Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблемче с радиатора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблемче с радиатора

    Оня ден, след едно доста зверско каране и настъпване, съвсем случайно забелязах една-две капчици ръждива вода на една пластмаса под радиатора

    Термометъра показваше малко под 100 градуса и като оставих жипа да работи 2-3 минути на място веднага падна на 85-90 гр.





    Много се учудих, защото нивото на антифриза изобщо не намалява (а аз го следя по обясними причини - знаете славата на тоя матор).

    След внимателен оглед видях откъде сълзи







    Капачката на разширителния съд е оригинална, на нея пише 16 LBS - каквото и да значи това



    Ако температурата на водата не се вдига над 85-90 гр, не сълзи изобщо, прокапва само за моменти, когато температурата на антифриза временно се вдигне до около 100 градуса (абе вертикалната чертичка, де да го знам колко е точен тоя термометър).

    Та въпроса ми е дали направо да сменям радиатора или първо да опитам с капачка с по-ниско налягане (така ме посъветваха патили с подобен жип). Течовете се получавали, щото капачката се скапвала и в охладителната система се вдигало недопустимо високо налягане.

    Обадих се в Нисенс и ми съобщиха доста люта цена за радиатор - 2200 лева (аз мога да го взема с отстъпка и ще ми излезе около 1800 лв.) За съжаление го нямат на склад, трябва да се поръчва, ще се чака около 20 дена и т.н.

    Давайте идеи, ама да знаете, че тия добавки срещу течове хич не ме кефят - нож с две остриета са.

    Евентуално да се свали радиатора и да се ремонтира, или пък да потърся от друга фирма или в краен случай на старо? Доста пари са 1800 лв, ма ако се наложи....
    Последно редактирано от Carburettor; 04-07-09, 16:46.
    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
    Volvo XC90 D5 Executive '12
    Volvo XC60 D5 Summum '11
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

  • #2
    До: Проблемче с радиатора

    Аз съм за сваляне и ремонт. Някой споменаваше нещо за добър сервиз в Добрич ама немога да се сетя в коя тема
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Проблемче с радиатора

      Обади се на Явор (Vromos), той беше писал, че ги правят в Добрич по поръчка, медни. Ама за да спука радиатора... може и да е от прегряване?

      Коментар


      • #4
        До: Проблемче с радиатора

        Виж на 5-та снимка, не го е спукал, пластмасовия капак на радиатора се захваща с тези подгънати метални "уши" (дето са като пунктир в ляво и дясно) а под него има гарнитура, с течени на времето тя се втвърдява и почва да изпуска, аз като виден столичен Андрешковец си ги разкопчавам сменям гарнитурата или мажа със силикон и пак го затварям.....ама ако имах пари не бих си играл
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Проблемче с радиатора

          Така е Владо, ама да избие от там, пак е от повишено налягане в системата.

          Коментар


          • #6
            До: Проблемче с радиатора

            На тези радиатори ако са изработени от месинг им се получава спукване от долу точно под гарнитурат на казанчетата.Свали радиатора и погледни от долу под месото където се разкопчава ако ваната е пропукана няма правене.Казвам го от личен опит.Най -евтиния вариант за нов е около 900-1100лв от Англия.Моя съвет е да направиш като мен-купих си радиатор втора употреба алуминиев от Jeep 2.7 за 350лв.Промих го с препарати и вече съм минал снего около 15000км.Само че заедно с това премахнах виското и сега съм с ел.перка и никога при каквито и да е условия температурата не мърда над 90градуса.Но това го писах в друга тема.
            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
            Grand 3.1TD
            0898 620 306 Стоян

            Коментар


            • #7
              До: Проблемче с радиатора

              Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
              На тези радиатори ако са изработени от месинг им се получава спукване от долу точно под гарнитурат на казанчетата.Свали радиатора и погледни от долу под месото където се разкопчава ако ваната е пропукана няма правене.Казвам го от личен опит.Най -евтиния вариант за нов е около 900-1100лв от Англия.Моя съвет е да направиш като мен-купих си радиатор втора употреба алуминиев от Jeep 2.7 за 350лв.Промих го с препарати и вече съм минал снего около 15000км.Само че заедно с това премахнах виското и сега съм с ел.перка и никога при каквито и да е условия температурата не мърда над 90градуса.Но това го писах в друга тема.
              Хъм, ако радиатор от Jeep GC 2.7 CRD става на 3.1 TD без преправяне, още в понеделник купувам един нов от Нисенс - струва по-малко от 700 кинта чистак-бърсак нов с гаранция 12 месеца

              В ибея чисто новите Нисенс за 2.7 са по 270 лири, което е около 600 кинта

              Сигурен ли си, че ще стане - нали вътре има и радиатор за трансмисионото масло и т.н.???
              ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
              Volvo XC90 D5 Executive '12
              Volvo XC60 D5 Summum '11
              Alfa Romeo Spider 2.0 '90

              Коментар


              • #8
                До: Проблемче с радиатора

                Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                Хъм, ако радиатор от Jeep GC 2.7 CRD става на 3.1 TD без преправяне, още в понеделник купувам един нов от Нисенс - струва по-малко от 700 кинта чистак-бърсак нов с гаранция 12 месеца

                В ибея чисто новите Нисенс за 2.7 са по 270 лири, което е около 600 кинта

                Сигурен ли си, че ще стане - нали вътре има и радиатор за трансмисионото масло и т.н.???
                Може да не бързаш и да ги сравним на пръв поглед...

                Иначе и аз съм за нов.
                Това в Добрич е ОК също. Не е сервиз - завод, май. Сменяват цялата пита и оставят казанчетата. На УАЗа сме с такъв.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблемче с радиатора

                  Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
                  Може да не бързаш и да ги сравним на пръв поглед...

                  Иначе и аз съм за нов.
                  Това в Добрич е ОК също. Не е сервиз - завод, май. Сменяват цялата пита и оставят казанчетата. На УАЗа сме с такъв.
                  Абе те казанчетата са пластмасови и хич не ми вдъхват доверие. Пък и едва ли в тоя завод ще ми обадят особено ниска цена, че да си струва цялата патаклама, чакане и т.н.

                  Пък и ще е уйдурдисана работа - през септември-октомври ще обикалям около 3000 км из Гърция с Жипа и не ми се ще някъде по островите радиатора да каже Мяуууу Нов му е майката...

                  То се е видяло, че пак ще се дават пари, ама 700 лв за радиатор от 2.7 е много по-добре от 2200 лв...

                  Освен това в Нисенс имат радиатори за 2,7 на склад - слагам и забравям.

                  П.П. Утре ще ходя да гласувам около 15-16 часа в училището на ъгъла на Чехов и Атанас Далчев - ако си някъде в района (или въобще в тоя край на София), можем да си погледнем под капаците.

                  Телефона ми е 0887 631329, Иван
                  Последно редактирано от Carburettor; 04-07-09, 21:49.
                  ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                  Volvo XC90 D5 Executive '12
                  Volvo XC60 D5 Summum '11
                  Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблемче с радиатора

                    Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                    Абе те казанчетата са пластмасови и хич не ми вдъхват доверие. Пък и едва ли в тоя завод ще ми обадят особено ниска цена, че да си струва цялата патаклама, чакане и т.н.

                    Пък и ще е уйдурдисана работа - през септември-октомври ще обикалям около 3000 км из Гърция с Жипа и не ми се ще някъде по островите радиатора да каже Мяуууу Нов му е майката...

                    То се е видяло, че пак ще се дават пари, ама 700 лв за радиатор от 2.7 е много по-добре от 2200 лв...

                    Освен това в Нисенс имат радиатори за 2,7 на склад - слагам и забравям.
                    Действай!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблемче с радиатора

                      Има си всичко за автомата само материала от който е направен е различен.
                      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                      Grand 3.1TD
                      0898 620 306 Стоян

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблемче с радиатора

                        Здрасти колега, аз също имах подобни приключения, но с по-малко финансови болежки.
                        Радиатора протече, на същото място като при теб само че отдолу.Обиколих Уестауто, скорпиона и цените се движеха около 450-530 лв.Предложението за направа на медно-месингов беше 700лв., а за ремонт не съм мислил въобще.Накрая Ниссенс 415лв. и работата беше ОК.Случаят беше използван за измиване питата на климата.
                        Та моят съвет е следният купи си нов цената е солена но ces't la vie.Дано стане от от 2.7 но не ми се вярва при такава разлика в цената 99% не са съвместими.
                        Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                        Това е положението.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблемче с радиатора

                          Първоначално публикуван от karlosjackal Преглед на мнение
                          Здрасти колега, аз също имах подобни приключения, но с по-малко финансови болежки.
                          Радиатора протече, на същото място като при теб само че отдолу.Обиколих Уестауто, скорпиона и цените се движеха около 450-530 лв.Предложението за направа на медно-месингов беше 700лв., а за ремонт не съм мислил въобще.Накрая Ниссенс 415лв. и работата беше ОК.Случаят беше използван за измиване питата на климата.
                          Та моят съвет е следният купи си нов цената е солена но ces't la vie.Дано стане от от 2.7 но не ми се вярва при такава разлика в цената 99% не са съвместими.
                          Току-що говорих с колегата ssspeed по телефона - радиаторите на 2.7 и 3.1 били напълно еднакви като размери и захващане - разликата е само в материала, от който са направени - на 2.7 е алуминиев, а на 3.1 е някаква медно-месингова сплав или нещо подобно. И съответно алуминиевия е многократно по-лек - това все пак е някакво предимство...

                          За питата на кондензатора на климатика - моята е чисто нова, предишния собственик я е сменил миналия август.
                          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                          Volvo XC90 D5 Executive '12
                          Volvo XC60 D5 Summum '11
                          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблемче с радиатора

                            Това си полезно инфо.Все пак разликата в цената е значима.Действай и пиши какво е станало.
                            Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                            Това е положението.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблемче с радиатора

                              Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                              Обадих се в Нисенс и ми съобщиха доста люта цена за радиатор - 2200 лева (аз мога да го взема с отстъпка и ще ми излезе около 1800 лв.) За съжаление го нямат на склад, трябва да се поръчва, ще се чака около 20 дена и т.н.

                              Давайте идеи, ама да знаете, че тия добавки срещу течове хич не ме кефят - нож с две остриета са.
                              На мен за 2,5 ми съобщиха 970 лв ... инфлацията е голяма за един цилиндър повече... а имах абсолютно същия проблем като теб. Така или иначе си купих нов за 470 лв, с железни казанчета. На оригиналните с тези пластмаси отстрани са си направо жертва и почти не подлежат на ремонт, поне моят де. Съветвам те да провериш на още няколко места, че в София е цифромания, след това ако няма - слагай от 2,7 ако са еднакви??
                              Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
                              if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X