Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не пали фронтера В 2.2 дтл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не пали фронтера В 2.2 дтл

    фронтера В 2.2 дтл-угасна в ръцете на приятелката ми на един stop и от тогава си я влача след москвича по майстори .Пък те гледат умно и никакъв ефект.

  • #2
    До: да ти умре коня на сред път

    Ако напишеш от кой град си, може и да се намерят читави майстори.

    Коментар


    • #3
      До: да ти умре коня на сред път

      никакви чек лампи не светят по таблото, за някакъв проблем ,нафта да те удави ама неще . Проверих -до дюзите отива нафта ,закачихме я на един компютър -проблем с помпата в резервоара - сменете помпата изписа и тва е.Само дето помпа в резервоара нема май.Запалихме я принудително -запали но работи като трактор и педала на газта не реагира . един Харманлийски майстор се засили да и разглобява помпата но аз си прибрах колата щото си мисля че проблема е в ел блок на помпата -нещо не подава правилна информация към помпата си мисля.Та сега си търся читав майстор да я вдигне на крака -приемам идеи и предположения

      Коментар


      • #4
        До: да ти умре коня на сред път

        Аз съм от Свиленград-ма тука читави майстори няма. В Харманли и смениха един датчик които е близо до помпата взеха си стото лева ама ефекта -нулев.

        Коментар


        • #5
          До: да ти умре коня на сред път

          софия ауто ще ти я ремонтират срещу 3000 лева . проверено е , като се замисля за джип може да искат и повече .3000 е за астра 2.0 дтл.
          емил златков
          паджеро 2.5тд
          ве стром 650

          Коментар


          • #6
            До: да ти умре коня на сред път

            Ми то не е луд този дето яде баницата а този дето му я дава

            Коментар


            • #7
              До: да ти умре коня на сред път

              Те на тия мотор май проблем бяха и уплътнения на дюзите. Последните пък се развивали от вътре на главата. Не съм много сигурен, но нещо подобно ми се върти из главата, като вятър в празен хамбар.
              Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

              Коментар


              • #8
                До: да ти умре коня на сред път

                Първоначално публикуван от stoyko Преглед на мнение
                Само дето помпа в резервоара нема май.Запалихме я принудително -запали но работи като трактор и педала на газта не реагира .
                Сигурен ли си? Много е възможно и да има помпа в резервоара и тя да не работи. Затова и като сте я запалили принудително е работила като трактор, защото липсва първичното налягане на тази помпа и се налага помпата на двигателя сама да си смуче горивото.

                Коментар


                • #9
                  До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                  Ако си от София или можеш да я докараш до тук пиши едно лично да ти дам телефон на сервиз където ти гарантирам на 1000%, че ще ти е оправят и то не с/у някакви баслословни суми...аз поддържам там печките(2-те фронтери със същия мотор) а и имах подобен проблем на твоя...иначе като за начало виж маркучите за обратна нафта и имобилайзера....друго за което се сещам е датчика за коляновия вал...А често като грешка излиза помпата, но проблема е свързан със вакумите и задръстване на ЕГР и смукателния колектор...през това минах искаха да ми правят помпата за скромните 1500лв, но отидох при тия пичове за които ти пиша и излезе задръстен колектор - 300кинта за чистене на системата и други глупости, ново масълце и прочие и си свиркам и си карам...
                  Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                  Коментар


                  • #10
                    До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                    Аз от ОПЕЛ нищо не вдявам , но дизелите са почти еднакви .
                    Не е ли най-правилно да се провери центровката ( зацепването на ремъка ) - да не е прескочил един зъб ?
                    Става лесно ! И е без пари !

                    Друго което се сещам - да се провери изпускателната уредба - да не е задръстена или запушена ?
                    И това е лесно и не иска пари и майстори !

                    Коментар


                    • #11
                      До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Аз от ОПЕЛ нищо не вдявам , но дизелите са почти еднакви .
                      Не е ли най-правилно да се провери центровката ( зацепването на ремъка ) - да не е прескочил един зъб ?
                      Става лесно ! И е без пари !

                      Друго което се сещам - да се провери изпускателната уредба - да не е задръстена или запушена ?
                      И това е лесно и не иска пари и майстори !

                      Ми той опела е с верига и няма как да прескочи зъб,пък и изпускателната уредба не мисля че може да се задръсти от раз щото до преди да огасне вървеше перфектно

                      Коментар


                      • #12
                        До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                        Пратих ти ЛС и горещо ти препоръчвам да се обърнеш към човека за помощ!Трудно ще се намери някой друг да отстрани проблема...
                        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                        Коментар


                        • #13
                          До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                          Първоначално публикуван от stoyko Преглед на мнение
                          фронтера В 2.2 дтл-угасна в ръцете на приятелката ми ........
                          Не и давай да хваща нищо по-важно.....
                          Майтапа настрана, но как така стига нафта до дюзите, пък не пали? Значи няма достатъчно налягане от помпата. За да няма налягане или подкачващата помпа е сдала багажа или смуче въздух. А може и ГНП да е дало фира, ама е малко вероятно.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Не и давай да хваща нищо по-важно.....
                            бе тя, важните неща ги държи здраво пък и добре се оправя и с фруктиерата, даже съм я пробвал в кал до вратите -изкара я без проблем
                            Последно редактирано от fanatic; 25-06-09, 07:59.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                              Открих проблема-изгоряло е крачето на транзистора за управлението на главния клапан,точно както го е описал колегата в систематизирана информация (ремонт на гнп воsch) като между другото се оказа че има доста нагари и отлагания по смукателния колектор примесени с мазнотий и други л.....на, най вероятно дошли от отдушника на картера( надявам се) защото турбото не съм забелязал да дърпа масло. Пък не ми се мисли какви мазнотий има в интерколера ,ще трябва и той да се чисти ,да видим с какво.ОТдушника ще бъде изведен някъде долу със сигурност.Айде ще видим дали съм майстор с поялника утре че залога е доста голям.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X