Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Здравей Монио. Да, от 1986 до 2010г бях преподавател в МГУ катедра СДНГ. Преподавах сондови машини, компютри и още 3-4 предмета. От месец април т.г. съм пенсионер.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Здравей, Фред! Със сигурност си ми преподавал (слаба почва за семките на знанието съм аз).
      До колегата Монио : и аз имам такъв BOHLER и не успях да го накарам да тръгне. Луфта при моя е по-голям и май служи при сондиране като се изтегли пневмоударника нагоре да увеличи проходните отвори и да продуха сондажа.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        ето ви и моята машинка http://pics.data.bg/albums/15847/tec...f0666/snc00327 работи в глина . А така работи в скала http://www.youtube.com/user/ivori25613 компютара е готов имам само малко проблеми с магнит вентилите "греят" и не мога да работя по дълго от 1-2 часа но като реша проблема ще пусна филмче.

        Коментар


        • От: До: Сондажни машини,автосонди.

          Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]232772[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]232771[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]232770[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]232769[/ATTACH]
          Здрафей,Моньо!Този луфт може би служи като амортесьор , ако мога така да се изразя.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
            Здравей, Фред! Със сигурност си ми преподавал (слаба почва за семките на знанието съм аз).
            До колегата Монио : и аз имам такъв BOHLER и не успях да го накарам да тръгне. Луфта при моя е по-голям и май служи при сондиране като се изтегли пневмоударника нагоре да увеличи проходните отвори и да продуха сондажа.
            Даракичев аз изобщо незнаех дали трябва да има такъв луфт там но щом казвате че е нормално ще го пробвам и ще пиша дали ще тръгне .
            Тоя на снимката тоест моя го взех от един австриец -подарък , беше гърмян тоест взривяван със скалите и някои неща му бяха укривени , та ги дадох да ми ги изработят наново . Като го сглобих за моя изненада се появи тоя луфт и за това питам.

            Коментар


            • От: До: Сондажни машини,автосонди.

              Първоначално публикуван от zaragoza Преглед на мнение
              Здрафей,Моньо!Този луфт може би служи като амортесьор , ако мога така да се изразя.
              Как амортисьор ? С каква цел?

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                До колегата Монио : ако някой успее в БГ да изработи работещи резервни елементи на такъв пневмоударник, го чака много работа! Знам само в Монек-Кърджали да се занимават с такива изделия. Очаквам с интерес резултата! И моя BOHLER ми е подарък и не работи, нещо ми замириса...
                Амортисьори(шок-абсорбери) при пневмоударното сондиране май се слагат в горния край на сондажния лост, за да пазят редуктора. Освен това "разделянето" на пневмоударника е свободно - не се наблюдава никаква демпферация, да ме прощавате за термина.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                  ...ако някой успее в БГ да изработи работещи резервни елементи на такъв пневмоударник, го чака много работа!
                  ...на много места правят, ама не са забогатели още...
                  И това е защото като теглиш чертата - по-добре вместо да ремонтираш 10 гозишен мневмоударник с "Направи си сам" - по -добре да си купиш нов - я индонезийски, я чешки, я турски...

                  Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                  Амортисьори(шок-абсорбери) при пневмоударното сондиране май се слагат в горния край на сондажния лост, за да пазят редуктора.
                  Не се сещам как луфта ще играе ролята на амортисьор...

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    То е луфт ама като телескоп. И аз съм чувал за тия шок абсорбери но не съм работил с такъв или не излъгах в горният чук на TAMROK REINGER има такъв , но е горен чук . Понеделник ще пробвам че е голяма жега тука не е за работа не се седи на слънце.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                      ...на много места правят, ама не са забогатели още...
                      И това е защото като теглиш чертата - по-добре вместо да ремонтираш 10 гозишен мневмоударник с "Направи си сам" - по -добре да си купиш нов - я индонезийски, я чешки, я турски...

                      Не се сещам как луфта ще играе ролята на амортисьор...
                      Нямах предвид луфта като амортизатор, а идеята по принцип. Ползват се гумено-метални или пружинни изделия, които поглъщат част от ударите. Не съм ползвал, но съм виждал, което ми напомня един виц... А за ремонтите -
                      всичко е до сметка - ремонт до 60% от цената на нов ако ти възстанови 80% от ресурса си ОК. А за направи си сам-всичко е до качеството на материала и обработката. Това е скъпото и невъзможното за нас.
                      Последно редактирано от st.darakchiev; 09-08-10, 09:02. Причина: По-добра подредба. Ще се науча...

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                        всичко е до сметка - ремонт до 60% от цената на нов ако ти възстанови 80% от ресурса си ОК.
                        ...проблема е, че рядко се стига до 80% възстановяване на ресурса... - това първо.
                        Второ - има едно пропуснато време - ако човек няма работа - ок, ама ако има - и инструмента му трябва - пропуснатите ползи от престоя са сериозни.
                        Всичко това теоретично разбира се ... в момента конюнктурата на пазара е такава, че няма нужда да се бърза много много... ама остават кофти навици ...

                        Коментар


                        • От: До: Сондажни машини,автосонди.

                          ]колега,занимаваш ли се със сондиране или?
                          интересува ме откъде може /освен русия/ да се купят части за 2а2?
                          трябва клапан от хидравликата,Краси/никт/ ще ги изработва,но не е лошо да се запасим,защот са дефицитни и стават за тва онва.[/QUOTE]
                          LJ 70 1KZ

                          Коментар


                          • От: До: Сондажни машини,автосонди.

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            колега,занимаваш ли се със сондиране или?
                            интересува ме откъде може /освен русия/ да се купят части за 2а2?
                            трябва клапан от хидравликата,Краси/никт/ ще ги изработва,но не е лошо да се запасим,защот са дефицитни и стават за тва онва.
                            Здрасти колега.Не е много актуална но като гледам има доста части. Поздрави
                            http://baunet.pl/ad02090959646_WIERTNICA_URB_2a2.html
                            Ако има поръчай и два за мене,че от тука е сложно.
                            LJ 70 1KZ

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Току що гледах по Дискавъри епизод от "Най-мръсните професии", в който даваха как се прави сондаж за геотермално отопление на някакво училище в щатите и доста се изненадах, че всъщност геотермало отопление може да се инсталира и в области без геотермални води...
                              После се поразрових в нета и се оказа, че има доста фирми, които правят термопомпени инсталации за климатизация на сгради.
                              Някой правил ли е сондаж за такава инсталация? - колко популярно е това решение у нас (извън Бояна имам предвид)...

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Доста популярно - дългосрочно погледнато е доста ефективно. Образно казано, термо помпата е голям климатик, който прехвърля разликите в температурите не във околния въздух, а в постоянна в температурно отношение среда. Ако е възможно се прави водоснабдителен сондаж и водата от него през топлообменник поема разликата и, вече температурно "замърсена" се връща във "водното тяло". Друг вариант е, в безводни и слабоводни зони, изработка на сондаж (или група сондажи), в който се монтират топлообменници. Буквално представляват 4 успоредни тръби ПЕВП с дъговидни връзки 2 по 2 в долния край, през които циркулира флуида, плюс още една тръба в средата за нагнетяване на специален топлопроводим разтвор в сондажа, всичко това навито на руло. Връзва се тежест в долния край и се спуска в сондажа. Нагнетява се разтвора и хорото тръгва. Интересно е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X