Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващ апарат Einhell

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Телоподаващ апарат Einhell

    Само да вметна-тези количества тел за които говорите-2-3 ролки тел на месец са малко смешни. В най-натовареният си период съм топил по една ролка(15кг) на ден. Не е измислица. Това с Redco euromig 350. И никога не ми се е случвало да започне да плюе.
    Но това си е професионална машина, за "прикапване" и любителска работа всичко би свършило работа. Въпрос на предпочитания, и личен избор.
    Но тогава пък излиза въпросът с ръждясването на телта сложена в апарата. След като се ползва много рядко, или хайде, може и по-често, но ако телта се задържи по-дълго на въздух и си ръждясва най-откровено. Нищо, че е помеднена...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      До: Телоподаващ апарат Einhell

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Еми, не е съвсем инвертор. Всъщност, така и не разбрах що за чудо е. Струна имат подобно също. Ама тежи 60 кила.
      точно на струна,но е поръчково или поне така той каза,отпред панела е като на конвенционалния 250амперов вариант,но вътре си е тиристорно и електронно,даже не повярвах че е инверторно ,но човека го отвори ,вътре има платки и трафове.
      абе да ти кажа тежи доста повече сигур има 90кила,и е доста голямо-собственика има мелница и зимата му падна халето от снега,та сега за два дена го дигнаха наново с това Цо ,сега заварчиците ще кажат ,че хале с цо се не заварява,ама каквото има човека с такова бачка ,работило е нонстоп по 16часа на ден и няма проблеми,за точкуване също става,но е малко досаден звука от клапана.

      Коментар


      • #48
        До: Телоподаващ апарат Einhell

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Само да вметна-тези количества тел за които говорите-2-3 ролки тел на месец са малко смешни. В най-натовареният си период съм топил по една ролка(15кг) на ден. Не е измислица...
        Разбира се, че не е измислица. Както и нормата една кутия електроди на ден.
        Тук, във форума, има няколко човека професионалисти, които по цял ден това правят, с това си изкарват хляба и е добре да се вслушваме в техните съвети.

        Коментар


        • #49
          До: Телоподаващ апарат Einhell

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          точно на струна,но е поръчково или поне така той каза,отпред панела е като на конвенционалния 250амперов вариант,но вътре си е тиристорно и електронно,даже не повярвах че е инверторно ,но човека го отвори ,вътре има платки и трафове.
          абе да ти кажа тежи доста повече сигур има 90кила,и е доста голямо-собственика има мелница и зимата му падна халето от снега,та сега за два дена го дигнаха наново с това Цо ,сега заварчиците ще кажат ,че хале с цо се не заварява,ама каквото има човека с такова бачка ,работило е нонстоп по 16часа на ден и няма проблеми,за точкуване също става,но е малко досаден звука от клапана.
          Абе не е 90 кила, към 60 е. 350А е 97кг., а 450А е 210.
          За сравнение Чебората: 500А е 113 кг. и топи плътна тел 1,6 и тръбна 2,4.
          Гледам каталога на Чебора и на Кастолин, и ми прави впечетление, че МИГ-МАГ машини под 400А нямат.
          А иначе, що да не се заварява конструкция с МИГ-МАГ? Стига да има яка машина и дебел тел и да няма течение да издухва защитния газ, какъв е проблема?

          Коментар


          • #50
            До: Телоподаващ апарат Einhell

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Разбира се, че не е измислица. Както и нормата една кутия електроди на ден.
            Тук, във форума, има няколко човека професионалисти, които по цял ден това правят, с това си изкарват хляба и е добре да се вслушваме в техните съвети.
            Eдна кутия четворки на ден и аз съм стигал а на рязане и отгоре. Напълно е постижимо да изгориш същото количество тел особено като ти подават готови заготовки и само ги заваряваш.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #51
              До: Телоподаващ апарат Einhell

              Затворих очи, стиснах зъби и взех Ейнхелът!
              Надявам се да не създава проблеми! Вече и аз в клуб заварчик.
              Сега чета вредностите при заварянето и ми се струва, че оловна престилка трябва да си купя. Много вредно това нещо за "най- важните атрибути" по тялото.
              Благодаря на всички които се отзоваха и помогнаха за изборът с мнения и съвети.

              Коментар


              • #52
                До: Телоподаващ апарат Einhell

                Първоначално публикуван от exton Преглед на мнение
                Затворих очи, стиснах зъби и взех Ейнхелът!
                Надявам се да не създава проблеми! Вече и аз в клуб заварчик.
                Сега чета вредностите при заварянето и ми се струва, че оловна престилка трябва да си купя. Много вредно това нещо за "най- важните атрибути" по тялото.
                Благодаря на всички които се отзоваха и помогнаха за изборът с мнения и съвети.
                Да ти е честит , да го ползваш със здраве и безпроблемна работа ти пожелавам !!
                Заваряването не е чак толкова опасно, от оловногумена престилка няма нужда, не е удобна за работа ,ако искаш си купи кожена престилка е кожени ръкавели предпазват не само от облъчването а и от пръските по дрехите и ръцете....
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • #53
                  До: Телоподаващ апарат Einhell

                  Първоначално публикуван от exton Преглед на мнение
                  Затворих очи, стиснах зъби и взех Ейнхелът!
                  Надявам се да не създава проблеми! Вече и аз в клуб заварчик.
                  Сега чета вредностите при заварянето и ми се струва, че оловна престилка трябва да си купя. Много вредно това нещо за "най- важните атрибути" по тялото.
                  Благодаря на всички които се отзоваха и помогнаха за изборът с мнения и съвети.
                  Честито, дано да не се разочароваш.
                  А относно "атрибутите"-Имаше тема в която се мъчеха да ме убедят, че дъгата била много вредна, едва ли не смъртоносна. Не се плаши, ако беше толкова вредно, няма тази технология да е толкова разпостранена по целия свят. По-скоро вредни са пушеците, които неизменно се получават при заваряването.

                  Ама те съветвам да наблегнеш върху създаването на поколение, че не се знае, може и да има някакво влияние...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Телоподаващ апарат Einhell

                    Първоначално публикуван от exton Преглед на мнение
                    Много вредно това нещо за "най- важните атрибути" по тялото.
                    Спокойно вредностите за атрибутите са силно преувеличени в работата има заварчик с над 40 години стаж който е без един дроб и с диабед от заваряването но твърди че атрибутите все още са му в добро състояние работещи .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      До: Телоподаващ апарат Einhell

                      Коле, пак преувеличи, чак за смъртоносна вреда от заваряването не сме говорили!Волтовата дъга излъчва всякакъв вид лъчи-α,β, γ и малко ренгенови но всичко е в границите на допустимите норми и ако човек поне малко се пази би трябвало да няма проблем със здравето! А отделен е въпроса за пушеците .... това е допълнителна „екстра” ..


                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      .....но твърди че атрибутите все още са му в добро състояние работещи .
                      Естествено че ще са работещи....
                      Нищо не е преувеличено а явно не е станало ясно за какво иде реч ако направите разлика между стерилност и потентност тогава нещата ще ви се изяснят, има мъже потентни но стерилни, това ще рече че си вършат добре работата но не създават поколение, точно стерилност и то временна е това което е ВЪЗМОЖНО да се получи и то при интезивна заваръчна работа ... ..
                      Так че човек може да бъде спокоен за здравето си и още повече ако както казах използва необходимите предпазни средства ...
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Телоподаващ апарат Einhell

                        Благодаря за пожеланията!
                        Дано да няма посещения в сервизите и да свърши работата по предназначение
                        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                        Заваряването не е чак толкова опасно, от оловногумена престилка няма нужда, не е удобна за работа ,ако искаш си купи кожена престилка е кожени ръкавели предпазват не само от облъчването а и от пръските по дрехите и ръцете....
                        Ръкавици взех днес,но за ръкавели и престилка не се бях сетил
                        QUOTE=Кольо;796314]
                        Ама те съветвам да наблегнеш върху създаването на поколение, че не се знае, може и да има някакво влияние...[/QUOTE]
                        Ще трябва да се замисли човек че знам ли все пак
                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Спокойно вредностите за атрибутите са силно преувеличени в работата има заварчик с над 40 години стаж който е без един дроб и с диабед от заваряването но твърди че атрибутите все още са му в добро състояние работещи .
                        Ако зачезна от форумът или здрави заварки правя или са ме изфърлили от вкъщи заради "дъгата"
                        Инак ей сега му монтирах колелцата и дръжките

                        Коментар


                        • #57
                          До: Телоподаващ апарат Einhell

                          Офф.. Не мога да кажа лоша дума за Ейнхела..Като знам че ми е хранил семейството . Нищо че трансформаторите са навити от алуминиева тел , а м/у навивките изолация от турски вестници.
                          Имам още от първите , от тия , които тока се регулира до 4 степени.
                          Горкия , изкърпил ми е 20 - на коли , и не се предаде... и сега си работи . Ама е с характер .Като реши - заварява .
                          Еднакво добре прави плътен шеф на кюнец и на 4мм ламарина.
                          Но като каже - не и плюе ,плюе .... Така и не си купих хубаво .. нали все с нагласата че ще свършвам с тоя бизнес.
                          Така или иначе вече си купил .
                          Според принципа на дядо ми "Купи москвич- стани автомонтьор " с лека перефраза казвам "Купи Ейнхел - стани заварчик "
                          п.п. Знаеш ли аз като се докопах до истинско телоподаващо , след ексцесиите с ейнхела , Какъв шеф направих - НЕВЕРОЯТЕН
                          Уморените коне не ги убиват , нали ??

                          Коментар


                          • #58
                            До: Телоподаващ апарат Einhell

                            Аз не съм чувал, или поне не е масово явление, хронично заболяване вследствие работа със заваръчни апарати. Познавам доста заварчици с 20-30 години стаж и са си съвсем добре. Най-често страда зрението, ама то и компютрите не са по-безвредни, примерно. Я сравнете колко миньори и колко заварчици доживяват до старини.
                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Ама те съветвам да наблегнеш върху създаването на поколение, че не се знае, може и да има някакво влияние...
                            Е за какво са приятелите?! Все ще се намери някой да помогне за тая тежка работа ....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #59
                              До: Телоподаващ апарат Einhell

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Е за какво са приятелите?! Все ще се намери някой да помогне за тая тежка работа ....
                              Абе за там помощ няма да търсим, но ако си навит една колица за изкърпване има

                              Коментар


                              • #60
                                До: Телоподаващ апарат Einhell

                                [QUOTE=welderargon;796392]Коле, пак преувеличи, чак за смъртоносна вреда от заваряването не сме говорили!Волтовата дъга излъчва всякакъв вид лъчи-α,β, γ и малко ренгенови но всичко е в границите на допустимите норми и ако човек поне малко се пази би трябвало да няма проблем със здравето! А отделен е въпроса за пушеците .... това е допълнителна „екстра” .. [QUOTE]
                                Абе вие тогава само дето не ме убедихте, че вече би трябвало да съм мъртъв

                                Относно репродукцията-не е лошо да се побърза с поколението, че нищо не е сигурно Аз за себе си не се притеснявам-имам двама хлапаци, и повече наследници не ми трябват. Ама продължавам да се опитвам да правя... Поне в този аспект проблеми няма

                                Екстоне, дъгата от телоподаващото макар и да изглежда по-слаба от тази на електрода, всъщност е по-коварна. На работата ми понякога се налага да "прикапвам" разни детайли, и понякога го правя без маска. Естествено със затворени очи, но ако се "светна" 8-10 пъти на другия ден не мога да се обръсна, лицето ми е изгоряло. Така, че умната-винаги с маска. И противно на всеобщото мнение, че фотосоларните маски са най-доброто средство против осветяване-НЕ СА! За най-удобни-да, но най-сигурно е с обикновено тъмно стъкло. Въпрос на избор.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X