Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Лада Самара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Лада Самара

    Имам нужда от малко помощ.
    От няколко месеца имам проблем с Ладата.
    Когато е студена върви нормално, в момента в който достигне 90 градуса и започва да прекъсва. Мислех си, че е от газовата уредба, но се оказа, че и на бензин прави така.
    Карах я на 5 сервиза и казват, че няма проблем.
    Ако имате някакви идеи, моля помагайте.
    [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

  • #2
    До: Проблем с Лада Самара

    Свещите, кабелите, бобината, комутаторът и токоразпределящата група са обичайните заподозрени при подобна симптоматика.
    Къде е колата?
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с Лада Самара

      Докарай я на Въча следващия път, да си поцвилят с моята. Аз залагам на комутатор и на второ място бобина.

      п.с. я първо погледни под капака, има ли там делко? Това не е майтап, има самари с друг вид запалителна система.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с Лада Самара

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Свещите, кабелите, бобината, комутаторът и токоразпределящата група са обичайните заподозрени при подобна симптоматика.
        Къде е колата?
        И за мен това бяха първите заподозрени, но на елкомп не даде проблем. Свещите, кабелите и дистрибуторната капачка са сменяни миналата година.
        Колата е в Пазарджик.


        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Докарай я на Въча следващия път, да си поцвилят с моята. Аз залагам на комутатор и на второ място бобина.

        п.с. я първо погледни под капака, има ли там делко? Това не е майтап, има самари с друг вид запалителна система.
        За Въча няма проблеми, щом аз сам там и тя ще е там
        Просто няма с какво друго да дойда.
        Един приятел я гледа, защото беше заподозрял някакъв кондензатор на делкото, но ми каза, че била с електронно делко.
        Тук вече не съм много наясно
        [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с Лада Самара

          Добре, щом е с делко, работата е проста (относително).

          Комутаторът струва 15-25лв. Същият, освен в Самара, го има също в Голф 2 и други коли от тази епоха - даже и да се различават по форма, куплунгът е същият и са взаимозаменяеми. Изключваш стария, включваш новия и пробваш - не е задължително да го завинтиш, само да е свързан. Или ще се оправи всичко, или не.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с Лада Самара

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Добре, щом е с делко, работата е проста (относително).

            Комутаторът струва 15-25лв. Същият, освен в Самара, го има също в Голф 2 и други коли от тази епоха - даже и да се различават по форма, куплунгът е същият и са взаимозаменяеми. Изключваш стария, включваш новия и пробваш - не е задължително да го завинтиш, само да е свързан. Или ще се оправи всичко, или не.
            Остава само да намеря кое точно под капака е комутатора
            [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с Лада Самара

              Първоначално публикуван от Krisyto Преглед на мнение
              Остава само да намеря кое точно под капака е комутатора
              Намира се на преградата на двигателния отсек
              Към него се включва един куплунг със 7 крачета
              Нещо такова
              Прикачени файлове
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с Лада Самара

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Намира се на преградата на двигателния отсек
                Към него се включва един куплунг със 7 крачета
                Нещо такова
                Сега като се прибера ще пробвам да го намеря
                Със сигурност комшиите пак ще ме обявят за луда като почна да ровя под капака
                Ако не се справя до тогава може да помогнете на Въча. Надявам се да стигна до там, че последния път ме дърпаха на стената
                [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с Лада Самара

                  Щом не е от храненето , явно е от запалването или нещо механично (едва ли) . Когато имам проблем с запалването обикновено започвам да сменям едно по едно нещата в , които се съмнявам понеже дори и да се смени нещо здраво то тези части е хубаво да има по едно резервно особено за руските коли , ако имаш нужда от помощ за нещо аз съм в Пловдив . Моя съвет е да смениш първо свещите .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с Лада Самара

                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Щом не е от храненето , явно е от запалването или нещо механично (едва ли) . Когато имам проблем с запалването обикновено започвам да сменям едно по едно нещата в , които се съмнявам понеже дори и да се смени нещо здраво то тези части е хубаво да има по едно резервно особено за руските коли , ако имаш нужда от помощ за нещо аз съм в Пловдив . Моя съвет е да смениш първо свещите .
                    Утре ще я карам за смяна на свещите и ако не стане ще пробвам това, което каза Ясен.
                    Благодаря за предложението за помощ
                    [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с Лада Самара

                      Първоначално публикуван от Krisyto Преглед на мнение
                      ...Ако не се справя до тогава може да помогнете на Въча. Надявам се да стигна до там, че последния път ме дърпаха на стената
                      На Въча има вече традиция - колкото пъти съм отишъл, все съм отварял работилница и все нещо сме ремонтирали.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X