Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

    сажалявам че трябва да те разочаровам колега,но цилиндъра е с масло,а не с въздух както предполагах,ако решиш да минеш на хидравлично задвижване е твой.

    Коментар


    • #92
      До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

      По принцип това, че хидравличен не му пречи да се използва за пневматика, само се сменят уплътненията с по-леки.
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #93
        До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

        с този компресор зимата ще има много проблеми.Като работи по дълго време нагрява въздуха и докато стигне отзад ето ти конденза а от там и проблемите.Пример камионите ако няма спиртник зимата много главоболия.Принципно съм за управлението да е на въздух ,надеждно не е скъпо само да не се използва зимата.Може би Явор ще каже как е решен този проблем при блокажите който продава.Имам сорости на Субару Джъсти ако вакума за включването на задния мост може да ти помогне на драго сърце ще го дам.Мисля че там нещата са направени по простичко.

        Коментар


        • #94
          До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

          Първоначално публикуван от stoil_69 Преглед на мнение
          Имам сорости на Субару Джъсти ако вакума за включването на задния мост може да ти помогне на драго сърце ще го дам.Мисля че там нещата са направени по простичко.
          Пусни някоя снимка за идея
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #95
            До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Е това пък не е ама никак вярно.Пример:Субару 4VD предното предаване се включва с мембрана и подналягане взето от всмукателният колектор.Придвижва муфа ,аналогична на деиствието на блокажа,плюс синхронизатор.Няма разлика дали си с пълна газ или на минимум.Работи.Разликата е че мембраната не е с пружина а се задейства с обратен клапан.Мембраната е около 120-130 мм.
            Работи, щото е превидено. Предното на пълна газ ли се пуска?

            Колкото до това колко е вакуума - измери го и сам ще се убедиш че между затворена и отворена клапа, разликата в налягането е в пъти.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #96
              До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

              Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
              Благодаря за конкретните мнения. Аз също съм виждал да се използват вакуумни цилиндри, които се задействат от всмукателните тръби. Със сигурност няма да използвам подръчни средства за мембрана, че не искам да и слугувам често или да ме предаде в най подходящия момент. Искам нещо истинско. Джорджо е абсолютно прав, че ако е с налягане ще използвам пневмоцилиндър. Тук има голям плюс - по-малкия диаметър и няма да ми се налага да правя лостови механизми за да не задвижвам вилката на 10см от зоната на действие и още, че няма да ми виси такава голяма карантия на задния мост. Всичко ще е прибрано в дифа на "топло"... че като казах топло, дали ако използвам компресор няма да имам проблеми със замръзнал конденз през зимата?
              Във всички случаи без карантия няма да стане .Включването е най малкия проблем и е осъществим по всевъзможни начини.
              Въпросът е кой е най надежден и подсигурено ли е изключването???
              Аз бих предпочел този вариант с двупосочна мембрана с комбинация от вакуум помпичка ...да кажем от мерцедес за централното заключване...елементарна за управление,сигурна и компактна.Ако ползваш вакуум от мотора ти трябват 2 електромагнитни клапана
              Ако ти допада този вариант мога да ти подаря една "Жаба" за експеримента...има и датчик за сигналната лампа
              Прикачени файлове
              ------------------------------------
              тел. O878 9ЧЧ 999

              Коментар


              • #97
                До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                Според мен вакуумът също е по доброто решение,МВ мисля ,че е с компресорче на централното/напълно безшумен/,чието налягане трябва да се провери дали ще е достатъчно да избутва вилката.Относно пневмоцилиндрите,има във всеки магазин за хидравлика и пневматика,а в Ямбол има цял завод,където може да се поръча с точните характеристики.
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • #98
                  До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                  Все си мисля, че електрическото управление е по простичко за изпълнение. Сещам се за два варианта. Единия е да се пригоди стъпковото моторче за празния ход от някаква моноинжекция. Има много компактни. Там има един стержен на редукторчето , който излиза и се прибира. Напъна е доста добър, а и не изисква почти никакъв ток за задвижване. Освен това вътре има един краен микропревключвател, който маже да се използва за свързване на светлинна индикация за включен блокаж. Другия вариант е с една джаджа, дето я има при дизеловите бусове форд(по старите). Там на двигателя има монтиран един обогатител с едно жило, което дърпа една рейка. Само не се сещам как се управляваше. Ама си струва да се провери.
                  Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                  SSang Yong Kyron 2.0xdi
                  Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                  Коментар


                  • #99
                    До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                    Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                    Все си мисля, че електрическото управление е по простичко за изпълнение. Сещам се за два варианта. Единия е да се пригоди стъпковото моторче за празния ход от някаква моноинжекция. Има много компактни. Там има един стержен на редукторчето , който излиза и се прибира. Напъна е доста добър, а и не изисква почти никакъв ток за задвижване. Освен това вътре има един краен микропревключвател, който маже да се използва за свързване на светлинна индикация за включен блокаж. Другия вариант е с една джаджа, дето я има при дизеловите бусове форд(по старите). Там на двигателя има монтиран един обогатител с едно жило, което дърпа една рейка. Само не се сещам как се управляваше. Ама си струва да се провери.
                    Стъпковото от инжекцията едва ли може да развие 8-10 килограма усилие (макар, че не съм се сещал да насиля някое чак толкова).

                    Другия проблем, за който се сещам при изпълнение с бобина/моторче е, че няма гаранция в какво положение са детайлите на блокажа един спрямо друг. Доколкото си спомням няма предвиден синхронизатор, а стъпката на шлиците е доста едра и ако не са един срещу друг, изпълнителния механизъм ще остане в междинно положение, поне докато шлиците не съвпаднат, което може и да не стане бързо.
                    Ако е на бобина - лошо, докато не включи, бобината остава на максимален (и то не малък) ток. Ако е на обикновен двигател (чистачки или ел.прозорец) проблема е същия. Ако е на стъпков, там по-не е страшно, но трябва да се присажда достатъчно як степер на някакъв редуктор.
                    Ако е на вакум сякаш най-няма да му пука от подобна ситуация.

                    П.П. Вчера тествах по друг повод моторчето с редуктора от ел-стъкла на стар Лансер. Развива около 1kg/m на 12.5V, което не е никак малко, предвид дребния габарит. Ако му се насади макаричка, ще опъва и повече от 10kg, но проблема със зацепването си остава. Не е нерешим де
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      Вчера тествах по друг повод моторчето с редуктора от ел-стъкла на стар Лансер. Развива около 1kg/m на 12.5V, което не е никак малко, предвид дребния габарит. Ако му се насади макаричка, ще опъва и повече от 10kg, но проблема със зацепването си остава. Не е нерешим де
                      Начините са два - с твърдо жило, или с двойно жило, както е при прозорците.

                      Или 3-ти вариант - само на дърпане, с връщаща пружина в изходно положение.

                      Абе, варианти бол. Въпрс на конкретна конструкция.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Стъпковото от инжекцията едва ли може да развие 8-10 килограма усилие (макар, че не съм се сещал да насиля някое чак толкова).

                        Другия проблем, за който се сещам при изпълнение с бобина/моторче е, че няма гаранция в какво положение са детайлите на блокажа един спрямо друг. Доколкото си спомням няма предвиден синхронизатор, а стъпката на шлиците е доста едра и ако не са един срещу друг, изпълнителния механизъм ще остане в междинно положение, поне докато шлиците не съвпаднат, което може и да не стане бързо.
                        Ако е на бобина - лошо, докато не включи, бобината остава на максимален (и то не малък) ток. Ако е на обикновен двигател (чистачки или ел.прозорец) проблема е същия. Ако е на стъпков, там по-не е страшно, но трябва да се присажда достатъчно як степер на някакъв редуктор.
                        Ако е на вакум сякаш най-няма да му пука от подобна ситуация.

                        П.П. Вчера тествах по друг повод моторчето с редуктора от ел-стъкла на стар Лансер. Развива около 1kg/m на 12.5V, което не е никак малко, предвид дребния габарит. Ако му се насади макаричка, ще опъва и повече от 10kg, но проблема със зацепването си остава. Не е нерешим де
                        Ако няма да е с вакуум или друго търпящо междинно положение усилието трябва да се предава през пружина. И Спарки е прав. Имам доста още неща да наглася, а като за начало мога да го пусна с жило. На мен най ми допада компресор+цилиндър, но пък никой не казва нищо по отношение на конденза. Аз имам опит с пневматика и има проблеми с влагата. Поставят се изсушители, но в такива малки габарити идея нямам има ли такива неща и дали пак няма да стигна до "атомния реактор".
                        Последно редактирано от slavin; 29-06-09, 13:01.
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                          Няма как да минеш без филтър-влагоотделител. За щастие има доста компактни изпълнения...
                          Изглежда, вакумът е най-привлекателен...
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                            Влагоотделителен филтър няма да помогне кой знае колко, отделно, че цената на свестноте е леко солена, а за сериозни филтри... наистина няма да ти стигне реактора

                            Иначе един компресор от тромби...ъъъ... не се сещам как им е "научното" име ... ще свърши работа, пригоден е за импулсен режим на работа и дава към атмосфера, ако не и повече. Тоест, 10cm2 площ на буталото ти стигат, а това си е ф36, няма и нищо. И една стара помпа от Москвич ще свърши работа за работен цилиндър Само дето ... конденза...неговата кожа. Вакуума не би трябвало да има подобен проблем.

                            От друга страна, всяка пневматика ще иска и клапани, маркучи и прочее неприятни компоненти, докато едно моторче от чистачки или каквото и да е, иска само един предпазен капак и толкова. Жиците като че ли по-лесно ще се скрият. А и релетата са по 2-3 лева.

                            Уф, не знам, всякак може, като се стигне до конкретно изпълнение, ако опре до електроника - насреща съм.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                              Чудех се , дали не може вместо с каналчето и вилката да се сложи един съчмен лагер .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • До: Механичен блокаж Витара, заден мост - реализация

                                Според мен и за включване и за изключване си трябва "меко" деиствие.При включен блокаж дори и при лек завои,изключването става невъзможно,или трябва много голямо усилие.При "чукване" на волана ляво-дясно веднага изключва.Това са моите наблюдения в/у блокажа на Самурая.Оригиналната ръчка с жилото я нямаше и сега е с друга,като го включва щатната пружина,а го изключва по-голяма(това след 2-3 скъсани жила).Вакуума и налягането се вписват перфектно,другите според мен само в комбинация с пружини.
                                Калин Владов,09РСПБЗН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X