Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващ апарат Einhell

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Телоподаващ апарат Einhell

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    ...за непрофесионални цели е перфектно.
    Може да върши на някой работа (то ако нямаше кой да го купи, нямаше и да се продава), но перфектно не е по никакъв критерий.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: До: Телоподаващ апарат Einhell

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Сините телоподаващи на Айнхел са доста по-сносни от старите SGA-150. Имат контактор за захранването, нямат магнет вентил за газ. Намотките са медни а не алуминиеви. Успях да взема някакъв промоционален комплект с фотосоларен шлем и редуцир вентил за газ. Оказа се, че редуцира не работи коректно и го замених с полски преработен от кислороден. Заваръчния ток се регулира на 6 степени вместо на 4. Единственото подобрение, което и аз съм замислил е отделянето на захранването към регулатора на телоподаването. А сравнявайки цената на най-евтиното българско Струна и този комплект ще кажа, че за непрофесионални цели е перфектно. Струната е почти с 400 лв отгоре, което е доста за нещо, което не те храни.
      Не спомена конкретна цена на Айнхел-а но доколкото разбирам е около 600лв.! Ако е така, чудя се дали не си заслужава да сложиш още около 100-тина лева отгоре и да си купиш инверторно, вярно машината няма да те храни но пък се взима да служи с години напред .....
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Телоподаващ апарат Einhell

        Преди година и половина си взехме едно ... даже не знам какво е, някакъв див китаец, за бясната цена от 390 лева. За целта, за която беше взето - ламарини до 1.5мм - си върши работата. Определено се използува от дъжд на вятър, но си има контактор, трафа и дросела са с медна жица, клапана е в дръжката и работи добре - на два пъти съм забравял редуцира пуснат, не изтича нищо. Естествено, наложи се да правя лек тунинг на загрепването на макарата и тока се регулира в доста тесни граници, но за толкова пари - толкова.
        Честно казано, брал съм повече ядове с някаква полуръждясала нашенска тел (новобранска работа, кой да знае...), отколкото със самото телоподаващо.
        За всекидневна работа не става, то е ясно, но на мен не ми и трябва.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • От: До: Телоподаващ апарат Einhell

          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          Не спомена конкретна цена на Айнхел-а но доколкото разбирам е около 600лв.! Ако е така, чудя се дали не си заслужава да сложиш още около 100-тина лева отгоре и да си купиш инверторно, вярно машината няма да те храни но пък се взима да служи с години напред .....
          Да, цената е 580лв, но махаш 120лв за шлем и 70 лв за най-евтиния редуцирвентил и излиза чисто за машината под 400 лв. Както казах, вече не се прехранвам с тенекеджийство. Този апарат прогаря 3 мм ламарина при нескопосан опит за цял шев. За сглобяване на асми и оградни конструкции е напълно подходящ.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: До: Телоподаващ апарат Einhell

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Да, цената е 580лв, но махаш 120лв за шлем и 70 лв за най-евтиния редуцирвентил и излиза чисто за машината под 400 лв. Както казах, вече не се прехранвам с тенекеджийство. Този апарат прогаря 3 мм ламарина при нескопосан опит за цял шев. За сглобяване на асми и оградни конструкции е напълно подходящ.
            Ами да цента е добра ,дори доста евтин!За тенекеджийство съм съгласен че e подходящ но за асми,огради и други конструкции по подходящ според мен е инвертор ММА/TIG!
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: Телоподаващ апарат Einhell

              Не се притеснявайте!

              "Пра'им Доработки Секакви"

              Когато се раздели захранването на мотора от заваръчния трансформатор, нещата доста се успокояват.
              Контактора позволява да нямаш постоянно ток на тела. (Като на истинска машина)

              Обаждайте се - побългаряваме всичко!
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                Май някой хора ползват форума с рекламна цел вече !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                Последно редактирано от welderargon; 08-03-11, 21:03.
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: До: Телоподаващ апарат Einhell

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  за асми,огради и други конструкции по подходящ според мен е инвертор ММА/TIG!
                  Тц...тц...перкам с инверторното цо и става сто пъти по добре....проверено....Който е заварявал арматура за колони или кофраж знае че с цо-то не се чупи заварката !

                  Скоро ми попаднаха едни безшевни тръби за налягане и ги метнах на асмите ,цял ден си играх с електрожена и на другия ден за 1 час оправих всичко с цо-то...просто спори повече и мигновено се запълват големи цепнатини с лекота ,особенно таван !
                  Последно редактирано от Roninn; 08-03-11, 21:50.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Телоподаващ апарат Einhell

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    Май някой хора ползват форума с рекламна цел вече !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    Колегата,явно ги разбира нещата,и гледа да помогне на страдащите с тази марка машини.

                    Коментар


                    • От: До: Телоподаващ апарат Einhell

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Тц...тц...перкам с инверторното цо и става сто пъти по добре....проверено....Който е заварявал арматура за колони или кофраж знае че с цо-то не се чупи заварката !

                      Скоро ми попаднаха едни безшевни тръби за налягане и ги метнах на асмите ,цял ден си играх с електрожена и на другия ден за 1 час оправих всичко с цо-то...просто спори повече и мигновено се запълват големи цепнатини с лекота ,особенно таван !
                      Е да, спори повече ,но .... предимствата му се изчерпват само в две думи лесно и бързо ... нищо повече !
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • От: Телоподаващ апарат Einhell

                        Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                        Колегата,явно ги разбира нещата,и гледа да помогне на страдащите с тази марка машини.
                        То страданието е голямо Това е като да тунинговаш запорожец Можеш с подръчни средства да отстраниш няколко конструктивни проблема но тръгнеш ли кардинално да променяш ще ти стъпи на пари колкото истинско та и нагоре и си губи смисъла в крайна сметка пак си остава една безкрайно куца машина . Имам чувството че собствениците на тези машини страдат от някъква странна форма на технически мазохизъм
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Телоподаващ апарат Einhell

                          Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                          Не се притеснявайте!

                          "Пра'им Доработки Секакви"

                          Когато се раздели захранването на мотора от заваръчния трансформатор, нещата доста се успокояват.
                          Контактора позволява да нямаш постоянно ток на тела. (Като на истинска машина)

                          Обаждайте се - побългаряваме всичко!
                          Ако става дума за синята серия на Айнхел, която се продава в момента, то машинката си е с контактор и без постоянно захранване на тела.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Телоподаващ апарат Einhell

                            Така изглежда отвътре едно българско телоподаващо . Монофазно 220 ампера . Двуядрен трансформатор и истински дросел 12 степени на регулиране на амперите само те са по голями от целия Енхел .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6446.jpg
Прегледи:3
Размер:176.8 КБ
ID:5258878 Исправителния блок и контактора .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6451.jpg
Прегледи:2
Размер:184.0 КБ
ID:5258877
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Телоподаващ апарат Einhell

                              Да това е ТЕФИ, производство на с Извор Радомирско.
                              В този завод се произвеждаха серията КРАКРА.
                              Добри са.
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                                Колега sek.1, защо избра точно това телоподаващо?
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X