Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БАТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: БАТ

    http://www.bmz.ru/way/bat2.htm
    Цена в руб. без НДС 3 551 000
    [B][FONT=Garamond][SIZE=4]Beauty is in the eye of the beer holder...[/SIZE][/FONT][/B][SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #17
      До: БАТ

      Едно и за мен моля
      0885 297985,мтел-Радо
      0876 556870,виваком като домашен

      Коментар


      • #18
        До: БАТ

        Това прави около 165 000 лева без ддс ако не се лъжа.

        Коментар


        • #19
          До: БАТ

          В мобилето се продават два или три АТС на далеч по-скромната цена от 7000 лева.Това е същата колесна база и двигател,но няма специалното оборудване-греблото и задните надстройки.Така че който е мераклия е на ход.Ехх че не се падна пусто тото-веднага щях да се обзаведа и да изпълня една реклама във вестник "Ку-Ку" от 90-те и моя детска мечта: "Искате ли да минете на червен светофар!?! Искате ли да минете през светофар!?! Купете си танк Т-55 !!!! Машината за истинския мъж ! "

          Коментар


          • #20
            До: БАТ

            Шевинива в базова комплектация, в магазина е 420 000. Та три и половина милиона хич не са много за това.

            Коментар


            • #21
              До: БАТ

              Някой знае ли от какво точно е съкращение БАТ?
              Танки грязи не боятся!

              Коментар


              • #22
                До: БАТ

                И аз съм любопитен да науча. В моето поделение имаше такава машина. Ползва се да разчиства противотанкови мини-пуска ножа на 35 см.и-газ! Сержанта казваше,че харчи 100 л.нафта на час.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #23
                  До: БАТ

                  Идва от съкращението "Бульдозер на Тяжолом Артилерийском Тягаче".

                  БАТ-Т ама второто Т е махнато.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #24
                    До: БАТ

                    Ех спомени, спомени . Засегнахте болна за мен тема .

                    Имах два такива във взвода.

                    БАТ е съкращение в превод от руски - Булдозер артилерийски тежък. Горния пост е по правилен в наименованието .

                    Това е една от основните машини в инженерните войски, за прокарване на пътища, преместване на големи количества земна маса и други змекопни работи. В модернизирания вариант (характеризира се с крана отзад) ства и за извършване на някой ремонтни работи.
                    Базиран на тежкия артилерийски врекач АТ-Т, това е една машина която няма западен аналог по производителност.
                    Неговата модификация и усъвършенстван модел БАТ-2 (първата снимка от първия пост) е базиран на шаси от Т-72 и е изцяло брониран, като цялото управление на оборудването се извършва от бронираната кабина, без да се излиза. Такива има няколко бройки в БА, като единия беше във Военното училище (за съжеление, беше развален и не можахме да го покараме).
                    Двигателя на БАТ-М е В401 иделие 405, 12 цилинров, V-образен с мощност 585 конски сили. Отвала (греблото) е с широчина 5 метра, като може да се конфигурира в зависимост от задачата (на пример за избутване на земна маса е в едно положение, а за отнемане на стружка е друго). Отвала може да се наклонява, както и това приспособление подобно на шейна служи за реголиране дебелината на стружката. Крана не си спомням вече колко вдигаше, но е с хидравличен мотор.

                    Последните две снимки не са на БАТ а на БТМ(бързоходна траншейна машина) пак е базирана на АТ-Т. Но служи за направа на траншеи.

                    Има още една машина базирана на АТ-Т и това е МДК (машина для котловани) Тя служи за направа на изкопи като работния кръг е разположен перпендикулярно на машината и е с диаметър 3 метра. С три захождания и прави изкоп достатъчен да се постави укритие.

                    Карал съм БАТ и мога да кажа, че усещането е невероятно. Не е много бърз но пък е страшно мощен. Бих казъл, че това е машина където спокойно може да влезе в класацията на най коравите военни машини.

                    Моите сержанти ходиха на едно учение в Албания за направа на път (пак беше по някаква програма). И там заедно с американците и разни други правели път на хората. Американците си били докарали всевъзможна техника, но нашите като извадили БАТ-а им скрили шапката. С едно минаване вършел работа колкото няколко техни булдозера. И като попитали това кога е правено, нашите има казали, че го имат от 70-те години на минали век . Ония направо онемели (е поне така разказа сержанта де ), и казали: - ако това ви е старата техника, с каква ли разполагате в момента???

                    Разбира се, нещата не са толкова романтични . Техниката е добра но вече трудно се намират части, няма ново производство и си иска яка подръжка (като всяка техника разбира се). Малко останаха способните механик водачи (имах честта да служа с едни от най добрите в БА). Техниката си иска от време на време, големия чук и м*мата, особенно когато се случи да трябва да се работи в гадно време. Вътре в кабината е яко жега заради мотора (зимата добре, ама лятото едвам се издържа). Всички чарколяци са с огромни размери и си тежът .

                    Ако трябва да избирам между БАТ-М и БАТ-2. Бих избрал БАТ-М, просто е попроизводителен, но за съжеление не се произвежда вече .

                    М-да спомени.


                    п.п.
                    По принцип, пазя някъде тетрадките от Военното с характеристиките, всичко изписано до тук е по спомени та може да има леки неточностти.
                    LZ1VWW

                    Коментар


                    • #25
                      До: БАТ

                      Неточности естествено няма, има недоспомени. И аз съм инж.сапьор - пътно-строител. БАТ-а може да се използва още, и най-вече е разработен, за прокарване на танкодостъпни направления. В тази връзка може дори да разчиства минни полета.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #26
                        До: БАТ

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        Неточности естествено няма, има недоспомени. И аз съм инж.сапьор - пътно-строител. БАТ-а може да се използва още, и най-вече е разработен, за прокарване на танкодостъпни направления. В тази връзка може дори да разчиства минни полета.
                        Колега ,

                        аз съм випуск 2000, бивш командир на пътностроителен взвод към щабната рота на 5 Шипченска механизирана бригада.
                        До последно го използвахе дори за почистване на сняг зимата в Казанлък, но много внимателно, че като нищо може да изоре асфалта и паветата .

                        А може да разчиства минни полета, ама само противопехотни. Една противотанкова мина с елемент на неизвлекаемост и му е заминал отвала .

                        По последни сведения колегите още си го джиткат нагоре-надолу .
                        LZ1VWW

                        Коментар


                        • #27
                          До: БАТ

                          За последните 10-15 г. мисля три-четери пъти е изкарван БАТ-1 (по спомен) от 13-та танкова бригада в Сливен да почиства пътя към Карандила и Даулите.
                          Изкарват го само когато има бедстващи в хотелите(хижите), а пътя не може да се почисти с нищо друго.
                          Когато бях в казармата мисля 2001-2002 бяхме обучаема рота шофьори за 1 месец трябваше да минем почти всяка машина В и С кат. Старшините които ни бяха назначили за този месец бяха само водачи. Тогава един от тях ми разказа за една зима когато имало бедстващи. Задачата му била с МТЛБ да достави провизии и да извозва хора до Сливен. Но задачата била непосилна за МТЛБ-то защото като влезе в 2-3 метра пряспа и натъпквало сняг под корема веригите увисвали и до там.
                          Тогава изкарали БАТ-а и всичко ОК.

                          Също имаше сериозен пожар преди години в Средна Гора там БАТ е правел просека в гората с цел прекъсване на пожара. Минава и събаря дървета, изрива всичко и остава просека без дървета, храсти и трева.

                          Тази снимка мисля пак БАТ-а чистеше миналата зима (т.е. той минава и след него вече фадромите успяват да почистват).
                          Прикачени файлове
                          Biagini Passo Powered By VW Syncro

                          Коментар


                          • #28
                            До: БАТ

                            Величествена машина.

                            На едно полево занятие само тя успя да извади всичката окопана техника след падналия обилен дъжда - още ми е пред очите как закачаше по 3-4 ЗиЛ-а и ги изкарваше до асфалта, все едно квачка води пиленцата си.

                            Имаше един БАТ-М във Втори район на Военното училище в Търново, та когато давахме караул на ЗАС-а го ползвахме за щаб - хем топло и сухо, хем високо и се вижда

                            Коментар


                            • #29
                              До: БАТ

                              Първоначално публикуван от vesowarworld Преглед на мнение
                              Колега ,

                              аз съм випуск 2000, бивш командир на пътностроителен взвод към щабната рота на 5 Шипченска механизирана бригада.
                              До последно го използвахе дори за почистване на сняг зимата в Казанлък, но много внимателно, че като нищо може да изоре асфалта и паветата .

                              А може да разчиства минни полета, ама само противопехотни. Една противотанкова мина с елемент на неизвлекаемост и му е заминал отвала .

                              По последни сведения колегите още си го джиткат нагоре-надолу .
                              Колега, явно си слушал внимателно лекциите на Рашо мината.
                              Поздрави Випуск 2002-каменар

                              Коментар


                              • #30
                                До: БАТ

                                [QUOTE=vesowarworld;1000291]
                                Карал съм БАТ и мога да кажа, че усещането е невероятно. Не е много бърз но пък е страшно мощен. Бих казъл, че това е машина където спокойно може да влезе в класацията на най коравите военни машини.

                                Колега и аз съм карал може би същия БАТ и впечатленията са ми други от страна на бързина и мощност. За булдозер е доста бърз-в работно положение на отвала вдигнат до горе при по-голяма скорост по черен път/Беляковец/ при неравности се забива в пътя и ако не се държиш здраво може да изкочиш през предното стъкло. При работа с отвала се използват само първа и задна предавка/има ограничител за другите предавки/.Все пак АТТ-то е консруирано за влекач където се изисква по висока скорост-40-50 км/ч
                                За класацията съм съгласен особенно при прокарване на колонни пътища там БАТ-та е №1.
                                Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X