Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почти безплатна енергия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Почти безплатна енергия?

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    ... но както термопомпата мести енергиата като потребява за това енергия ....
    Нека да не се местиме от една заблуда на друга.
    "Термо помпа" е малко странен израз който на практика се използва за климатична инсталация поставена да работи в добри температурни условия.
    Мога да направя малък списък на енергийните "чудеса" използвани в бита и предприятия за постигане на различна степен на климатизация с различни капиталовложения.

    1. Маслен радиатор на фирма БлаБла който за разлика от Обикновенните радиатори икономисва 50%от разходите.... За база 2 КW
    Цена 120лв.

    2. Климатик.. Реално, компресорно газовия метод като краен резултат постига до 3-4 пъти по висок краен КПД, т.е. за 2 KW електрически консумирана мощност получавате 6-8KW отоплителна мощност
    Цена 1800-2200лв за добър инвертор.

    3. "Термо помпа" реално 4-6 пъти по ефективна от нормален нагревател. Ако се пресметне цената за подобна мощност 2 КВ плюс кладенци, сондажи, прави и обратни и пр. цената отива
    Цена 5-7000лв за 2 KW

    4. Разлагане на вода....
    цена.....хил.лв.

    5. ВЕЦ.
    цена....мил. лв.

    6. ТЕЦ.
    ....лв.

    5. АЕЦ ...

    Като се изчисли разхода за придобиване на даденото ниво, за сервизирането и поддръжка и се сравни с неговия практически икономически ефект се стига до извода, че гъзо ти е все отзад.

    Доста по-добре звучи пасивната икономия, само защото се надяваме фибраните и кнауфите по стените да се трошат по-малко и да издържат повече.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #62
      До: Почти безплатна енергия?

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Като се изчисли разхода за придобиване на даденото ниво, за сервизирането и поддръжка и се сравни с неговия практически икономически ефект се стига до извода, че гъзо ти е все отзад.
      При случай, напомни ми за 1бр. питие

      Коментар


      • #63
        До: Почти безплатна енергия?

        Спам и типино в "нашенски" стил, но тъй като това ми е любим лаф, не мога да не направя една мъничка добавка - "че, както и да се въртим гъзо ни е винаги отзад"

        П.П. Не чакам питие.
        sigpic

        Коментар


        • #64
          До: Почти безплатна енергия?

          Покрай кризата, която тепърва ще се задълбочава, ще стават все по-актуални нови чудеса, от сорта на перпетум мобиле. Все по-често ще трябва да се отговаря на фанатино задавани въпроси като, на колко километра е равен един киловат и т.н. Колкото са по-отчаяни хората, толкова по-лесно вярват в чудеса и са склонни да обвиняват в неграмотност знаещите, както и да тръгнат след всеки месия-фокусник...
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #65
            До: Почти безплатна енергия?

            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
            ......Все по-често ще трябва да се отговаря на фанатино задавани въпроси като, на колко километра е равен един киловат и т.н. .....
            Ако тези 1000 вата са получени от кИбапчета и действат за 1 час-1KWh знаете ли колко бира могат да изпият? А от разлагането на бирата и кИбапчетата ми в стомашно чревния тракт знаете ли какво разстояние мога да измина посещавайки неколкократно тоалетната?
            И аз знам ама КПД-то пак се оказва достатъчно ниско...

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            Като се изчисли разхода за придобиване на даденото ниво, за сервизирането и поддръжка и се сравни с неговия практически икономически ефект се стига до извода, че гъзо ти е все отзад.
            И все пак да не забравяме, че е отзад.
            Много готино. Не познавам Вальо, но с удоволствие бих споделил бирите.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #66
              До: Почти безплатна енергия?

              http://www.demetra-geia.org/bulgaria...tors/index.htm
              тия са на пазара от поне 10 г. откак съм ги чувал, ако не и повече. Вижте сайта, не им правя реклама, аз лично не съм виждал на живо такова чудо. Учудва ме единствено че само един -двама от съфорумците спомена нещо подобно...
              Е, може и нещо друго да е...
              Последно редактирано от Rabin; 08-07-09, 14:56.

              Коментар


              • #67
                До: Почти безплатна енергия?

                Първоначално публикуван от Rabindranat Преглед на мнение
                http://www.demetra-geia.org/bulgaria...tors/index.htm
                тия са на пазара от поне 10 г. откак съм ги чувал, ако не и повече. Вижте сайта, не им правя реклама, аз лично не съм виждал на живо такова чудо. Учудва ме единствено че само един от съфорумците спомена нещо подобно...
                А има ли някой изобщо някакви впечатления или от фирмата или от продуктите и. Някъде може ли да се види това чудо. Че българина нали знаете ръка да види, око да пипне...

                Нооо:
                Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                Липсата на доказателства за,
                съществуването на нещо,
                не е доказателство за
                неговата липса.
                П.П. Прозвъних телефоните на тази фирма. Единия никой не го вдига, втория не е валиден а останалите два "са отдавна вече на друга фирма".
                Последно редактирано от s_s1; 08-07-09, 15:25. Причина: дописване
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #68
                  До: Почти безплатна енергия?

                  Първоначално публикуван от Rabindranat Преглед на мнение
                  http://www.demetra-geia.org/bulgaria...tors/index.htm
                  тия са на пазара от поне 10 г. откак съм ги чувал, ако не и повече. Вижте сайта, не им правя реклама, аз лично не съм виждал на живо такова чудо. Учудва ме единствено че само един -двама от съфорумците спомена нещо подобно...
                  Е, може и нещо друго да е...
                  Въпросът е обсъждан многократно, например тук:
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...EE%EB%E5%F2%E0
                  И на кой пазар е фирмата?

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  П.П. Прозвъних телефоните на тази фирма. Единия никой не го вдига, втория не е валиден а останалите два "са отдавна вече на друга фирма".
                  Каквото взели, взели. Такива фирми не съществуват дълго, защото има закони против измамата като бизнес похват.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Почти безплатна енергия?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ...И на кой пазар е фирмата? ...
                    Как на кой... разбира се, на женския!
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Почти безплатна енергия?

                      Противно на моето мнение, на братовчедка ми съпруга си взе "торсионен генератор". Всичко беше горе долу в ред до момента на пристигане на сметката за ток. След като хвърлих едни поглед на "системата", видях че всъщност вътре има монтиран един обикновен нагревател, демек електро котле. Това веднага обясни всичко. В момента водят дело да си вземат парите обратно(2000лв), ама се съмнявам за успех. От огъня зимно време по-хубаво топло няма. В преходните месеци и климатика може да свърши работа.
                      Най- ме учудва факта че повечето хора се хващат, че тази технология била измислена за отопляване на руските ядрени подводници. Горките, те дори си нямат представа, каква излишна топлина бълва такава подводница в океана, камо ли да генерират допълнителна. Ама това продава въпросните електрокотлета. Който иска да пробва
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • #71
                        До: Почти безплатна енергия?

                        Това, да отопляваш ядрена подводница, е като историята с хладилниците за ескимосите... кефи!
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Почти безплатна енергия?

                          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                          Т...хладилниците за ескимосите... кефи!
                          Че те ако не купуват хладилници, в какво ще се топлят ?!?
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #73
                            До: Почти безплатна енергия?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Въпросът е обсъждан многократно, например тук:
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...EE%EB%E5%F2%E0
                            Не знаех. Тука верно всичко имало! Четене му е майката, както казват старшите.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Почти безплатна енергия?

                              Нека не отричаме икномическия и социален или битов или там както се казва ефект на "термо помпите" и климатиците. Ако се смята за 300м2 и за Пловдив, при добра изолация (идиотска като мойта) 2KW климатик е повече от достатъчен за отопление зимата. Това е около 4 KW икономия в най студеното време. Смятам към 10-15 KW/h икономия на ден. Като се сравни с мойте наблюдения за температурата в района и наблюденията направени с обикновен маслен радиатор 2 KW в продължение на 2 години и сметки само за отопление м/у 70 и 100 лева за най студените 3 месеца бихме получили икономия от 150 до 200 лева на година.
                              За 10 години се избиват парите за климатика....ако е хубав и не здаде до тогава.
                              Това се постига с наистина хубава изолация.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар


                              • #75
                                До: Почти безплатна енергия?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Въпросът е обсъждан многократно, например тук:
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...EE%EB%E5%F2%E0
                                ......
                                Да покрай моята темичка и аз прочетах за тази щуротия и в нея написах това, което намерих: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&postcount=152
                                но въпреки всичко ми беше интересно тези от "Деметра гея" каккво продават, та затова прозвъних телефоните.
                                Успокоих се, като прочетох поста на D-MAX.

                                Но щуротията заради която пуснах темата е нещо друго, защото поне не потребява толкова много ел. енергия.
                                Но не знам какво е в същност.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X