Обява

Свий
Няма добавени обяви.

слагане на ладов двигател на самурай...как става :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • слагане на ладов двигател на самурай...как става :)

    тази тема я прочетох... http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9110
    друга не намерих в търсачката, нито в гугъл...та мисълта ми е по детайлно някой ако може да каже как става номера, за да ми е в полза при бъдещо прехвърляне при някой, който не е правил такава манипулация защото най вероятно така ще стане....на мене единственото нещо което ще ми трябва е температура на масло и на двигател и парно-само топло+фарове ...друго не! .... а ако някой има идея каде може да стане това нещо без да ми одерат кожата и ако някой има представа горе долу колко ще ми вземат за труд-ще ми е от голяма полза
    иначе сегашния ми двигател е единичка и нещо много често почнах да сменям съединители...и просто няма достатъчно мощ колкото ми е нужна за извращенията които стават с този джип ... а искам да слагам 1.5-1.6 ладов понеже стартери алтернатори и т.н. са му по 5 лева...а на мене и стартер ми се скапа и какво ли не...просто обслужването му е друга песен на ладовия

    благодаря предварително
    LZ5DG....0888985906
    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
    Не всичко, което има две бузи е лице!

  • #2
    До: слагане на ладов двигател на самурай...как става

    Първоначално публикуван от borchev Преглед на мнение
    тази тема я прочетох... http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9110
    друга не намерих в търсачката, нито в гугъл...та мисълта ми е по детайлно някой ако може да каже как става номера, за да ми е в полза при бъдещо прехвърляне при някой, който не е правил такава манипулация защото най вероятно така ще стане....на мене единственото нещо което ще ми трябва е температура на масло и на двигател и парно-само топло+фарове ...друго не! .... а ако някой има идея каде може да стане това нещо без да ми одерат кожата и ако някой има представа горе долу колко ще ми вземат за труд-ще ми е от голяма полза
    иначе сегашния ми двигател е единичка и нещо много често почнах да сменям съединители...и просто няма достатъчно мощ колкото ми е нужна за извращенията които стават с този джип ... а искам да слагам 1.5-1.6 ладов понеже стартери алтернатори и т.н. са му по 5 лева...а на мене и стартер ми се скапа и какво ли не...просто обслужването му е друга песен на ладовия

    благодаря предварително
    Колега "чукни" на Каскадьора едно ЛС. Той човека! Би трябвало да ти каже какво, що.

    Коментар


    • #3
      До: слагане на ладов двигател на самурай...как става

      ей сега ще го притесня
      LZ5DG....0888985906
      Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
      Не всичко, което има две бузи е лице!

      Коментар


      • #4
        До: слагане на ладов двигател на самурай...как става

        Първоначално публикуван от Suzuki_Sj410 Преглед на мнение
        Колега "чукни" на Каскадьора едно ЛС. Той човека! Би трябвало да ти каже какво, що.
        Аз предлагам тук в тази тема да се пише така повече колеги които се интересуват ще имат достъп до повече информация .И аз започнах да се замислям за ладов двигател макар че моят самурай е 1.3моно.инж.

        Коментар


        • #5
          До: слагане на ладов двигател на самурай...как става

          доста хора плюят този варянт....вярно че по добър е варянта за двигател от витара....но при мене целта е джипа да се поддържа с минимални средства...понеже стартери, алтернатори и абсолютно всичко се намира без проблем и струва по 5-10лв ...и обурудван двигател със 4 скорости в добро здраве се намира за под 100лв....как имаше една приказка йевеш фругаш ово е стандарт
          LZ5DG....0888985906
          Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
          Не всичко, което има две бузи е лице!

          Коментар


          • #6
            До: слагане на ладов двигател на самурай...как става

            Борчев, а здрава ли ти е рамата, в зоните където ще трябва да се заваряват нови опори, за мотора и скоростите?
            А и раздатката сигурно ще се мести.

            Коментар


            • #7
              До: слагане на ладов двигател на самурай...как става

              видимо рамата е здрава поне отпред....за раздатка и т.н. нямам абсолютно никаква представа кое, какво и как трябва да се мести за това искам някой да сложи малко разяснение по темата какво що трябва да се прави и какви са стъпките
              LZ5DG....0888985906
              Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
              Не всичко, което има две бузи е лице!

              Коментар


              • #8
                До: слагане на ладов двигател на самурай...как става

                Според мен не си заслужава този вариянт с Ладовия двигател щом искаш да ти е евтина подръжката купи си Нива или УАЗ
                И със сигурност преправянето ще е по трудно от колкото да сложиш например Витаров ДВГ

                Коментар


                • #9
                  До: слагане на ладов двигател на самурай...как става

                  Имах такова Самурайче за малко.
                  Около три седмици го карах, докато се продаде.
                  С двигател от лада или жигула 1300 куб. +скоростна кутия от същата руска кола + монтирана газова уредба, бутилката зад пасажерската седалка.
                  Добре беше присаден двигателя, тука едни момчета са го правили.
                  Смених му кабели, свещи, чукче и още доста от нещата и заедно с труда ми излезе под 100 лв.
                  Движеше се прилично, разхода в града беше около 10л /100 км газ, чак ме учудваше, поради факта че беше с 15" Малатеста Кобра.
                  Скоростите на това ми се струваха "къси", а късите му - още по-къси.
                  1,2,3,4 за отрицателно време ги редиш и си около 40-50 км/ч.
                  .

                  Коментар


                  • #10
                    До: слагане на ладов двигател на самурай...как става

                    дядо владо днес специално се дзвери в моята Нива в чест на тази тема. Очаквайте включване по въпроса.

                    Коментар


                    • #11
                      До: слагане на ладов двигател на самурай...как става

                      При нас един механик Иво ,монтира на Самурая двигател от Лада.НИщо съществено,но след това сложи мотор от Омега-2.0-130кс.Е няма такова животно,който е карал кросов двутактов мотор,знае какво е усещането.130кс-носят Самурая като чели е 15кг.Витарите въобще не могат да се сравняват с него.Има оше един Самурай,с мотор от Сузуки,-Балено,много добро също решение.

                      Коментар


                      • #12
                        До: слагане на ладов двигател на самурай...как става

                        аз мотор друг не искам от балено от омега...ако става за въпрос имам излишен 2.0 турбо мотор комплект....но съм далеч от мисълта да го слагам.....търси се ниска поддръжка а нива няма да си купя при положение че си имам един прекрасно гнил самурай за експерименти просто целта е двигателя да стане консуматив трошиш-фърляш
                        LZ5DG....0888985906
                        Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                        Не всичко, което има две бузи е лице!

                        Коментар


                        • #13
                          До: слагане на ладов двигател на самурай...как става

                          В Плевен имаме един Самурай с двигател от Лада1,6 и 4 скорости.На дълъг път повече от 60км/ч не може да вдигне.Вина имат и гумите 255/75/15 Кобри
                          Радослав Йончев

                          Коментар


                          • #14
                            До: слагане на ладов двигател на самурай...как става

                            И аз като теб колега дълго мислих зе евтин вариянт!?от почти година събирам моя дзвер но в крайна сметка реших- опел! сорости от Омега и след това каквото ти душа иска: 1.3, 1.6, 1.8, 2.0 бензин 1.5, 1.7, 2.3 дизел всчки двигатели пасват на кутията. Части за Опел - дал господ колкото искаш.заваряват се стоики за тампоните на двигателя малко по-напред скъсява се малко кардана от ск. кутия до рааздатката ииии [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Pepi/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg[/IMG] [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Pepi/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG]ти си царя на пътя! Аз лично сложих 1.3 от кадет, не съм карал самурай с ориг. двигател но тоя се държи приличнозамислям се за 1.8 мотор но като падне некои лев излишен

                            Коментар


                            • #15
                              До: слагане на ладов двигател на самурай...как става

                              Колега извинявай може ли да оправиш снимките, които си постнал ? Това което си направил ме заинтригува, въпреки че карам витара
                              Също така да те питам, възможно ли е всеки един от двигателите, които си предложил като вариант да паснат на коша?

                              Поздави
                              Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                              0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                              /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X