Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Много грубо колеги много грубо - може ли това да е лечебно .
    Еми то и бентонита като се замислиш що да не е лечебен -така на паста като за работа при загуба . А и незнайни минерали , като идват от земята . Ще го докараме тоя занаят като спа още малко . Да не стане като с вица дето един циганин на пазара продавал кравата на комшията си , която пък никой нещаял да купи . Вика циганина на пазара и я хвали колко е хубава колко мяко давала , близняла и тн. все екстри. Комшията (дето е негова кравата ) идва до него и му казва : -Абе като е толкова добра кравичката ми комшу да не я продаваме а а .

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Погледнете в нета "Дрънчи дупка" и "Къща Тунджа". Сега в петък ще ги инспектирам. Малко е в ляво от центъра, но...

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
        Погледнете в нета "Дрънчи дупка" и "Къща Тунджа". Сега в петък ще ги инспектирам. Малко е в ляво от центъра, но...
        Какво ще им инспектираш : водоисточниците , мезетата . Или първо едното после другото .

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
          Погледнете в нета "Дрънчи дупка" и "Къща Тунджа". Сега в петък ще ги инспектирам. Малко е в ляво от центъра, но...
          То пък съвсем на майната си това...
          Айде дай отзиви и кажи дали има покрите на ГСМите, че аз имам малко съмнения...

          ...иначе Дрънчи дупка звучи сондьорско та дрънка...

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Бях ви споменал за един въглищен пласт , който бях прорязъл при един воден сондаж и се бяхте усъмнили , че е възможно на плитко да се покажат .
            Ето какво открих вчера в нета .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5090[1].jpg
Прегледи:1
Размер:172.7 КБ
ID:5266463 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5086[1].jpg
Прегледи:1
Размер:103.9 КБ
ID:5266464Снимките са от друг форум за строителството на магистрала Люлин.Нарочно не копнах линака да не се обидят модераторите или да видат нарушение в това . Ето и коментара към снимките: " И нещо любопитно: малко встрани от трасето, където е построен временен път за нуждите на строежа, багерите са пресекли въглищен пласт, който достига до повърхността, и са натрупали сериозна купчина качествени пернишки въглища. Добре, че местните м.....ли не четат форуми, че ще има да се пречкат на строителите "
            можело значи .

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Момчиле, тя магистралата минава точно до мината, която все още си се разработва.
              Това си е съвсем в реда на нещата.

              Интересното е, ако са били учудени - това ще значи, че не са имали представа за геологията (което изобщо не би ме учудило), което пък означава, че има некъв шанс съоръженията да не са сметнати добре, което пък означава проблеми в бъдеще.
              Дано поне пилоните на мостовете да не са над некоя подземна галерия, че там и такива има...

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Мисълта- идеята ми беше , че пласта излиза на повърхността . Както си мисля , че на някои места излиза на повърхността и добричкия въглещен басеин .
                Ще караме по пласта надолу.
                Аз виждам грешки на някои местта по магистралата , но ще се оправят с времето . Ще им трябват и мрежи и укрепвания извън проекта .Има какво да се прави и след това , то къде ли няма . В двора и по къщатата винаги има работа . Трябва да се почне от някъде -нали .

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                  Аз виждам грешки на някои местта по магистралата , но ще се оправят с времето . Ще им трябват и мрежи и укрепвания извън проекта .Има какво да се прави и след това...
                  Има много, но ми се струва, че ще почнат да ги проектират га се срине част от ската. Сега би било политически некоректно...
                  Не знам дали си минавал по участъка от Студена до Диканя - там да видиш как без укрепване на ската и с кофти отводняване на платното винаги има срутена пръст. А си натиснал спирачки, а си поднесъл...

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Кой я е проектирал тая магистрала не съм запознат ? Има такива места да , за познавачите бият на очи , няма нужда да падне на пътя камък или да се свлече пръст за да ги познаеш . Не съм минавал по нея , по снимките само . Видях един Титон там да чука . Това е работа на проектантите не бих намесвал политиците . Защо трябва да политизираме магистралата (въпреки че така се получава) не трябва ли да си имаме пътища ? Срамота магистрала нямаме , направо сме жалки , за пътищата няма да коментирам .Изпотроших си техниката , колата . Не е ли нормално да имаме пътища ?

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Политически некоректно е, защото политизираха въпроса, а такова препроектиране ще оскъпи проекта още и ще забави сроковете.
                      Факт е, че проектантите не са си свършили работата, но това е основен проблем при нас. Търга за проектиране се печели с най-ниска цена...
                      Плевнелиев е първият който аз чух да заговори за възлагане с инженеринг (т.е. строеж и проектиране от един изпълнител) и това ми се струва много добра идея. По-скъпо ще излиза, ма по-хубаво...

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Владо тия предпазните мрежи , като тия които монтираха на тоя обект на ,който работих от къде се купуват имаш ли представа ?
                        Последно редактирано от монио; 07-04-11, 20:19.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                          Владо тия предпазните мрежи , като тия които монтираха на тоя обект на ,който работих от къде се купуват имаш ли представа ?
                          Например оттук:
                          http://www.geotechgroup.eu/?page=sysZasht&sub=otkosi
                          http://gild-co.com/index.php?option=...d=20&Itemid=73
                          http://www.linia-ltd.com/construction/prod/408
                          http://www.geobrugg.com/contento/Ent...language=bg-BG

                          Специално мрежите трябва да имат доста сертификати и с тях не ми се занимава много много. Иначе има разни италианци...
                          За останалото - анкери, инжектиране и т.н. - ще се чуем...
                          Последно редактирано от vlageo; 08-04-11, 00:10.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Колеги каде се загубихте . Никой нищо не пише. То работа , работа няма да избяга . Пък като е тръгнала да бяга няма стигане .

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Абе колега тук сме.Работа няма а само обаждания за сверяване на часовника.Мъча се със една кофа за баластра евентуално защото със моите ми е много бавно и трудно пълни по много малко а с тази се надявам да е по окей.В мека почва върви добре.Този който ми даде този всредел каза че копаел и мергел обаче липсват някои джажи.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06042011(002).jpg
Прегледи:2
Размер:151.5 КБ
ID:5267603Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06042011(006).jpg
Прегледи:1
Размер:156.1 КБ
ID:5267604Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06042011(003).jpg
Прегледи:2
Размер:161.0 КБ
ID:5267605Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06042011(007).jpg
Прегледи:1
Размер:150.5 КБ
ID:5267606Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06042011(004).jpg
Прегледи:1
Размер:166.0 КБ
ID:5267607Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06042011.jpg
Прегледи:1
Размер:157.7 КБ
ID:5267608Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06042011(005).jpg
Прегледи:1
Размер:166.2 КБ
ID:5267609Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06042011(001).jpg
Прегледи:2
Размер:167.7 КБ
ID:5267610

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Интересна тема се е заформила, но като за човек който няма понятия от сонди, а са му интересни и има поне някакви технически възможности за възприемане на нови знания можете ли да публикувате скици, схеми, снимки на етапите при сондиране, компоненти участващи в процесите (по-подробно) и каква е ролята им в процесите по сондиране?
                                Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
                                MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X