Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

    Когато купих моята кола имах някакъв подобен проблем, на пълен ляв навит волан и опит за обратен завой се чуваше едно силно еднократно чаткане. Това го правече само на пълен ляв, при навит наобратно волан нямаше такива проблеми. Това го правеше еднократно, правиш пълен ляв чатка, продължаваш да въртиш в кръг пак същия звук еднократно, и се усеща като удар. Сякаш нещо се пренатягаше, и изведнъж изтърваше. Не знам какво стана, но след като смених маслата на предния диф. ск.кутия това чаткане спря.
    Не знам дали има връзка, не знам дали нещо се смаза или раздвижи но вече този звук и този удар при мен го няма.

    п.п. Това го правеше при всички режими на движение - 2H 4H 4L
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

      Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
      Пробвай на изчистен асвалт, да има по голямо сцепление да направиш пълен кръг на ляво и след това на дясно и слушай дали има разлика. Това упражнение на 4Х4 и спрян касетофон .
      Пробвах това упражнение и едвали бих го описал по-добре от forski
      Първоначално публикуван от forski Преглед на мнение
      Когато купих моята кола имах някакъв подобен проблем, на пълен ляв навит волан и опит за обратен завой се чуваше едно силно еднократно чаткане. Това го правече само на пълен ляв, при навит наобратно волан нямаше такива проблеми. Това го правеше еднократно, правиш пълен ляв чатка, продължаваш да въртиш в кръг пак същия звук еднократно, и се усеща като удар. Сякаш нещо се пренатягаше, и изведнъж изтърваше. ...........

      п.п. Това го правеше при всички режими на движение - 2H 4H 4L
      С тази разлика , че при мен е само при 4Н и 4L . при 2Н няма проблем
      Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
      Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

        За 4H и 4L съм сигурен, защото първия път като изчатка беше на 4L, след това я пробвах и на 4H и там го направи, когато беше само на задно вече не съм на 100% сигурен ... че беше преди повече от половин година. Може и да е така както казваш само при включен преден мост, без значение бързи/бавни!
        SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

          Да сменим 1л масло на диф-а е най-малкия проблем, въпроса е дали не е нещо по-сериозно на което да се обърне внимание, докато е време, да не потрошим нещо
          Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
          Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

            Първоначално публикуван от chavdi Преглед на мнение
            Да сменим 1л масло на диф-а е най-малкия проблем, въпроса е дали не е нещо по-сериозно на което да се обърне внимание, докато е време, да не потрошим нещо
            Пукането и щракането е от касетата на предния диф. на Гранд Витарата. Малко вероятно е от смяна на маслото да се оправят зъбите, който зацепват касетата. Там положението с чаткането е прогресивно, нараства и почва да се чува и при прав волан и натоварване, подаване на газ. Тогава вече смяната или ремонта са неизбежни.
            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

              Сигурен бях, че няма да се размина само с масло . Какво точно трябва да търся, за да се отремонтира, или ще се разбере чак като го отворим.Части нови или втора употреба да се търсят и една молба, някой ако има чертеж ...
              Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
              Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

                То въпроса е дали въобще тая карантия вътре се продава като отделни нови части, примерно може ли да се купи нова касетка, или ново износено зъбно колело
                Инъче предни дифове за Гранд Витара, и като цяло Витари на части колкото искаш, цената на целия диф втора употреба е 250-300лв. сигурно може и по-евтино да се намери, ама и той в какво състояние ще е кой да ти каже ...
                SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

                  Ми то няма да е излишно някой ако е запознат с въпроса да сподели, иначе цял диф втора ръка не знаеш какво купуваш, като теглене на късметче
                  Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                  Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

                    Колега моита също не ще да включва в движение от 2Н на 4Н,само в спряло пложение , а от 4Н на 2Н в движение няма проблем.Става въпрос грандвитара 2000г 2.0 16в,къса база.Странното е че преди си включваше в движение

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

                      Първоначално публикуван от chavdi Преглед на мнение
                      Ми то няма да е излишно някой ако е запознат с въпроса да сподели, иначе цял диф втора ръка не знаеш какво купуваш, като теглене на късметче
                      Аз моите съм ги направил по различен начин. На едната съм и сменил касетата със такава без мембрана от по стара Витара, а на другата, като заваля първия сняг миналата год. и се разбра, че няма предно, за по бързо и свалих предния диф и блокирах "заварих" касетата. И на двете съм сложил и хъбове от Витара. Когато са заключени хъбовете или е с капачки предното се включва в движение дори и при 100 км. и най важното е, че не може да те предаде когато ти трябва, зимата, студа, калта, скъсана мембрана, вода, не работещо компресорче, скъсан или изваден маркуч и не на последно място щракаща касета .
                      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

                        Верно ли е това за включването на предния мост и при 100 км. Тогава в Шумен и 3-те ГВ , които пробвахме имат проблем . много е досадно - до 20 км става после не . такъв мост не съм правил досега . Явно моя ще е първия . вече втора зима ме дразни . Колега Попов имам една стара предна касета от Витара 97 г. а с полуосите как стоят нещата ???. имаш ли някакви снимки от това упражнение .
                        от една година търся нещо из форума . ако всичко е вярно, значи повечето ГВ имат проблем с включвателя при лоста или с конектора на компресора . т.е. зацепват муфите в дифа по късно отколкото муфата в раздатката .
                        (само разсъждавам).Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170116_081038.jpg
Прегледи:2
Размер:146.7 КБ
ID:5740795Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160209_155524.jpg
Прегледи:3
Размер:172.6 КБ
ID:5740796
                        Последно редактирано от aroren; 22-01-17, 20:17. Причина: Допълнителни
                        899180483

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

                          Ако това с включването в движение при висока скорост е проблем, то значи е повсеместен защото аз мога да включа от 2H на 4H безпроблемно до около 40км/ч над тази скорост до около 60км/ч включва но трудно и се чува едно глухо хъркане, над тази скорост поне при мен е невъзможно. Като най лесно и безпроблемно включва в движение до 20км/ч както колегата е споменал.
                          Но аз останах с впечатление поне от това което прочетох, че ще можете да включвате предния мост при висока скорост само ако направите промените които описва Иван Попов!
                          SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

                            НЕ. Твърдят ,че се включва и при 100 км . Дори един колега ми се скара ,че ви заблуждавам
                            Последно редактирано от aroren; 22-01-17, 22:36.
                            899180483

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

                              Аз си включвам предния мост със 100км/ч,но аз съм с витара.Не знам при гранд-а със тези компресори,мембрани как е.
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос за 4x4 на Grand Vitara 1999-2005

                                Първоначално публикуван от chavdi Преглед на мнение
                                С ръчни съм, няма да е от това, зачудвам се да не е каре, ама звука е глух и силен, карето по-чука
                                ти ли ги слага ръчните хъбове ? може ли снимки . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170117_111709.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:57408288
                                тези са монтирани на витара с 8 кл мотор. дали ще издържат на 128 к ? то нови има 3 модел за цена до 250 лв. кои ????
                                899180483

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X