Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къмпинги в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Къмпинги в Гърция

    Колеги, искам да споделя впечатленията си с Вас от изминалите празници- смея да твърдя, че по- релаксиращо и вдъхновяващо бивакуване не съм прекарвал.
    Вместо да тръгнем както обикновено след работа в четвъртък реших да опитам какъв ще е ефекта ако тръгна по- рано сутринта.
    Тръгнахме в 05.00 часа сутринта. Освен, че се бях наспал и нямаше да ми се налага да опъвам палатка на челници, хубавото бе, че нямаше почти никакъв трафик до границата.

    Всичко започна така:



    Липсата на трафик, допълнен от спящата ми жена ми позволиха да взема разстоянието от 466 километра (от вратата до плажа) за 5 часа и шест минути- в Гърция се залепях за някой бързак и придвижването бе светкавично.

    Последва едночасово разпъване на палатка и бивак и в 11.00 часа вече бях във водата. Мястото смея да кажа, бе уникално:



    В ляво от палатката си спретнахме местенцето за хранене:



    На трийсетина метра от палатката открихме чуден паркинг:



    Всъщност, погледнато от "гаража", бивака изглеждаше ето така:



    Хубаво, а?
    В ляво от "терасата" се намираше частният ни плаж на , който четири дни се разхождахме както майка ни е родила- не се появи жив човек както по плажовете, така и в гората:



    В дясно бе другият плаж, на който се появиха трима- четирима човека, но само на връх Великден:



    Точно под палатката пък е това:



    Оф, след малко ще продължа с разказа и снимките...
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #77
      От: Къмпинги в Гърция

      еее Вальо.. не си честен, просиш си бан

      Коментар


      • #78
        От: Къмпинги в Гърция

        Вальо, страхотно! Ситония? И аз бях там.
        Защо не в отделна тема?

        Коментар


        • #79
          От: Къмпинги в Гърция

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Вальо, страхотно! Ситония? И аз бях там.
          Защо не в отделна тема?
          Яро, да ти кажа и аз мислех да обособя писанията в отделна тема, но така или иначе бях започнал да пиша тук...
          Очаквам с нетърпение да видя твоите снимки и разказ.
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • #80
            От: Къмпинги в Гърция

            Миналата година за Великден бяхме на остров Амулиани (под Атон). Много хубаво плажче, нямаше хора. Имаше табели че е забранено къмпингуването, но за 3 дни никой не ни направи забележка. +40° 19' 28.19", +23° 53' 47.12" В началото има асфалтов паркинг където оставихме моторите, до там където сме разпънали палатките се стига само пеш по плажа. От източната страна на скалите също има хубав див плаж, но пътя до там беше доста офроуд и май на едно място засипан...



            Коментар


            • #81
              От: Къмпинги в Гърция

              Вальо направо ме разплака.Ако можеш пусни някакви GPS координати.

              Коментар


              • #82
                От: Къмпинги в Гърция

                Първоначално публикуван от kusemak Преглед на мнение
                Вальо направо ме разплака.Ако можеш пусни някакви GPS координати.
                То такива места в Гръчко са на всеки километър. Брегова ивица 13676км.
                Последно редактирано от Пенчо; 27-04-11, 12:57. Причина: доп

                Коментар


                • #83
                  От: Къмпинги в Гърция

                  Координатите на мястото са: 40*07'31.66" и 23*57'51.54".
                  Колеги, възползувайте се от неземното съчетание на плаж и гора, но СПЕЦИАЛНО ВИ МОЛЯ: оставяйте мястото както сте го намерили, или дори по- чисто, за да не ни излезе име на мизерници- за момента местните са приятелски настроени към нас- нека остане така и за напред. Благодаря Ви за разбирането.

                  И така, нека Ви доразкажа.
                  Спретнахме си бивак по всички правила. На първо място бе естествено "артелната". Позиционирана под предния навес, в комплект с естествената сянка от дърветата ни позволи да имаме всичките четири дни студени продукти, студена бира и достатъчно лед. Този път вместо лед замразих 10 малки бутилки с минерална вода, почти замразих същото количество кенчета с бира и като краен резултат нямахме никакви проблеми с развалени продукти (особено яйцата) и топла бира:



                  Въпреки опасенията от студено време всички нощи спахме само с една чаршафосана завивка- другите бяха под нас. Вечер напълно достатъчна работа вършеше едно тънко яке или суитшърт (семките, разбира се са мнооого важно допълнение ):



                  Понеже вече няколко човека ме питат колко е дълбоко и сега става ли водата за плуване, показвам: водата на 50-70 метра от брега радко ми е над гърдите, а относно температурата... е, хубаво е мъжете да си връзваме достойнството с червено конче, за да може, излизайки да знаем къде да дръпнем, та да се върнем отново към първоначалният ни пол, но това са подробности. След първите 5 минути аклиматизация, водата е чудесна- прохладна и чиста:



                  За съжаление четирите дни отлетяха прекалено бързо, което наложи последната вечер да помахаме за "чао" на Величествения Атон:



                  Така приключихме кратката си, но вдъхновяваща разходка до Ситония. Ето още един птичи поглед към бивака и плажната ивица:



                  Равносметката в цифри е следната:
                  километри: 466км.
                  време за пътуване: 5 часа.
                  приблизителен разход на гориво/средства: 6-7/100 или около 150 лева.
                  храна и алкохол за четирите дни: 96 лева.
                  допълнителни разходи: 0 лева.

                  Смятаме отново да посетим моренцето около 24 май ( четирите почивни дни) така, че ако на някой му се идва- добре е дошъл.
                  Последно редактирано от Вальо; 27-04-11, 14:37.
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • #84
                    От: Къмпинги в Гърция

                    В ляво от "терасата" се намираше частният ни плаж на , който четири дни се разхождахме както майка ни е родила- не се появи жив човек както по плажовете, така и в гората:
                    Е те затова как ти завиждам само !!! Не сме го правили от лятото, а то беше далечеееееееее........
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Къмпинги в Гърция

                      Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
                      Миналата година за Великден бяхме на остров Амулиани (под Атон). Много хубаво плажче, нямаше хора. Имаше табели че е забранено къмпингуването, но за 3 дни никой не ни направи забележка. +40° 19' 28.19", +23° 53' 47.12" В началото има асфалтов паркинг където оставихме моторите, до там където сме разпънали палатките се стига само пеш по плажа. От източната страна на скалите също има хубав див плаж, но пътя до там беше доста офроуд и май на едно място засипан...
                      Колега, каква е цената на ферибота до островчето? Миналата година за малко не успях да отида до там...
                      08седемшест5едно513четири

                      Коментар


                      • #86
                        От: Къмпинги в Гърция

                        Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                        Яро, да ти кажа и аз мислех да обособя писанията в отделна тема, но така или иначе бях започнал да пиша тук...
                        Очаквам с нетърпение да видя твоите снимки и разказ.
                        Вальо,
                        С малко закъснение, моя разказ в снимки..
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...55&pagenumber=

                        Коментар


                        • #87
                          От: Къмпинги в Гърция

                          Който беше тези дни (Гергьовден) на "Портокали" с бял черок- да си признава веднага.
                          08седемшест5едно513четири

                          Коментар


                          • #88
                            От: Къмпинги в Гърция

                            Вальо пускай снимки да оплакнем окото
                            Discovery I, 300 TDI

                            Коментар


                            • #89
                              От: Къмпинги в Гърция

                              Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                              Вальо пускай снимки да оплакнем окото
                              По- скоро този, с бялото Чероки (май че беше с Великотърновска регистрация) да пуска снимки.
                              08седемшест5едно513четири

                              Коментар


                              • #90
                                От: Къмпинги в Гърция

                                Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                                Който беше тези дни (Гергьовден) на "Портокали" с бял черок- да си признава веднага.
                                Аз съм, прекарахме една седмица на Портокала и ще споделя скоро няколко снимчици и клипчета, ама снощи се върнахме и не съм разтоварил още.

                                Даже малко разтикахме и софтроуда във вътрешността на Ситония, готино за разходка - или е лесно проходимо или е засипано от свлечени скали и непроходимо
                                Mitsubishi SpaceGear 2.4

                                https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X