Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почти безплатна енергия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Почти безплата енергия?

    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
    Сега се сещам за една история, с бивш (може и настоящ да е още), съдружник на небезизвестния софийски кмет... Та тоя същият, плати куп пари на едни руснаци, за една подобна "магия" (в 'магията" постъпваше вода със стайна температура и се се разделяше на студена, близо до нула и гореща, близо до 100 градуса) ... и после, съдружникът изчезна в чужбина... щото май е обявен за национално издирване...
    Аз, ако знам, че някой е уловил демона на Максуел, и световно издирване ще му уредя.

    Коментар


    • #17
      До: Почти безплата енергия?

      НЕЕма страшно. Зимата ще го викат твоя човек за демонтажа. Пълна далавера.
      Ех тези хвърчащи влакове и подводни самолети!

      Коментар


      • #18
        До: Почти безплата енергия?

        Цялата тази секретност, ми напомня поредния опит за измама... Представя се нещо много тайно (разработка на военните ), което струва куп пари, но пък си струва всяка похарчена стотинка, която пък се връща стократно. Тази стръв е най-добра за бизнесмени пред фалит, давайк им надежда, че похарчвайки последния кредит, ще успеят да изплуват...
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #19
          Намерих нещо много шашаво, ама на уж сериозно място- сайта на Института за ЯДРЕНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ и ЯДРЕНА ЕНЕРГЕТИКА
          http://old.inrne.bas.bg/wop/ARCHIVE/...-Paliushev.htm
          Само, че тези, които продаваха онова устройство с малкия модел който бяха пуснали топлеха вода за малко хотелче, а този акад. Божидар Палюшев, пише за велики работи: като експериментирали такова устройство били спрели целия ТЕЦ “Трайчо Костов” и подавали топла вода.
          Добре че се държа здраво за стола, за да не падна.

          Първоначално публикуван от Didost Преглед на мнение
          Нещо такова ? Има схеми, принцип на работа и т.н.
          Бихте ли попревелr това-онова, че освен, че е охлаждаща система нищо друго не схванах.
          Последно редактирано от alex_markov; 23-06-09, 17:03.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            До: Почти безплатна енергия?

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Намерих нещо много шашаво, ама на уж сериозно място- сайта на Института за ЯДРЕНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ и ЯДРЕНА ЕНЕРГЕТИКА
            http://old.inrne.bas.bg/wop/ARCHIVE/...-Paliushev.htm
            Само, че тези, които продаваха онова устройство с малкия модел който бяха пуснали топлеха вода за малко хотелче, а този акад. Божидар Палюшев, пише за велики работи: като експериментирали такова устройство били спрели целия ТЕЦ “Трайчо Костов” и подавали топла вода.
            Добре че се държа здраво за стола, за да не падна.
            Тоя ми се струва малко мръднал... или попрекалил с опиятите
            Където Бирата, Там и Аз...

            Коментар


            • #21
              До: Почти безплата енергия?

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Той обяснява, че са 2 отделни съда, отгоре на които през електро клапан се подава вода от тръбопровод, а отдолу-изхода има закачена хидрофорна помпа, възвратен клапан и филтърни групи. Със "Т"-етка е закачена към другия съд по същия начин и всичко това влиза в котела.
              Т.е. това е направено само, за да се осигури на системата чиста вода, без да има възможност да прекъсне/спре.
              Ровейки из нета намерих нещо, което не разбирам много:http://www.youtube.com/watch?v=4OklI...layer_embedded
              Дали това не е "ключа от палатката"?
              Никой не коментира клипчето за горенето на солената вода?
              Интересно, че из коментарите под него се чете, че скоро след репортажа чичката умрял..
              Доколкото разбрах, солената вода се облъчва с радиовълни с определена честота, и явно се отделя водород, който гори..

              Коментар


              • #22
                До: Почти безплата енергия?

                Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                Никой не коментира клипчето за горенето на солената вода?
                Интересно, че из коментарите под него се чете, че скоро след репортажа чичката умрял..
                Доколкото разбрах, солената вода се облъчва с радиовълни с определена честота, и явно се отделя водород, който гори..
                Демек може да си направим водородна бомба...
                Където Бирата, Там и Аз...

                Коментар


                • #23
                  До: Почти безплатна енергия?

                  торсионните полета не са особено интересни, а и има тема за тях.

                  някой може ли да ми каже колко ще струва да вържеш термопомпа със соларен панел на покрива? очаквани проблеми и дали ще се изплати в разумен срок?

                  иначе те ти безплатно, слънцето върти помпата, а тя дава 4 пъти повече ...
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Почти безплатна енергия?

                    Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                    някой може ли да ми каже колко ще струва да вържеш термопомпа със соларен панел на покрива? очаквани проблеми и дали ще се изплати в разумен срок?
                    Не се връзва. По-добре най-хубавите колектори за топла вода. Те прибират примерно 95% от слънчевата енергия.

                    Иначе, соларен панел - 14% ефективност (хубавите), после с термопомпата - х3, от 95% пак е далече. А цените и на двете са много свирепи. И понеже е сложно, очакваните проблеми са безброй.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Почти безплатна енергия?

                      Едно време пак сме обсъждали:
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=17757
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #26
                        До: Почти безплата енергия?

                        Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                        Никой не коментира клипчето за горенето на солената вода?
                        Интересно, че из коментарите под него се чете, че скоро след репортажа чичката умрял..
                        Доколкото разбрах, солената вода се облъчва с радиовълни с определена честота, и явно се отделя водород, който гори..
                        Ами аз си мисля, че монтирания котел е точно такова устройство.
                        Защото има осигурен достъп на вода, и има отдушник такъв като за газово котле, значи това нещо гори и отделя някакви газове.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #27
                          До: Почти безплатна енергия?

                          Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                          Никой не коментира клипчето за горенето на солената вода?
                          Интересно, че из коментарите под него се чете, че скоро след репортажа чичката умрял..
                          Доколкото разбрах, солената вода се облъчва с радиовълни с определена честота, и явно се отделя водород, който гори..
                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Ами аз си мисля, че монтирания котел е точно такова устройство.
                          Защото има осигурен достъп на вода, и има отдушник такъв като за газово котле, значи това нещо гори и отделя някакви газове.
                          Айде кажете най-после каква е историята! Никой ли не иска Нобелова премия? $1000000 и нагоре...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Почти безплатна енергия?

                            Истината за торсионните полета според мене е следната (с достатъчно хора съм говорил и някои не падат от стола а се смеят и работят за военните, предполагам и за ядрените, други вдигат цената на природния газ): има такива работи, екстрасенси ги виждат, аз ги знам без да съм специалист, прогреса в тази област е не повече от 40%, гледат да не сгазят лука че лошо става-връща се на самите тях. По-скоро тези неща от невидимия фронт се откриват на подходящи за това хора. А за нас дават колкото можем да поемем. Цял ТЕЦ не заменят, но след 15 години примерно ще ги прилагаме за топлина и ток или подобно на подобна основа.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Почти безплатна енергия?

                              Прочетох писаното до тук, тъй като все още ми предстои строеж на къща. Не намерих вариант да ползвам това "устройство" и си оставам засега на варианта термопомпа, но стигнах до следния извод:
                              Някъде във вселената друга цивилизация е открила торсионните полета. Понеже при тях е студено започнали да се отполяват на този принцип. Естествено при тях студено - а някъде във вселената става топло... извода е, че те мамицата им са виновни за глобалното затопляне
                              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                              Коментар


                              • #30
                                До: Почти безплатна енергия?

                                Вярно, равновесието действа. Това са скрепителни полета, чрез тях можеш "да танцуваш" във вселената. Непрекъснато си задавам същия въпрос: Как ние хората да се оправиме?" Духовното е ясно, но вселенското. Скромността не може да пада под определена граница. Ами като ни забележат. И сега ни виждат, но с нашите дивотии кво да ни правят. Трудно... Мисля по това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X