Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

    Както споменах тези дни съм много зает, но да отбележа, че все пак правя нещо... днес направих прореза на фланеца. Мисля, че няма да отслябя нещо фатално.

    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

      Днес намерих малко време и започнах да изчиствам малко по малко нещата. Първо наврях диференциала в моста - вече е възможно.



      Какво хубаво изглежда като няма бомбе, но няма как да намуша зацепващата муфа



      И пак извадих диференциала, мушнах муфата в ръкава на моста, вкарах диференциала и ето я на място.



      Как хубаво се движи напред-назад:



      Поставих и "великото изобретение" на полуоската, но без да го стягам, че да бележа само. Незнам дали споменах по-рано, полуоската ми се оказа крива. Дали така дойде с моста или аз съм се престарал с избиването..., но олекнах със 100лв и сега тази я пипам като памук, че незнам вече откъде ще намеря друга. Има някаква закономерност, защото всички имат десни, а леви не.



      Така изглежда в незацепено положение:



      А така в зацепено:
      (Тук има заложена греда. Има луфт на полуоската и оригиналните шлици и всеки път неще да зацепва. Така е като се престарах с точността на шлиците. Сега ще ги освободя малко и всичко ще си дойде на мястото.)

      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

        Започнах да правя и фланците на бомбето. Използвах картон и макетно ножче.



        Трябва да стане нещо като това:



        Ще бъдат 2 фланеца: единият 8мм и заварен за моста; другият 6мм и заварен за бомбето като на бомбето ще се правят корекции в зоната на вилката.



        На картона долу-горе се получи



        Но AutoCAD ще има последната дума

        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

          Аааа,признах те !!!При теб няма ала-бала!!!..Браво друже,шапка ти свалям ...

          Коментар


          • До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

            един съвет от мене,ако не намериш метал, в което се съмнявам за вилката,може да ползваш вилка от скоростна кутия,там са си фабрично закалени и др.и ще си спестиш времето по направа на нова.

            Коментар


            • До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
              един съвет от мене,ако не намериш метал, в което се съмнявам за вилката,може да ползваш вилка от скоростна кутия,там са си фабрично закалени и др.и ще си спестиш времето по направа на нова.
              Прав си, но дали ще има вилка за ф53мм. Всичко ще се прави...
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                имам една разколачена кутия,ще проверя,

                Коментар


                • До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                  След малко затишие да възобновя темата. Да не си помислите, че съм се отказал ама времето е кът. Последните два дни, обаче се отдадох на творчество.
                  Първо пуснах малко ламаринки:



                  После бегом до задния мост за да премеря фланеца:



                  Това е вилката, която разбира се мина и през шлайф:



                  Сглобих вилката със стержена и тялото на превключващия механизъм:



                  Последва проба за хода:





                  Леко отклоних фотоапарата за да покажа и какво съм замислил за този мост:



                  Но за това като се захвана сериозно.
                  Поставих и ограничаващия хода механизъм с краините изключватели и всичко си дойде на мястото:



                  После досглобих устройството и се получи нещо като от междузвездни войни:







                  Това е за сега. Ако другата седмица имам време се надявам да напредна доста.
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                    браво!само не стана ясно как ще задвижваш жилото на снимките? моторче за чистачки?

                    Коментар


                    • До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                      браво!само не стана ясно как ще задвижваш жилото на снимките? моторче за чистачки?
                      С механизъм, който мисля в момента, но още не съм измислил.
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • От: До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                        Случаино попаднах на самоделен блокаж на които липсваше полуоска с дълги шлици нещата са качественно изработени и закалени .
                        С големи мъки намерих човек които може да нареже шлиците на полуоската без да да я отвръща както си е с лагера .
                        Сега нямам джип на които да монтирам блокажа което може и да е за добре , ако има желаещи ще попитам каква ще е цената за да се направят двата детаила на блокажа .
                        Моя човек иска 100 лв. за да удължи шлиците цената може да падне само ако поръчкта е голяма за да може с част от парите да се закупи специален инструмент .
                        Останалото за да завърша проекта е да направя привод с които да се включва блокажа когато е необходимо но за това ми трябва кожух от заден мост и прасе.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                          Питай за цена на целия блокаж колко ще излезе.
                          Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                          Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                          "Mud Angels" Stara Zagora

                          Коментар


                          • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                            Аз имам само кожуха, прасето го продадох, какво правим?

                            Коментар


                            • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                              Значи търсим прасе може и прее--но само ще мерим с него а кожух ми трябва ще се реже и заварява ти кажи колко пари или нещо за бартер ще чиним .
                              Важното е застои да няма и витарите да имат достъпен надежден 100% блокаж които ще може да се изключи повреме на движение.

                              Коментар


                              • От: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                                Красьо(травелинг) от Пловдив май имаше някакви прецакани прасета, питай него, а за кожуха ще измислим нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X