Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

    Започвам тази тема точно преди финала на изработката на блокажа. Имам пълна яснота с идейният проект и всички основни части са вече изработени. Ще се постарая да ви направя съпричастни към монтажа и изработката на останалите детайли. Но преди това ще покажа всички идеи през, които минах за да стигна до последното решение и реализация.

    Темата произлиза от тук:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=44095
    но си позволих да отворя нова, че цитираната е пълна повече с постове дали, или няма да стане.

    При мен нещата започнаха със закъпуването на заден мост за да мога на спокойствие да си действам.Така пристигна той:



    ... и веднага извадих полуоската за първи размери:



    До този момент бях измислил много идеи, но сухите тренировки са едно, а като се видят даденостите е съвсем друго.

    Първата голяма изненада: всички блокажи, които бях гледал бяха на Самурай и очаквах подобен диференциал и при Витарата, но греда, оказа се, че в моя случай ще трябва да доработвам големия фланец, защото малък просто няма като на Самурая. Което ме хвърли да търся материал не ф90, а ф160



    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

  • #2
    До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

    Свалих фланеца



    и драснах малко чертежи. Дори ми мина трез ума да го направя съставен за по лесно намиране на материал (виж прикачените)

    Първата идея ми беше хрумнала много отдавна с възможно най-подръчни машини - струг и фреза с делителен апарат. Дори бях пуснал следващите снимки в темата на Pach





    Сега, след като разглобих се убедих, че е изпълнимо, но за да се събере като диаметър ще е необходимо много на брой с малък диаметър стержени. И още нещо ме отказа, но не помня точно какво.

    Трябваше ми по някакъв начин да се хвана за полуоската (знам, че е правилно да се казва полувал, но така съм свикнал и всички около мен й казват така). Единият вариянт за мен бе цанга, а другият - пресова сглобка. Започнах да мисля за шлицова двойка с подходящ диаметър за да разпробия вала и да го набия на полуоската:



    Успях и да намеря много подходяща шлицова двойка от кардан (мисля от УАЗ)



    и на база даденостите разработих блокажа в този вид



    Взаимствах вълнообразното зацепване от кит на "КАМ" за Самурай



    Тези вълнообразни шлици са лесни за изработка на всяка програмна фреза. Разбира се могат да се изработят и на ФУ, но трябва много талантлив фрезист. Предпочетох шлицевото зацепване защото няма аксиални усилия като при челното зацепване, което винаги се получава при леко износване на зъбите.

    Направих заготовката на фланеца и я монтирах на касетата.



    После срязах бомбето на моста и монтирах касетата:



    понеже мисля да правя нещо такова:



    Обаче като вкарах касетата в моста и ми дойде друга идея за изпълнение на блокажа и в крайна сметка така го изпълних.

    to be continued...
    Прикачени файлове
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #3
      До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

      А монтирахте ли го на Витарата и направихте ли изпитания?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

        За 4 часа 70 човека са прегледали темата. Един е писал и той не е прочел двата поста.
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #5
          До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

          Евала приятелче, възхищавам ти се на мерака и на това, че каквото кажеш го правиш. Малко са хората, на които може да се разчита, че ще на правят това, което казват. Поклон!
          Сигурен съм, че ще стане, а ако не стане, ще стане по друг начин и пак ще стане. БРАВО!
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #6
            До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

            Като гледах и изработката на поставката за лебедката не се и съмнявам, че и блокажа ще стане перфектно.
            Поздрави за ентусиазма, търпението и професионализма!

            Коментар


            • #7
              До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

              Благодаря за подкрепата,
              Ние с Витарите да не сме втора ръка, че да нямаме блокажи.
              Стискайте палци и имайте търпение, че съм страшно зает, но бъдете сигурни - ще има изпитания!
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #8
                До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                А приложима ли ще е схемата и за тези със Самурай ?
                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                тел.088четири 9едно9 4нула4
                -------------------------------------------------------

                Коментар


                • #9
                  До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                  Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                  А приложима ли ще е схемата и за тези със Самурай ?
                  Даже малко по-лесно. Касетата на диференциала се разглобява от малкия фланец и е по-лесен за изработка. Разликата е, че на Витарата блокажа се падя в ляво, а на Самурая в дясно.
                  Последно редактирано от slavin; 22-06-09, 19:33.
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                    Отлично бих искал да знам когато всичко е готово колко ще струва изработката на същия блокаж за Самурай?
                    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                    тел.088четири 9едно9 4нула4
                    -------------------------------------------------------

                    Коментар


                    • #11
                      До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                      Ckoро ще започнат и първите поръчки

                      Коментар


                      • #12
                        До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                        Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                        Отлично бих искал да знам когато всичко е готово колко ще струва изработката на същия блокаж за Самурай?
                        Месеци наред мислех лесен за изработка вариянт и сега мисля, че се получи. Можех и да покажа технологична мощ, но нямаше да е от полза за никой. Мисля, че основните части ще са между 400 и 600лв. в зависимост как ще се изработят. Аз съм използвал ерозийка за шлиците, а може и на фреза да се изработят вълнообразни и цената да падне драстино. Разбира се има и работи, които трябва да си свърши всеки сам, но те са за удоволствие. Утре като пусна проекта и частите, ще стане ясно всичко.
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #13
                          До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                          Първоначално публикуван от vikicho Преглед на мнение
                          Ckoро ще започнат и първите поръчки
                          Нямам идея да ги правя. Първо искам всичко да се получи добре и ще пусна цялата документация, че който иска да си направи.
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • #14
                            До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                            А и без това сте заплаха, а пък сега ептен
                            Браво за идеите и реализацията. Кардана дето си ползвал щлиците и муфата е уазков 469, на 452 товарните мисля че са различни шлиците(по- малко и по- едри от тези, може и да се бъркам и да има различни модели).
                            Очакват се още снимки и най-вече да се види в действие
                            Успех!!!
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • #15
                              До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                              Добре вървят нещата, мога само да те посъветвам да ползваш усилени полуоски. И дано не се вдига повече цента, че става почти колкото готов блокаж.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X