Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с осветлението на таблото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с осветлението на таблото

    Колеги имам малък проблем с осветлението на таблото. При включени светлини половината ми табло не свети.Някой знае ли какво е?Ако е лампа,лесно ли се сменя?Става въпрос за Форд експлорер 1997г.

  • #2
    До: Проблем с осветлението на таблото

    И при мен се случи нещо подобно - не свети само лявата половина. Засега не съм се занимавал с проблема.
    Тодор Томов
    =============================
    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с осветлението на таблото

      Колега,

      оправи ли осветлението?...на мен ми казаха, че трябва да се прочетат OBD кодовете...

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с осветлението на таблото

        Не колега не съм го отремонтирал,но днес отивам на вилата и се захващам с него .Ще го разглобя цялото табло ако трябва ,много ме дразни. Какви са тези кодове за които казваш?

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с осветлението на таблото

          Зравейте,
          докъде стигнахте с отстраняването на този проблем, че и при мен се получи подобен? Започна да светва и изгасва осветлението на панела на парното и касетофона или поотделно.
          Приятели не се печелят - губят се завинаги.
          УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
          Времето е ценно, само ако не бързаш.
          0889623098

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с осветлението на таблото

            За момента колега съм до никъде .Почнах да го разглобявам преди време, но се отказах.Да съм честен май се уплаших да не го прецакам.При мен загасна половината километраж и половината оборотомер

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с осветлението на таблото

              Преди седмица реших(поне за сега) този проблем. Разглобяването отнема по-малко от час. Почистване на клеми и подмяна на крушки - още толкова. Сглобяване около половин час и enjoy. Нямам снимки,но ето какво направих стъпка по стъпка:
              1. Сваля се панела на касетофона - 2 винта - горе и долу и копчетата на парното. Издърпва се внимателно, разкачат се буксите и се отстранява, за да не пречи.
              2. Сваля се въздуховода - 2 винта от долната страна и лесна щипка отгоре.
              3. От лявата страна към арматурното табло е закрепен електронен блок. Отвива се единственото винтче от долната страна, натиска се и се издърпва надолу. Внимателно се разкачат многото букси. Не е необходимо да се надписват - различни са. Този блок управлява осветлението, а и не само него.
              4. Почиствате клемите на блока и на буксите, закачате блока и пробвате. Ако всичко е ОК, сглобявате. В противен случай продължавате с разглобяването.
              5. Под волана има пластмасов панел. Сваля се с 4 винта, плюс лостчето за отваряне на предния капак.
              6. Под пластмасовия панел има метален щит. Отстранява се и той.
              7. Сваля се кожуха на контактния ключ. Лостчето за промяна ъгъла на волана се развива и след сваляне на кожуха се завива обратно, понеже е необходимо за следващите операции.
              8. Развиват се трите винта в горния край на панела на таблото с приборите. Панела се издърпва внимателно първо от долния край. Може да си помогнете с широка плоска отвертка, понеже има клипсове, които държат стабилно. Разкача се и димера.
              9. Сваляне на арматурното табло. Не бързайте да развивате всички винтове - не е необходимо. Огледайте внимателно и ще видите, че има 2 контура. Единият - външния е със светли винтове 4 или 5 броя. Развийте само тях и таблото готово. Другите закрепват предпазният плексиглсас - той не пречи. Необходимо е да се свали индикатора на скоростите. Той е най-отдолу в центъра на панела. С помощта на малка плоска отвертка се откопчава внимателно от двете страни и се издърпва надолу. Оставяте го настрани да виси на жилото и внимателно завъртате таблото така, че да е удобно за разкачане на буксите. Километража няма жило, това е много удобно. При изваждане на таблото е необходимо скоростния лост да се постави в позиция 1. Това важи за моделите със скоростен лост горе на волана.
              10. Проверка на всички крушки по таблото е задължителна. Използвайте плоски клещи, понеже цоклите имат много здрави щипки. Внимавайте да не ги счупите.
              11. СЪВЕТИ: за развиване на винтовете използвайте магнитни шестостени, отделяйте винтчетата на групи, при разкопчаване на буксите огледайте внимателно принципа на закопчаване - не всички са еднакви, не използвайте груба сила - не е необходимо, при проверка на крушките на таблото освен изгорелите сменете и потъмнелите, една от "крушките" е светодиод - цокъла влиза само в едно положение, правете тази манипулация в работен ден за магазините за авточасти, че крушките са различни.
              12. След като сте направили всичко това, направете проба, без да затваряте панелите и ако всичко е наред сглобявайте при обратния ред.

              Успех, забавлявайте се.
              Приятели не се печелят - губят се завинаги.
              УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
              Времето е ценно, само ако не бързаш.
              0889623098

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с осветлението на таблото

                Мерси за изчерпателния отговор колега.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с осветлението на таблото

                  Темата е малко стара, но наскоро открих още едно слабо място в осветлението на таблото и панела на радиото. Проблема се явява в копчето за включване на фаровете. Вероятността да го извадите без да му отчупите държачите е много малка. Постига се само ако сте спазили по-горния ред за разглобяване и продължите към копчето. Развиват се внимателно двете винтчета, изважда се ключа и внимателно се разглобява. След това почистете и сложете нова смазка. Ако няма голямо износване на пластините след сглобяване всичко е наред.
                  Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                  УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                  Времето е ценно, само ако не бързаш.
                  0889623098

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с осветлението на таблото

                    Благодарение на колегата успях да сменя една изгоряла крушка на таблото /голама безцокълна, като за габарит/, добре де, но не мога да намеря никъде от малките крушченценца, които мисля че се водят "Т1" /не съм много сигурен/. Ако някой може да каже къде в София могат да се намерят такива ще съм му много задължен

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X