Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 - Тупване в автоматика при спиране до 0 км

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЛК 120 - Тупване в автоматика при спиране до 0 км

    Здравейте Колеги,

    Вече съм с кола и аз . Това с кражбата не го пожелавам на никой, 6-7 месеца ходене по мъките. Сега съм я взел на старо но се надявам, че е запазена.

    От извесно време забелязвам едно особенно тупване в скоростната кутия при спиране на място например на светофар.

    Проблема не се появява всеки път и най вече не се появява когато отида в сервиза на тойота.

    Моля ако някой има подобен проблем да сподели за да можем да го определим по точно като обяснение и симптоматика.

    В един Австралийски форум проблема е описам много подробно но терминологията там ми пречи да установя как точно е решен от тамошните сервизи. Проблема е доста особен защото юнаците там са изпаднали в сериозна полемика докато се установи, че това наистина е проблем.

    http://www.pradopoint.com/viewtopic.php?f=10&t=106

    Предварително ви благодаря.

    Ако Джамбазов се включи в темата смятам че проблема ще се реши много бързо!!!
    Т5
    Crossrunner

  • #2
    До: ТЛК 120 - Тупване в автоматика при спиране до 0 км

    Разгледай тази тема.

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=40971

    Тампоните на двигатела я правят тази простотия. Провери ги.
    Поздрави
    Иво
    Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Коментар


    • #3
      До: ТЛК 120 - Тупване в автоматика при спиране до 0 км

      Ако не ми се явиш утре да е надера с пирон против уруки....лично ще я открадна и предам в "Надин"....и ще чуя какво и как и тропа за диагноза....така и така ще идваш донеси да почерпиш ...
      Иначе проблема ти е както е казал и колегата тампон на скорости или мотор
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: ТЛК 120 - Тупване в автоматика при спиране до 0 км

        Не е това момчета,

        То е едно еднократно тупване от към ск кутия , прилича на разбити шлици на полуоска при смяна от 1 на задна, но не е това.

        Дедо Владо, ще дойда ама по натам сега имам много пътуване.
        Т5
        Crossrunner

        Коментар


        • #5
          До: ТЛК 120 - Тупване в автоматика при спиране до 0 км

          Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
          То е едно еднократно тупване от към ск кутия , прилича на разбити шлици на полуоска при смяна от 1 на задна, но не е това.
          Пробвай на празно и равно място когато колата е в покой смяна "D" към "R" или обратно, без да даваш газ, но и без да натискаш спирачката....не каза нищо за цвета, нивото и смяната на маслото...кой, кога, къде, с какво,
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            До: ТЛК 120 - Тупване в автоматика при спиране до 0 км

            Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
            Не е това момчета,

            То е едно еднократно тупване от към ск кутия , прилича на разбити шлици на полуоска при смяна от 1 на задна, но не е това.

            Дедо Владо, ще дойда ама по натам сега имам много пътуване.
            Това е колега. Моя чука от година когато давам на задна ама не ми се разправя още. От месец започна леко да вибрира когато спускам много бавно на Д, ама го чакам да почне да го прави осезаемо и ще си сменя всичките тампони.
            Поздрави.
            Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

            Коментар


            • #7
              До: ТЛК 120 - Тупване в автоматика при спиране до 0 км

              Ето някой впечатления от колегите от Австралия.

              Добре е да разгледате форума и по специални раздела с репортажите от техните разходки, има феноменални снимки!!!

              копирано от www.pradopoint.com

              G'day,

              My Prado (05 V6, 5sp auto) has a small but annoying "thud" in the driveline some where.

              When i have stopped at traffic lights there is a thud that comes from the driveline. It doesn't happen all the time and is varied in harsness from only just noticable to feeling like someone has just tapped the towbar with there car.

              I thought it was the Auto box changing down to first, but Toyota ruled that out yesterday when they were testing the car. They don't know what could be causing this.

              Does anyone else notice this in their Prado?

              Cheers, Terry.
              Terry

              by jvprado on Sat Apr 08, 2006 4:22 pm
              G'day

              Yes, mine has done the same thing...not always but just out of the blue it happens.....?

              My Prado also (V6, 5sp auto, Grande)
              Was trying to evaluate when it did it ....but not happening often enough.

              only done 17k so will ensure Toyota know about it on next service ...let me know if you find anything.

              cheers

              John






              by bitdist on Mon Apr 10, 2006 6:16 am
              Mine does it as well
              (05 GXL 5 speed)
              The first time it did it I thought someone had run into me !!

              It has done it since new, so will find out at the first service what Toyota says about it

              Tim
              Т5
              Crossrunner

              Коментар


              • #8
                До: ТЛК 120 - Тупване в автоматика при спиране до 0 км

                Ако е същото за което си мисля проблема е в задния кардан. Задържат му шлиците. Кардана се гресира по принцип. Почисти и намажи добре шлиците на задния кардан. Няма да спре съвсем, но трябва да намалее като сила и период на усещане..
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  До: ТЛК 120 - Тупване в автоматика при спиране до 0 км

                  Има вероятност това да е от касетата на междуосовия д-л. Получава се хлабина между сателитите и планетите и се чува като тупкане. Аз имам 90-ка, (не е автомат) и се чува такова тупкане когато сменям скоростите, в момента на пускане на съединителя. Получава се на много автомобили които са фул-таим. (А това от Австралийския саит можеше да го преведеш с няколко думи)
                  TLC 73 4.2-TD
                  Автоматик
                  Тел.0887859269

                  Коментар


                  • #10
                    До: ТЛК 120 - Тупване в автоматика при спиране до 0 км

                    До колкото разбирам от писаното на английски проблема е че скоростната кутия те "рита". Това го прави когато пуснеш педала на газта за да спираш нали? Не познавам колата аз имам ТЛК80 Ауто. Имаш ли някъде жило към скоростната кутия?

                    Коментар


                    • #11
                      До: ТЛК 120 - Тупване в автоматика при спиране до 0 км

                      Преди няколко години брат ми караше един Кадет 1.6D с автоматични скорости. Правеше същото постоянно.
                      Ако наистина е същия проблем, а по описанието му и в австралийския форум е определено това - проблема си е в скоростите. Ако не се лъжа, след известно време, при kickdown започна и нагоре да превключва така на тласъци.
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        До: ТЛК 120 - Тупване в автоматика при спиране до 0 км

                        Здравей колега,
                        колегата prado ти е дал линк към темата, в която аз се оплаквах последователно от тресене, а след това от такова "тупване" (аз съм го определил като лек удар) - виж тук и тук. При мен това тупване изчезна, след смяна на софтуера на дюзите (поне така ми казаха в Тойота) с по нов. Знам, че звучи нелогично, но е факт. Софтуера го смениха, защото имало по-нов, а не с цел да се оправи проблема - то и без това не го показа пред тях и мисля, че дори не ми вярваха.
                        http://www.nakladkibg.com
                        накладки, спирачни дискове, съединители

                        088 8613380

                        Коментар


                        • #13
                          До: ТЛК 120 - Тупване в автоматика при спиране до 0 км

                          Утре съм в тойота. Ще разказвам после.
                          Т5
                          Crossrunner

                          Коментар


                          • #14
                            До: ТЛК 120 - Тупване в автоматика при спиране до 0 км

                            Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                            Утре съм в тойота. Ще разказвам после.
                            Господ да ти е на помощ с техния......сервиз.

                            Коментар


                            • #15
                              До: ТЛК 120 - Тупване в автоматика при спиране до 0 км

                              Проблема е отсранен, сега спира и тръгва много "мазно".

                              Оказа се че на 30 000 км трябва да се гресират нещата по трасмисията. Явно последния път в ТМ са се разсеяли. Както и въздушния филтър май не беше сменен. Тъй като на тези километри не ми се полага смяна на филтър аз си го смених по самоинициятива и колата запя друга песен.

                              Успех и,

                              често гресиране
                              Т5
                              Crossrunner

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X