бъде помощно средство за "коригиране" щуротиите на пилота
                        Това го приемам, по отношение на лебедката си напълно прав. Казвам само, че не е възможна да се направи една кола еднакво добре подготвена и за двете дисциплини в изчистеният си вариант. Ако е истинкски микс еднакво се оправят и двата класа автомобили, ако доминира единия вариант трасе над другия, съответно автомобилите с неподходяща подготовка нямат никакъв шанс. Разсъждавам по-принцип.

                        Коментар


                        • #57
                          До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

                          Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение




                          Точно така върви напред, с "проба-грешка", а и по този начин състезателя се ориентира кое му е по-на сърце и започва да си подготвя колата по възможности и желание...
                          Смятам, че от догодина ще има две-три силни траялни състезания, два-три рали-рейда, два-три "пенкилера" (както им казваш ) и по този начин ще има място за всички под слънцето
                          Ето това наистина ме радва, прсти на непросветените, но като не съм в кухнята няма как да съм наясно с плановете на организаторите. Пак казвам разсъжденията ми са по принцип, и за това ще си стегна и една кола за бързи състезания, та белким си намеря място под слънцето.

                          Коментар


                          • #58
                            До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

                            Вапроса е много древен, кое е първо яйцето илил кокошката.Всички коли в БГ са пенкилер , каквито са и състезанията. След като няма специално подготвени коли няма и спец състезания а няма ли такива състезания няма как да се стимулира подготовката на автомобилите. Неразумно ми се струва организаторите да налагат такъв формат и години наред да организират състезания за по 2-3 коли .По правилно според мен е със състезания от рода на Приморско да се предизвикат колеги да подготвят коли за трофи или рали и едва тогава да се разделя шампионат ,който и без класове е доста рехав откъм участници.
                            И друго , с нашите състезания тип "мешана скара" и с такива коли ,доказваме по всички чужди мероприятия нивото в БГ доста успешно.

                            Коментар


                            • #59
                              До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

                              Терзиев е прав-защо не си дадем сметка,че българският офф роуд си е уникален като тип и вид?И че с нашите "пенкилер' коли можем да караме успешно където си искаме в чужбина.
                              Много български състезатели са го доказали ,влючително Десо и Шуши на Бреслау вчера.
                              Защо ние да гледаме как е по света и да затрием 7-8 години традиция???

                              Аз съм по-съгласен да си направя или купя втора кола ,отколкото да се залита в някакви чужбински посоки....

                              За приморско-това не е офроуд а кални бани.Не виждам какъв майсторлък се иска за да се пльоснеш в една кална дупка?И каква кола трябва да си за да излезеш от там без да се омажеш с кал целия и то посред зима?
                              Естествено се надявам,че организаторите ще си направят изводите,ама за сега не съм много сигурен.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • #60
                                До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение

                                Аз съм по-съгласен да си направя или купя втора кола ,отколкото да се залита в някакви чужбински посоки....

                                За приморско-това не е офроуд а кални бани.Не виждам какъв майсторлък се иска за да се пльоснеш в една кална дупка?И каква кола трябва да си за да излезеш от там без да се омажеш с кал целия и то посред зима?
                                Естествено се надявам,че организаторите ще си направят изводите,ама за сега не съм много сигурен.
                                Руси, точно това е чужбинската посока, да си направиш втора кола. А за Приморско сме на едно мнение-това в никакъв случай не беше траял, но на мен ми с разсърдиха, а аз просто споделих мнение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X