Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Сряда или четвъртък звучи добре по скоро четвъртък .Аз трябваше да правя един сондаж утре ама нещо се расъхна работата за утре , дано да не ми го натресът за сряда и четвъртък .
    Слави ти как ще зарежеш герана и техниката и на панаир ще тръгнеш ?
    Аз така или иначе трябва да ида на панаира ,че ме поканиха от една две фирми и не върви да не уважа събитието .

    Няма ли други желаещи за среща на панаира колеги какво става ? Най вероятно ще има интересни неща за гледане.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
      [ATTACH=CONFIG]364119[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]364118[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]364116[/ATTACH]От Рибарица две яки снимки .[ATTACH=CONFIG]364116[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]0[/ATTACH]
      Бьолерче ли е това колега?
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Отивам тия дни до Банкя да си налея вода от съществувщата безплатна чешмичка,но какво да видя-спрели гадовете чешмичката!Отстрани обаче 60-70-тонна сонда Anger и цяло стопанство заградено и брандирано с това име за извършването на 800-метров сондаж за минерална вода!Сондата с Германска регистрация,всичко по реда си!Та изглежда за такава голяма ивестиция вобще не им хрумва да се доверят на българска фирма,което е и правдоподобно,но и жалко!!!
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Момчиле аз ще копая в един двор.Разбрахме се с чорбаджията за събота да започнем.Педполагаеми метри около 20--23м.Ако няма проблем смятам в неделя да приключа или ще се ръководим от начина на работа.Все пак ще споделяме работата си в следващите дни и ще се разберем окончателно.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Бьолерче ли е това колега?
            Чистокръвно биолерче - австрийче TC 110 .
            Много съм доволен от него няма чупене това жълтурче ,не че съм опитвал да го чупя , само подръжка , масла , гресиране , някоя
            друга шлосерска работа ---зверче е .

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
              Чистокръвно биолерче - австрийче TC 110 .
              Много съм доволен от него няма чупене това жълтурче ,не че съм опитвал да го чупя , само подръжка , масла , гресиране , някоя
              друга шлосерска работа ---зверче е .
              Добро е!И ние имаме едно такова,но сме го поизоставили и буриме с един KLEM-по големичък е и е хидравличен,без въздух!Чука е SIG,а вашия вероятно е SIMBA!Голем дзвер-тия дни завършихме един обект с 3000 м. ибоанкери!Масло доливаш хидравлично,тук-там някоя семеринга,нафтица и те това е!Едни колеги купиха наскоро Клем чисто нов!Прави и пилоти и анкери и всички диаметри!Изключително производителен-опънаха го за сефте на един обект и резултата-68 дупки по 7 метра за 8 часа!!!Обаче-700 000 евро!Фирмета обаче е една от най-големите в Европа,тъй че да не ги мислим!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                А а ние сме с долен чук , има и модел с горен чук ама те са повече за ибо анкери (почвен пирон ) нали така му викат .
                А за клемпа -новото си е ново .

                За полимерите ли работиш , ако изкаш ела на срещата на пловдивския панаир.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                  А а ние сме с долен чук , има и модел с горен чук ама те са повече за ибо анкери (почвен пирон ) нали така му викат .
                  А за клемпа -новото си е ново .

                  За полимерите ли работиш , ако изкаш ела на срещата на пловдивския панаир.
                  Не ,не....друга фирма сме и се занимаваме почти изцяло с укрепване/пилоти и анкери/!Сравнително малки сме,но бачкаме здраво и засега работа се намира въпреки огромната стагнация на пазара!От 15-ина години сме в тази фирма,за добро или лошо не си направихме своя когато бяха смутните времена,но така е!От друга страна колеги с доста позиции на пазара нямат работа и разпродават техника....няма обаче кой да я купи,вобще...не знам вече на къде се е запътила тази държава,ама май не е на добре!!
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Еми да така се получава . Продават ама на никой не им трябват , те за това и не ги купуват. Защо да купуваш машини да ги подържаш с работници да се занимаваш , като може да наемеш услугата кажи речи на себестойност. Ама няма да продължи тая още дълго време .

                    Верно новите сонди са бързи и производителни , обаче са скъпи не само като себестойност, но и за подръжка обслужване и от сорта а цените на услугата ниски . Да не говорим че и работа , като количество няма кой знае колко.

                    Така че е е е става работата за какво ти е тая люцерна ? Ми за магарето . За какво ти е това магаре? Ми за люцерната.
                    Хич не се учудвам че си видял немска сонда в България и при тях е спек ама поне на цена работят хората .
                    Като работят знаят за какво работят , да дойдат да ни научат на работа казвам аз ама не как се хамалува , щото сме по добри от тях в това . А как се работи за да се развиваш. Щото ние работим за магарето ,ако ще ме разбереш какво казвам .

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Разбирам те-прав си!Работим си за магарето и за единия хляб!Тук в София е ужас-намаляват обектите,а ако някъде се появи работа се назландисват бая с плащането!Може би прави се оказаха колеги,които се ориентираха навреме в чужбина!И там не е цвете за мирисане,но в никакъв случай не може да е по-зле от тук!
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Чакаме да се уригулира сектора (сондажните услуги) , дано да стане .

                        Те някои сегменти в сектора са добре понеже са по специфични и изискват повече познания ,като микро пилоти , анкери ,геви или ибо , но другите куцат. С изключение на водните сондажи , които са си чисто занаятчийски, ама и там има спад някакъв .
                        А колегите , които имаха желание одавна са по чужбина и печелят прилично на фона на останалите де . Аз вече се наскитах по пустини и летища , пътища . Всичко е до време .

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                          ...60-70-тонна сонда Anger и цяло стопанство заградено и брандирано с това име за извършването на 800-метров сондаж за минерална вода ... изглежда за такава голяма ивестиция вобще не им хрумва да се доверят на българска фирма,което е и правдоподобно,но и жалко!!!
                          Съвсем закономерно си е.
                          Първо - в България има само 2 сонди които могат да стигнат такава дълбочина.
                          И двете нямат нито грам опит с геотермален сондаж.
                          Да не говорим, че на тоя диаметър - я съберат 800 м лост, я не.
                          Да не говорим, че да намериш БА15 с пълна комплектация от 500 м лост е направо чудо - събират от девет морета 300-400м и дотам. Ма иначе имат по 3-4 БА15ки...


                          Казано е - козата си сака пръч.
                          Само със желание не става - трябва и оборудване и подготовка и заплащане за работата.
                          Без пари - много неща не стават (това може и да са думи на твоя шеф, между другото...).

                          Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                          ...водните сондажи , които са си чисто занаятчийски...
                          Ма свършват майсторите вече - младите работят най-много пробивно взривни или анкери, а техниката във водното сондиране е такава, че иска майсторлък.
                          Иначе - ей кво става - сутрешната смяна заспала на спирачката и сто и четиридесет метра лост направили прихват - такива ми ти работи...

                          Сектора ще се оправи, когато на Българина му стане приоритет да внимава каква вода пие и каква храна яде. Ся пие неква... от чешмата. Ма мен например вече ме хваща рядко щастие от чешмяна вода...

                          Затова и предпочитам бира - като през 17ти век в Германия!
                          (бирата затова е станала популярна - щото в нея няма бактерии - затова на корабите са носели малко прясна вода и мноооого бира)
                          Последно редактирано от vlageo; 24-09-11, 21:23.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Владо както беше споменал ще бъдеш ли на панаира?

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                              Владо както беше споменал ще бъдеш ли на панаира?
                              От Понеделник следобед до Четвъртък вечер.
                              В Петък съм за малко - в Събота ме няма.

                              ПП. Колега Sonda, това ли е фирмата, която си видял в Банкя?
                              http://www.angers-soehne.com/english/start.html
                              Тази е със 140 годишна история и са първите, които са дупчили за геотермална енергия с новата сонда на Херенкнехт. Геотермален сондаж почти 5000 м.
                              Последно редактирано от vlageo; 24-09-11, 23:29.

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                http://www.youtube.com/watch?v=gPAGP...eature=related
                                Гледах това видео и ми направи впечетление че на стелажа им има за най малко за 100м тръби а сондират с помпа тип центробежна . Верно е че е големичка , като дебит а и ,като големина със собствен двигател . Дали е достатаъчна как мислите ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X