Обява

Свий
Няма добавени обяви.

обороти витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • обороти витара

    здравейте колеги.Имам проблем с оборотите на мойта витара 1.6 16в.Проблема е че дьржи около 1200 оборота на празен ход по малко не падат.МОЖЕЛИ НЯКОИ дами каже на какьв епроблема

  • #2
    До: обороти витара

    Можеш ли да дадеш още малко информация:

    На какво гориво си?
    Пипан ли е TPS? И с колко извода е въпросния TPS?
    Пипан ли е опорния винт на дроселната клапа (дано не е).
    Оглеждали ли си ВСИЧКИ маркучета по вакумите за повреди(спукано,извадено)?
    Двигателя вдига ли работна температура (липсващ или заседнал термостат например)?
    Сменял ли си скоро въздушен филтър?
    Стабилно ли работи двигателя, пали ли като хората, нормално ли се форсира?
    Правил ли си нещо преди да стане тоя номер с оборотите, така си го купил или е станало от самосебе си?
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #3
      До: обороти витара

      колега това се от 2 дни .карам на бензин.нищо не сьм пипал.имам и агу.ноне карам на газ.Мотора е 1.6 16в нее с яйцевидния дебитомер и няма делко

      Коментар


      • #4
        До: обороти витара

        забравих да кажа че иначе си работи добре

        Коментар


        • #5
          До: обороти витара

          проблема еот два дни нищо несам пипал.карам на бензин има иагу .Иначе си варви добре пали от пьрвиа пьт исе форсира.

          Коментар


          • #6
            До: обороти витара

            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
            Можеш ли да дадеш още малко информация:

            На какво гориво си?
            Пипан ли е TPS? И с колко извода е въпросния TPS?
            Пипан ли е опорния винт на дроселната клапа (дано не е).
            Оглеждали ли си ВСИЧКИ маркучета по вакумите за повреди(спукано,извадено)?
            Двигателя вдига ли работна температура (липсващ или заседнал термостат например)?
            Сменял ли си скоро въздушен филтър?
            Стабилно ли работи двигателя, пали ли като хората, нормално ли се форсира?
            Правил ли си нещо преди да стане тоя номер с оборотите, така си го купил или е станало от самосебе си?
            карам на бензин

            Коментар


            • #7
              До: обороти витара

              Тоест, да разбирам че всички маркучлета са си на място и колата си вдига нормална температура?

              Ако си близо до СЗ, може да се отбиеш да го погледнем, телефона мо го има в профила. Не би трябвало да е нещо сериозно... или поне се надявам да не е сериозно но в момента нещо не мога да се напъна да измисля друга причина.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                До: обороти витара

                еее много ми едалече.забравих да кажа че на газ пак са добре

                Коментар


                • #9
                  До: обороти витара

                  tef4o си го е казал:
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=60636
                  Последно редактирано от Rabin; 28-06-09, 09:43.

                  Коментар


                  • #10
                    До: обороти витара

                    много добра инфо.само че някой ако знае иза за мотор 1.6 16в 97г с TPS 4извода ще е супер

                    Коментар


                    • #11
                      До: обороти витара

                      колеги днес реших да покарам на газ че ми писна от тия обо роти.на газ са си добре.Та карам си ас вгората малко офроад и БУУМ кихна.Запалих ими светна чекина.ТА се чудя дали ми езаминал дебитомера.Прехвьрлих на бензин пали си и вьрви добре ама лампата свети.Дали е дебитомера.

                      Коментар


                      • #12
                        До: обороти витара

                        Здравейте ,
                        нов потребител съм във форума и се обръщам към вас с молба за съвет.
                        Имам някакъв проблем с Витарата (която всъщност притежавам от скоро). Симптомите са следните:
                        - поддържа високи обороти към 1000 - 1100
                        - при превключване на скоростния лост (автоматик е) се усеща придърпване
                        - свети check engine лампичката

                        Посетих няколко сервиза, но на всяко място мненията са различни. Едни казват, че трябва да сменя ламбда сондата, други (Миркат) казаха датчика на дроселовата клапа.
                        И т.к. много не съм наясно , се обръщам към вас за съвет.
                        Или може ли да ми препоръчате някой сервиз в София, в който мога да направя консултация и да ми помогнат.
                        Предварително ви благодаря!

                        Коментар


                        • #13
                          До: обороти витара

                          Първоначално публикуван от imortisha Преглед на мнение
                          Здравейте ,
                          нов потребител съм във форума и се обръщам към вас с молба за съвет.
                          Имам някакъв проблем с Витарата (която всъщност притежавам от скоро). Симптомите са следните:
                          - поддържа високи обороти към 1000 - 1100
                          - при превключване на скоростния лост (автоматик е) се усеща придърпване
                          - свети check engine лампичката

                          Посетих няколко сервиза, но на всяко място мненията са различни. Едни казват, че трябва да сменя ламбда сондата, други (Миркат) казаха датчика на дроселовата клапа.
                          И т.к. много не съм наясно , се обръщам към вас за съвет.
                          Или може ли да ми препоръчате някой сервиз в София, в който мога да направя консултация и да ми помогнат.
                          Предварително ви благодаря!
                          Колега, моля те, напиши каква точно Витара караш? Двигател, година, на какво караш (газ-бензин-друго). Това на топъл/студен мотор? какъв код на грешка са ти казали? С какво са го прочели? Нещо на Миркат не им вярвам особено, макар, че в случая може и да са познали, няма как да знам

                          Може да е от всичко, което са ти казали, може и от нещо друго, но дай малко повече информация.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            До: обороти витара

                            Гранда Витара 2000година V6 2500
                            има газова уредба инжекцион
                            и на топъл, и на студен мотор ги държи
                            нямам спомен в някой от сервизите да са ми казали код на грешката

                            Коментар


                            • #15
                              До: обороти витара

                              Потърси във форума има инструкции как да си направиш самодиагностика по чека - така ще е по-ясно къде ти е проблема.

                              P.S. Чак сега виждам че е Гранд, за нея не знам.
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X