Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси относно НИВА 1,7i

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси относно НИВА 1,7i

    От няколко дни имам НИВА 1,7 инжекцион.Нямам опит с тези автомобили като изключим няколко ловни излета....Нивата е нова,та затова някои факти ме учудват и се кахъря...Доста вибрира като я позасиля 90-100км/ч.Повече не съм.Това нормално ли е?Като карам на "бавните"тръгвам на 1ва,2ра,3та и като включа на 4та за 1-2 секунди двигателя заглъхва и пак се нормализира...На какво се дължи това и проблем ли е?Тя тази НИВА 4х4 ли е?Благодаря предварително за помощта.

  • #2
    Доскоро и аз имах НИВА само , че 1.6 съответно по старичка , но много добре потдържана . И мойта вибрираше над 90 ( получаваше се резонанс ), а над 100 изчезваше. Доста време карах така и какво ли не смених , и накрая след като я продадох на един познат, той пък и сменил останалите "несменени от мен" чаркалъци......., и вибрацията изчезнала като и сменил ...... (не знам как се нарича това което свързва скоростната кутия с раздатъчната и междинния диференциал), ... абе онова с гуменото каре,.... дано си ме разбрал. Та значи всички НИВИ са постоянно "4x4" т.е. с постоянно включени преден и заден мост посредством междинен диференциал, и онова най малкото лостче блокира тъкмо него. За това не го включвай на асвалт или друга твърда настилка ( ефекта е същия като при лека кола без диференциал - при завой вътрешното колело ще пребуксува известно време и накрая нещо ще се строши). Използвай го само на сняг , кал или при изкачване на стръмен баир, или при силно пресечен терен когато имаш винаги по някое колело във бъздуха. Колкото до 4-та бавна на мен никога не ми е заглъхвал двигателя, дори на 5-та. Ако се интересесуваш повече се поразгледай из форума - има доста писано за НИВИТЕ , вкючително и тунинг....,като например блокажи на преден и заден мост - тогава става истински 4x4. Но на първо време най важни (и най достъпни) са гумите. Например Lassa OK 144 - 6.00 R16. За мен са най добрите за НИВА. ( При цена ~ 110 лева. за бр.)

    Коментар


    • #3
      Връзката между раздатъчна и скоростна кутия винаги е източник на проблеми и затова при повечето машини проблемът е решен като двата възелa са куплирани директно един към друг. При Нивата това е чрез междинен кардан откъдето често се появат вибрации. Вибрациите могат да бъдат премахнати или силно намалени, ако се регулира положението на единия спрямо другия агрегат. При по-старите Ниви регулацията е в четирите посоки а при по-новите само в хоризонтално направление. Процеса не е прост, но давам съвет за начин на регулиране, който от практическа гледна точка е достатъчен. Повдигате автомобила на крик така, че и четирите му колела да се въртят свободно и охлабвате гайките за регулация. След това включвате на четвърта и плавно повишавате оборотите. Обикновено това е достатъчно за да заемат двата агрегата правилно положение един спрямо друг, след това затягате гайките и готово. Имайте в предвид, че когато има несходност резонанса се проявява при различни скорости затова е добре да пробвате целия диапазон.
      VPetrov.photography

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X