Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

    Здравеите,
    купих си Grand Vitara 2000 г. и имам няколко въпроса,
    защото нямам никакъв опит с подобен тип коли.

    От това което прочетох излиза, че.
    1. Има преден, заден диференциал и раздатъчна кутия.
    2. На сух път се кара замо на задно (поради липсата на среден диференциал)

    Сега с въпросите.
    1. Чета, че на старата Vitara има някякви хъбове за включване на предният мост (били ръчни и автоматични), та да питам този модел има ли такова нещо и трябва ли ча да включвам нещо?
    2. Когато включа 4x4 - означава че въртят и двата моста но имали някаква блокировка на диференциалите (преден и заден). Например на старите модели на AUDI има копче за блокиране на задният диференциал а в по-новите това става автоматично.
    3. Раликата между 4x4 бързи и бавни само в предавателното число ли е или тогава се пускат някакви блокажи на диференциалите (може и да звучи смешно но си мисля, че да добавят понижаващи предавки а да няма блокажи на диференциалите е малко тъпо)
    4. Ако някой има по подробна информация и документация за този модел нека даде линк, че за старата има много повече информация от тази.

    Мерси предварително.

  • #2
    Така е,с два диф-а е.Задния е LSD,т.е. с ограничено приплъзване и няма значение дали си на бързи или бавни.За този клас-толкова А дали е тъпо,първо я пробвай и тогава...Buldog има такава-консултирай се.Моята джипка е сходна, Киа Спортидж,но е почти същото...
    LSD-то работи САМО в движение,ако спреш в някоя кал...
    Успех
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      Мерси за отговора.

      Да попитам LSD постоянно ли действа, т.е. когато съм само на задно имам ли блокаж до определен процент и втори въпрос ако някои знае на колко процента е блокиран задния диференциал.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от udobno
        Мерси за отговора.

        Да попитам LSD постоянно ли действа, т.е. когато съм само на задно имам ли блокаж до определен процент и втори въпрос ако някои знае на колко процента е блокиран задния диференциал.
        Да,постоянно.А за хъбовете,забравих,не може да нямаш,щом си с 2 диф-а.Те,в твоя случай,са вакуумни.Мисля че до 100 км/ч можеше да превключваш от 2Н към 4Н и обратно.Само за бавните спрай.А на 4Н или 4L ,недей да караш по сух х'асфалт,че раздатката...а бе 1000лв и нагоре
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от ninja_1
          Така е,с два диф-а е.Задния е LSD,т.е. с ограничено приплъзване и няма значение дали си на бързи или бавни.За този клас-толкова А дали е тъпо,първо я пробвай и тогава...Buldog има такава-консултирай се.Моята джипка е сходна, Киа Спортидж,но е почти същото...
          LSD-то работи САМО в движение,ако спреш в някоя кал...
          Успех
          Това за работата само в движение направо ме изненада. Соти бре, пак ли измисли нов принцип на работа, или просто не успя да се изразиш правилно...Щот нещо ми се чини че приравняваш LSD на Виско
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Щот нещо ми се чини че приравняваш LSD на Виско
            Аааа...не,бре,що?Чакай че ме хвърли в размисли...LSD-то работи само в движение,кое не е така?
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              LSD-то не е нищо повече от съединител с определена степен на приплъзване. Един вид полусъединител Така че хич не му пука дали се движиш или не. Просто зависи колко е предварително натегнат, и от какво усилие приплъзва.
              Докато виското е точно наопъки - там дисковете са свободни, и колкото повече приплъзват, толкова по-здраво се спичат и започват да се блокират един към друг...
              Така че да обобщим:
              LSD е зацепено и над определено усилие започва да приплъзва.
              Виско е свободно и над определена разлика в оборотите започва да блокира.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Ми тъй де...Значи LSD си е.Мани,аз съм пробвал да спирам едно колело само,докато е на подемник,ама не става.Пак казвам ,работи само в движение...М/у другото ,за виско в диф,не съм чувал...ако знаеш нещо друго,Дима...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  Здравеите момчета още един новак на хоризонта!
                  По вупроса с блокировката на диференциалите - при 4L как да разбера дали пикапа ги има? Моя пикап е Isuzu Campo.
                  Гори ама въри к'о мързи ви да наливате ли?

                  Коментар


                  • #10
                    Няма!И при повечето с такава система с два диф-а няма.Блокажа е екстра,ако въобще я има...то е при по-скъпите...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от ninja_1
                      Ми тъй де...Значи LSD си е.Мани,аз съм пробвал да спирам едно колело само,докато е на подемник,ама не става.Пак казвам ,рабори само в движение...М/у другото ,за виско в диф,не съм чувал...ако знаеш нещо друго,Дима...
                      Какво общо има движението с блокирането само се опитай да помислиш преди да пишеш. Винаги е блокирано, само че не 100% а колкото е натегнато...
                      Ей, стига с тези таксиметраджийски номера бре...
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от quadra
                        Първоначално публикуван от ninja_1
                        Ми тъй де...Значи LSD си е.Мани,аз съм пробвал да спирам едно колело само,докато е на подемник,ама не става.Пак казвам ,рабори само в движение...М/у другото ,за виско в диф,не съм чувал...ако знаеш нещо друго,Дима...
                        Какво общо има движението с блокирането само се опитай да помислиш преди да пишеш. Винаги е блокирано, само че не 100% а колкото е натегнато...
                        Ей, стига с тези таксиметраджийски номера бре...
                        Ей ся ще ти обясня,не че не знаеш,ама...Има естествено,как да няма?Диф-а е натегнат-ДА,но като е спряло превозното средство,в блато да речем или на кантар между камъните,колко трябва да е натегнат,та да е като блокировка?И да те извади.А?Но ако си в движение натоварването само на едно колело е в пъти по-малко.Значи?
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от ninja_1
                          Първоначално публикуван от quadra
                          Първоначално публикуван от ninja_1
                          Ми тъй де...Значи LSD си е.Мани,аз съм пробвал да спирам едно колело само,докато е на подемник,ама не става.Пак казвам ,рабори само в движение...М/у другото ,за виско в диф,не съм чувал...ако знаеш нещо друго,Дима...
                          Какво общо има движението с блокирането само се опитай да помислиш преди да пишеш. Винаги е блокирано, само че не 100% а колкото е натегнато...
                          Ей, стига с тези таксиметраджийски номера бре...
                          Ей ся ще ти обясня,не че не знаеш,ама...Има естествено,как да няма?Диф-а е натегнат-ДА,но като е спряло превозното средство,в блато да речем или на кантар между камъните,колко трябва да е натегнат,та да е като блокировка?И да те извади.А?Но ако си в движение натоварването само на едно колело е в пъти по-малко.Значи?
                          Значи това което аз знам.
                          LSD - limited slip differential е със определена степен на блокировка. Например 70%, 80% ... Т.е. при положение, че едното колело няма никакво сцепление диференциала ще се държи като нормален отворен диференциал. Предимстовото на LSD диференциалите се изразява, че при движение трябва участък с много по-малко сцепление на едното колело сравнение с обикновенният отворен диференциал.
                          Quadra е прав за принципа на работа на LSD и на виско диференциалите, че са на опбратен принцип.
                          Та на мен по горе въпроса за % на блокировка ми беше за това какъв е процента на блокировка на задният диференциал на Vitarata. Ако някои знае ще съм благодарен да науча отговора.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от ninja_1
                            Първоначално публикуван от quadra
                            Първоначално публикуван от ninja_1
                            Ми тъй де...Значи LSD си е.Мани,аз съм пробвал да спирам едно колело само,докато е на подемник,ама не става.Пак казвам ,рабори само в движение...М/у другото ,за виско в диф,не съм чувал...ако знаеш нещо друго,Дима...
                            Какво общо има движението с блокирането само се опитай да помислиш преди да пишеш. Винаги е блокирано, само че не 100% а колкото е натегнато...
                            Ей, стига с тези таксиметраджийски номера бре...
                            Ей ся ще ти обясня,не че не знаеш,ама...Има естествено,как да няма?Диф-а е натегнат-ДА,но като е спряло превозното средство,в блато да речем или на кантар между камъните,колко трябва да е натегнат,та да е като блокировка?И да те извади.А?Но ако си в движение натоварването само на едно колело е в пъти по-малко.Значи?
                            Абе ти изобщо мислиш ли преди да пишеш?
                            Смятай го не като диф, а като съединител със степен на приплъзване между лявата и дясната полуоска. Винаги са свързани, но това което се предава от едната на другата се измерва със коефициента на триене на съединителя. Така че движението няма нищо общо.
                            Абе включи я тая глава малко брей, да си тъп да не се разправям изобщо с теб, ама най-ме дразни това че даже не се опитваш да помислиш, а си умно момче... Май е време Йори да те води на баня...
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              Добре...твойто магаре е мъжко Какво за банята?
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X