Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Добре си направил, че си си изработил.По правило тръбите било то и обсадни се развиват с верижен ключ.Даже и да беше намерил цените им щяха да те откажат ,и пак щеше да си направиш.Ти си си направил спайдер , елеватор, ключ ,разкрепител. Три-четири в едно. Много ми харесва ентусиазма ти. Дано не те уплашат идващите студове.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Привет на всички!

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-05-25 09.11.04.jpg
Прегледи:1
Размер:181.7 КБ
ID:5703960

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-05-25 09.15.45.jpg
Прегледи:1
Размер:169.8 КБ
ID:5703961


      Колеги помагаите. Къде мога да намеря тези корони?
      Това на снимката е система WireLine за ядково сондиране PQ. Това вътре е длето , с което се дупчи деструктивно без събиране на ядка да кажем до Х м след това се изважда и се пуска вътрешната тръба дето събира ядката. Може би не обяснявам много добре, но хората които са работили с тая система ще разберът от снимките. Та моя въпрос къде или коя фирма произвежда такова длето (да може да бъде извадено с овершо-та). Тука в Испания с тези производители дето работим не знаят.
      Ще дупчим в пясъците на Сенегал. Споделете нещо за ядковото сондиране в пясък? За промивката, която бихте избрали?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-05-25 09.11.33.jpg
Прегледи:1
Размер:167.2 КБ
ID:5703962

      Знае ли някой къде в Европа може да се поръчат продуктите на MATEX CANADA ?

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Реализациятя на проекта за моята самоделка е почти на финала.Време е да покажа фейслифт 2016 на машинката.Вече имам осов натиск около 400кг. само от конструкцията,като съм предвидил отстрани да се поставят до четири бидона с вода ,което качва още 720кг.Надявам се да е достатъчно за длетото /160мм/.Другата седмица вече ще е в реална експлоатация и ще пробвам новите ключове и хидравлика за развиване на сондажните лостове.Ако е наред всичко ще пусна клип и още снимки в пълен комплект на машината.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1463159155222.jpg
Прегледи:1
Размер:62.8 КБ
ID:5715289Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1463159157214.jpg
Прегледи:1
Размер:62.0 КБ
ID:5715290Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1463159157899.jpg
Прегледи:1
Размер:50.9 КБ
ID:5715291Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1463159156722.jpg
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5715292Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0001-1.jpg
Прегледи:1
Размер:120.7 КБ
ID:5715299Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0002-1.jpg
Прегледи:1
Размер:193.8 КБ
ID:5715300

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Първоначално публикуван от kr.balev Преглед на мнение
          Привет на всички!

          [ATTACH=CONFIG]853742[/ATTACH]

          [ATTACH=CONFIG]853743[/ATTACH]


          Колеги помагаите. Къде мога да намеря тези корони?
          Това на снимката е система WireLine за ядково сондиране PQ. Това вътре е длето , с което се дупчи деструктивно без събиране на ядка да кажем до Х м след това се изважда и се пуска вътрешната тръба дето събира ядката. Може би не обяснявам много добре, но хората които са работили с тая система ще разберът от снимките. Та моя въпрос къде или коя фирма произвежда такова длето (да може да бъде извадено с овершо-та). Тука в Испания с тези производители дето работим не знаят.
          Ще дупчим в пясъците на Сенегал. Споделете нещо за ядковото сондиране в пясък? За промивката, която бихте избрали?

          [ATTACH=CONFIG]853744[/ATTACH]

          Знае ли някой къде в Европа може да се поръчат продуктите на MATEX CANADA ?
          Много странна конструкция на ИЯТ, за първи път я виждам а доста съм работил с ИЯТ, още от появяването им в БГ. Сигурен ли сте, че вътрешното длето може да се изважда с овершота? Защото това означава фиксиращ механизъм пригоден за предаване на голям въртящ момент а обикновенният фиксиращ мехатизъм на ИЯТ не е предназначен за такава цел. Не че не може да се измисли но досега не съм виждал поне в този вид. Навремето проф.Ненков от МГУ беше разработил извлекаема корона за работа с ИЯТ, участвах в изпитанията и за учудване работеше. Но тя е с диамантени режещи елементи и беше корона, не длето. Накратко сегменти които се разтваряха и излизаха извън прорезите на втулка в челото.

          Иначе сондирането в пясъци в БГ не знам да е правено но имам колеги които сондираха и вадеха ядка от шламоотвала на обогатителните фабрики. Най-общо казано много гъста глинеста промивка и не се спира сондирането дори за малко иначе следва обрушване и прихват. На какви дълбочини ще са сондажите? Ако е надълбоко много вероятно ще се наложи сондиране с едновременно обсаждане, в такива условия прихватите са доста вероятни.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Днес пуснах машинката ,всичко работи перфектно.Само осовия натиск ми дойде малко ,но бидоните с вода оправиха нещата и вече имам 800 кг. натиск и си работя спокойно.На седемнайстия метър съм и очаквам водоносния слой всеки момент.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0148.jpg
Прегледи:1
Размер:95.7 КБ
ID:5715931

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Първия ми успешен сондаж е готов!Тръбите и помпата са пуснати.Нямах възможност веднага за еърлифт и промих направо с помпата, за 7-8 часа водата се изчисти.Напрактика сондирах до 23м,но реално до 20м е баластра и от 21м започна глина и спрях понеже накрая баластрата ми се обруши ,пък и сондажните тръби са ми общо 24м.Обсадните тръби влезнаха до 20м .,помпата пуснах до 19м. и имам 5м. воден стълб над помпата.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Ето и последния етап.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0194.jpg
Прегледи:1
Размер:223.4 КБ
ID:5716262Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0195.jpg
Прегледи:1
Размер:184.0 КБ
ID:5716263

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Това е за wireline на Балев:

                  http://www.technidrill.com/en/products/wireline-products/wireline-core-barrels/

                  http://www.drillingsupplystore.com/c...ole-tools.html
                  http://www.explorationcoredrilling.c...-t2-116mm.html
                  http://www.prime-equipment.bg/index....ory&Itemid=113
                  Дай малко данни за системата да поразровя...
                  Последно редактирано от st.darakchiev; 27-05-16, 17:33.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Това пък е за колегата ентусиаст.

                    Браво! Добре изглежда, само дето е синя... Дерзай!

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                      Много странна конструкция на ИЯТ, за първи път я виждам а доста съм работил с ИЯТ, още от появяването им в БГ. Сигурен ли сте, че вътрешното длето може да се изважда с овершота? Защото това означава фиксиращ механизъм пригоден за предаване на голям въртящ момент а обикновенният фиксиращ мехатизъм на ИЯТ не е предназначен за такава цел. Не че не може да се измисли но досега не съм виждал поне в този вид. Навремето проф.Ненков от МГУ беше разработил извлекаема корона за работа с ИЯТ, участвах в изпитанията и за учудване работеше. Но тя е с диамантени режещи елементи и беше корона, не длето. Накратко сегменти които се разтваряха и излизаха извън прорезите на втулка в челото.

                      Иначе сондирането в пясъци в БГ не знам да е правено но имам колеги които сондираха и вадеха ядка от шламоотвала на обогатителните фабрики. Най-общо казано много гъста глинеста промивка и не се спира сондирането дори за малко иначе следва обрушване и прихват. На какви дълбочини ще са сондажите? Ако е надълбоко много вероятно ще се наложи сондиране с едновременно обсаждане, в такива условия прихватите са доста вероятни.

                      В пясъците кой-знае какви въртящи моменти не се очакват в забойната зона, а прихвати при това сондиране са рядкост - гладък отвън инструмент и поне 10 т опън.
                      Не ти ли прилича малко на КЖВ корона?
                      Последно редактирано от st.darakchiev; 27-05-16, 18:14.

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Първоначално публикуван от kr.balev Преглед на мнение
                        Привет на всички!



                        Колеги помагаите. Къде мога да намеря тези корони?
                        Ще дупчим в пясъците на Сенегал. Споделете нещо за ядковото сондиране в пясък? За промивката, която бихте избрали?


                        Знае ли някой къде в Европа може да се поръчат продуктите на MATEX CANADA ?
                        За промивната течност - полимер, може би. Вероятно сериозни загуби при безядковия интервал - сериозно количество пясък ще се транспортира с промиване. Ако е плитко, може би е по-удачно да се вади с вътрешната тръба. Ако е по-дълбоко - компресор, обаче ще трябва да дишаш някъде другаде.
                        Сенегал!!! Ако тръгнете към Кабо Верде, идвам да помагам на сондьорите, че жената ме изяде да я водя на остров с плаж (предложих и един остров на Дунав, стана тя една...)

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                          В пясъците кой-знае какви въртящи моменти не се очакват в забойната зона, а прихвати при това сондиране са рядкост - гладък отвън инструмент и поне 10 т опън.
                          Не ти ли прилича малко на КЖВ корона?
                          Много дори

                          Все пак не подценявай въртящият момент дори при сондиране в пясъци, стандартният стопорен механизъм на ИЯТ е просто едни перки които се разтварят и не пускат вътрешната тръба нагоре, за въртенето спирането е нула. При по-голямо усилие нагоре се и забиват в опората, късали сме въже на лебедка, затова и беше измислен стопорният механизъм на проф.Ненков с ролките да се освобождава по-лесно. Не че не може да се направи, просто трябва да се пипне.

                          За обрушването си зависи от пясъка, съдя по опита на колегите които сондираха в шлам, там основното правило беше да не се спира и отново, зависи и от дълбочината.

                          За гладкият лост на ИЯТ че е по-добър срещу обрушването съм съгласен, ние като сондирахме в Добруджа за въглищата макар и с много внимание но се разминахме с обрушванията и прихватите, когато пред 2 години там се сондираше опорен сондаж за аргилитите на 5 км дълбочина кавернометрията във въглищата беше страшна за гледане, ями по 1м и кавернометъра не го хваща. Непрекъснати прихвати. Уж специален лост срещу прихвати но нефтено сондиране и разбива сондажа. За полимера също съм съгласен, има специални такива за пясъци /не случайно питат за MATEX/ но там вече са други специалисти.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Здравейте! Имам нужда от съвет къде е правилно да се направи сондата в терена. Сондьора посочи 2 места, откъдето може да излезне вода. Наклонът е към север. Едното място е от северната страна по средата на парцела и пред него е верандата, а другото място е от южната страна пак по средата. Въпросът ми е на кое място е подобре да се направи сондажа? Двора ми е от северната страна, а от южната имам само 5 метра, а от северна 11 метра. Мен ме притеснява, че от южната страна ще застроят някой ден и ще сложат ямата от северната страна, а при нас това се пада южната страна. Ще има малко разстояние между сондата и бъдещата яма на съседите. МНого ще съм ви благодарна ако ми помогнете със съвети. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:skiza copy.jpg
Прегледи:1
Размер:87.2 КБ
ID:5718982

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Здравейте колеги, не знам дали все още има някой във форума, но ми е нужна малко помощ.
                              Някой има ли малко повече информация за пробовземачите (челни и странични) и газоотборниците?
                              Благодаря предварително!

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                                Добре си направил, че си си изработил.По правило тръбите било то и обсадни се развиват с верижен ключ.
                                Може и с т.н. "шарнирен ключ". За разлика от верижният ключ обаче те са за определен диаметър, за друг диаметър ще ти трябва друг ключ. В ГЕОПС-Асеновград правят за собствени нужди такива гладкозахватни ключове, на лазер се реже дебелолистова стомана и после се сглобява.Не би трябвало да е много скъпо, руснаците го дават по около $50.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:full_KShS-73-89_4.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5756584

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X