Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Схема на резервоара на Фероза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Схема на резервоара на Фероза?

    Понеже с Taran започнахме да правим новия, по-малък резервоар за Ферозката, ако може някой да ми каже вътрешното разположение на тръбичките, които се явяват продължение на щутцерите - към помпата, обратния бензин, отдушника, както и 2 маркуча, които за сега не знам за какво служат. Просто да знам с какви дължини да пускам тръбите навътре.
    Можех и да резна резервоара, ама е толкова запазен и здрав, че ме хвана жал.

  • #2
    До: Схема на резервоара на Фероза?

    До колкото разбрах, важни са двете тръбички най-вдясно. По дебелата е към бензиновата помпа, а тънката е за обратното гориво.
    Другите три до гърловината са за обезвъздушаване. По дебелата от трите върви по горния край на резервоара, а другите май са заварени само за ламарината.

    Между другото, ако няма да режеш резервоара, дай една цена за него.

    Аз модифицирах един от Шкода Фаворот, но още не съм на ясно как ще се държи, защото не съм го монтирал. Смятам да вържа тръбите за обезвъздушаване на едно място, да видим какво ще се получи. А и тръбата към бензиновата помпа е по тънка, така, че може да има проблем с дебита.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: Схема на резервоара на Фероза?

      Другите тръби вероятно са за (от) еко системите които някой преди вас е махнал бензиновите пари от резервоара - във филтър, от над карбуратора - във филтър, и не помня още какво....на "Джип4о" ги имаше, + онзи компресор който вкарва свеж въздух в изпускателните тръби за доизгаряне .....като изрежеш всичко остава по някоя "странна" тръбичка, ама не му се притеснявай Тръба за пълнене, тръба за захранване на мотора, тръба за обратното гориво и една за отдушника слагате ги там където ви е удобно щом ще си правите ваша "кройка" резервоар
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: Схема на резервоара на Фероза?

        Абе не е махано "екото" , просто не знам тези тръби къде стигат в резервоара - долу ли, горе ли си остават?
        Тези двете - не ги знам
        Гърловината и отдушника - остават си в горния край.
        Сондата за помпата - мисля малко над дъното
        Обратния бензин - вижда ми се логично да е високо горе.
        Станаха 6. Ама дали са на такива нива? Най-любопитни са ми тези за еко-системата - къде трябва да са и защо са две?

        Коментар


        • #5
          До: Схема на резервоара на Фероза?

          Ами на "Джип4о" ти казах, имаше "улавяне" на пари от карбуратора и в района, две връщащи тръби, една за основното неизползвано гориво и една от въгленовия бидон на еко-то...после не помня, но имаше и отзад ловене на парите от резервоара, нещо се събираха с тези дето идват отпред от еко-то и по другата тръба обратно в резервоара. ....а нивата им ги провери с духане ....пълниш с малко вода и духаш, ако бълбука долу е, после още малко ...и така докато видиш при какво ниво на водата коя тръба "духа" и коя "бълбука"
          Ако утре звъннеш и ме подсетиш (след12ч.) ще видя в книгата на джипа как са ....на фероцата трябва да е нещо сходно
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            До: Схема на резервоара на Фероза?

            Тръбичката която се свързва с маркуч за помпата влиза до средата на резервоара има прикрепена цедка накрая а края лежи във една ваничка,самата ваничка има тръбичка в долния си край,целта е понеже тръбичката е малко над дъното на резервоара помпота да не засмуква боклуци,щото ваничката е пълна с чист бензин,другата по дебеля тръбичка върви по тавана на резервоараи е закривена в края с около 1 см,и играе роля да не прелее кото наливаш бензин/то кой ли го пълни до горе/.Другата важна тръбичка е по малка и е за излишното гориво та влиза в резервоара и края и е във ваничката,другата малка е отдушник и имаш две малки за екото дето не ти трябват.Ето как изглежда цялата магия в това дето смяташ да правиш
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Схема на резервоара на Фероза?

              А така изглежда всичко в завършен вид,когато вече си спокоен че имаш и бензин и газ и място в колата, и ти трябвам само аз с карнобатската а пък от вас шопската,и който отива на море през Карнобат да тръгва един ден по -рано и да звъни на 0887795289че да се видим!!!
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: Схема на резервоара на Фероза?

                Не е ли добре все пак някакъв щит да се измисли. Там е горе-долу уязвимо място. Ако го няма и теглича - още повече. Не че щта е панацея, но поне ще разнесе евентуалния удар върху по-голяма площ.

                Не знам. Аз не смея да слагам газова бутилка там. Сигурно не съм прав, ама не смея. Иначе изпълнението изглежда много добро. Поздравления за което.

                ПП: Не е ли по-добро решение газовата бутилка да е максимално близо до моста, а бензиновата да е отзад? Това, ако може да се сложи така де.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Схема на резервоара на Фероза?

                  пълни го с вода и проверявай къде започват да бълбукат. Накратко.
                  Bertone freeclimber 1.8 115hp

                  Коментар


                  • #10
                    До: Схема на резервоара на Фероза?

                    сигорно може да се измисли някое пърче рифова ламарина да се закрепя под тях и да служи като предпазител да не се нараняват или удрят при по големи изживявания извън асвалтовият път.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Схема на резервоара на Фероза?

                      Ами аз след като сложих бутилката отдолу,нарочно минах през такива места,че надали някога ще ми се наложи да минавам пак,отзад пази теглича отпред дифа,и да искам не мога да я ударя /ама знае ли човек винаги има първи път/ . Ако им разменя местата газовата бутилка ще опира в ауспуха,а там вече няма да ми трябва удар за да излетя вертикално.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Схема на резервоара на Фероза?

                        Веднага ти давам пример:

                        Дълбоки коловози, със стърчащи камъни по средата. Понеже влезеш ли в коловозите - лягаш по корем, та затова караш с едната гума между коловозите, а с другата - отстрани на единия коловоз. В един момент стигаш до камък, между коловозите - минаваш през него с предната гума, минаваш и със задната, обаче в тоя момент задницата ти се хлъзва (щото предполагаме че е гняс), свличаш се в коловозите, и се нахендряш право на камъка, който току-що си прескочил. Съответно лягаш по корем, а ако удара е достатъчно силен - трошиш или пробиваш квото дойде.

                        А ферозата обича да хлъзга гъзица, при това понякога доста изненадващо, и на пръв поглед без видима причина.

                        Имам разни дерюги там - по резервоара и около него, но нямам криво все още. Но ми се струва че не е невъзможно.


                        Втори сценарии - минаваш с гумата през някакъв на пръв поглед добре легнал и напълно невинен пън, изпаднал от нечий дърварски камион. При тов пъна се вдига, заклинва се където не трябва. Следва удар - понякога доста силен. На мен такова ми е вдигало цялата задница във вуздуха. При това го имаше документирано някъде. А в тоя момент бях най-изненадания човек на света, и се почудих дали не строших нещо, понеже въпросния пън дори не се виждаше - беше кал и сняг. За щастие нищо не беше прецакал, но беше твърде близо до резервоара, че и до купето.
                        Последно редактирано от sparkybg; 03-07-09, 13:52.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Схема на резервоара на Фероза?

                          Съгласен съм ,но при положение,че на това място си стоеше стария поизгнил и тънък резервоар с тези дебели бутилки надали ще е по-зле.А и прябва да се експериментира все пак сме "MADE IN BULGARIA"

                          Коментар


                          • #14
                            До: Схема на резервоара на Фероза?

                            Кarno, много ценна информация даваш за резервоара. Поздравления за труда.

                            Допустимо ли е, сондата на бутилката да е насочена надолу? До колкото знам трябва да е насочена на "2 часа".
                            О899 2б2 1З2

                            Коментар


                            • #15
                              До: Схема на резервоара на Фероза?

                              Първоначално публикуван от karno Преглед на мнение
                              Съгласен съм ,но при положение,че на това място си стоеше стария поизгнил и тънък резервоар с тези дебели бутилки надали ще е по-зле.А и прябва да се експериментира все пак сме "MADE IN BULGARIA"
                              Проблема не е в дебелината, а в това че газта е под налягане.

                              Колкото до експериментирането - напълно си прав. Поздравления за споделеното. То тоя форум е за това.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X