Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Сондажни машини,автосонди.

    Колега един приятел работеше в Либия до скоро,обаче сега нещо не е ходил от много време в Либия сондите са предимно 3ам или 1ба15-

    Коментар


    • #17
      До: Сондажни машини,автосонди.

      Пичове, кажете как да кръстим на български този вид заварка:
      http://www.youtube.com/watch?v=51Zs8...eature=related

      На английски е friction welding
      Най близкия български аналог, който чух е "съпротивителна заварка" обаче не съм сигурен, че е точен...
      Принципа е нагряване на материала до разтапяне от силата на триене (friction) и притискане.

      Така заваряват замки към сондажни тръби, уши на хидравлични цилиндри, шлицовани краища на полуоски и всякакви други силно натоварени крайни елементи, които е по-евтино да се направят на малка машина, но се иска пълно спояване на материала.

      Ще съм благодарен за предложения...

      Коментар


      • #18
        До: Сондажни машини,автосонди.

        Такова чудо не бях виждал. Ама е хитро.

        Съпротивително не е коректния превод според мен.

        Според мен "заварка чрез триене", или още по-добре "фрикционна заварка".
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Сондажни машини,автосонди.

          По тази технология се изработват и биметалните клапани.

          Коментар


          • #20
            До: Сондажни машини,автосонди.

            SPAROW --- аз бях кьм австрийската фирма VAOS ако ми кажеш как се казва познатия ти може и да се окаже че сме работили заедно имаше доста бьлгари .А сондите не бяха малки от рода на 1 БА15 има едни големи електрически руски за петролни сондажи ама модел немога да ти кажа те на половина пяха заровени в пяська ама май (база 15) или (база 17) ако ти говори нещо аз сьм млад минавал сьм два пьти от вьн по старите сондиори я знаят а иначе видах един SKY TOP дали не беше 75 тонен.. F 100 еи така заебани и вече разграбени ама сьм сигурен че са на вече не сьществуващата БУЛГАР ГЕОМИН с други думи наши бьлгарски

            Коментар


            • #21
              До: Сондажни машини,автосонди.

              супер е тая заварка . миналата година купих една сонда от австрия и ми подариха сондажен лост незнам колко метра беше на BIOLER .част от лоста беше кофти но го взех заради резбите ,давам го на сругаря и му казвам намери заварката на трьбата кьм (замките)резбите изчистия и ми извади нали резбите с фаските да се набият на нова безшевна трьба. Викам си неможе да няма такава трьба като немската в Бьлгария . ДА АМА НЕ .Пьрво стругара ми звани .....тия траби вика нямат заварки аз ..не може да няма-тьрси отнемай по малко ще ги намерим каде са набити и заварени.ДА АМА НЕ .Направени са по точно тоя метод дето е на клипчето много здрава заварка. Обаче се оказа като дадох трьбите да ги иследват (оригиналните) че са манганова стомана 15 Г 2 .... Mn1,42% а такива безшевни трьби не се продават в Бьлгария има само стомана 20 ПРОБЛЕМ

              Коментар


              • #22
                До: Сондажни машини,автосонди.

                Колега къква е сондата?дай инфо
                Гледам и една снимчица на аватара-Либия ли е товаимам цял албум от баща ми,требе ги сканирам и да постна--

                Коментар


                • #23
                  До: Сондажни машини,автосонди.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Съпротивително не е коректния превод според мен.

                  Според мен "заварка чрез триене", или още по-добре "фрикционна заварка".
                  Днес чух термина "инфузионна заварка", който също не ми хареса.
                  Аз използвах "съпротивителна заварка с противовъртене" обаче също не е гот.

                  "Фрикционна заварка" е точно, обаче на никой нищо не му говори и винаги ще трябва да обяснявам - и то основно с жестове...
                  Най-вероятно това ще остане понеже е най-кратко и е точен превод...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Сондажни машини,автосонди.

                    Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                    Викам си неможе да няма такава трьба като немската в Бьлгария . ДА АМА НЕ .Пьрво стругара ми звани .....тия траби вика нямат заварки аз ..не може да няма-тьрси отнемай по малко ще ги намерим каде са набити и заварени.ДА АМА НЕ .Направени са по точно тоя метод дето е на клипчето много здрава заварка. Обаче се оказа като дадох трьбите да ги иследват (оригиналните) че са манганова стомана 15 Г 2 .... Mn1,42% а такива безшевни трьби не се продават в Бьлгария има само стомана 20 ПРОБЛЕМ
                    аз започнах да вкарвам немски сондажен лост с такава заварка - затова сега се чудя как да кръщавам заварката по офертите...

                    а иначе тръби със сертификат по API тук таме се внасят и хората си правят тръби, но замките няма да са от същата стомана...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Сондажни машини,автосонди.

                      аз сьс заварките реших проблема по следния начин....
                      на резбите (замките) от манганова стомана оставих опашки стругован край около 15 см с 1 десета по голям вьншен диаметар (на резбите замките) от вьтрешния на безшевната (новата кьм която ще се завари )--за топлинна зглобка (набиване ) . Нагрявам безшевната новата трьва набивам резбата (замката) --обаче това се прави в направление за да не се изкриви загратата вече рьба . заваряваш на правотоков електрожен с електроди за разнородни стомани- от нерьждавейка са заваряваш с дьлбок провар ,павиш заварьчни чопове ли са нитове ли са незнам точно как е правилно да се каже и си ти колега . ОБАЧЕ ОРИГИНАЛНОТО СИ Е ОРИГИНАЛНО НЕМЕЦА Е НОМЕР 1. аз не сьм кьсал ( да чукна на дьрво) така заварени от мене щанги , но работя внимателно и редовно оглеждам заварките за пукнатини.МАМКА МУ И СИРОМАШИЯ КОГА ЩЕ Я ДОКАРАМЕ ДА НЕ ПРАВИМ УДОРМИ --ПИНА МИ

                      Коментар


                      • #26
                        До: Сондажни машини,автосонди.

                        SPAROW---Либиската част на САХРА петролните полета а това по пяська е мальк разлив на суров нефт а до мене е петролния сондаж .Ако успея да кача снимки ще ви покажа интересни неща от петролните полета .

                        Коментар


                        • #27
                          До: Сондажни машини,автосонди.

                          ако ви е интересно ще кача и други
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #28
                            До: Сондажни машини,автосонди.

                            Давай колега,утре вечер ще сканирам албумите и ще кача снимки от едно време,

                            Коментар


                            • #29
                              До: Сондажни машини,автосонди.

                              Това ми е любимото устройство
                              Прикачени файлове
                              only 4 x 4,sim AWD

                              Коментар


                              • #30
                                До: Сондажни машини,автосонди.

                                не само на тебе ти е лубимо това устройство
                                на повечето петролни магнати сщо им е любимо
                                ама с какьв зор се поставя

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X