Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайхацу Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    как да го разбирам, при теб същото ли е
    Bertone freeclimber 1.8 115hp

    Коментар


    • #47
      http://www.warfs.org/ , може да разглеждате
      Bertone freeclimber 1.8 115hp

      Коментар


      • #48
        Честито, колицата е много добра! Имам такава от около година и явно съм от малкото, които са я взели с платено мито (не на инвалид). Взех я за 6500 и до момента съм дал не повече от 300 кинта за ремонти с работата, а съм я стегнал съм по повечето критични точки. Мога да се похваля, че не съм имал никакви проблеми, като изкючим оправяне на неща, предизвикани от пишман-майстори, при които предишния собственик я е водил - постоянно зацепена перка, ама лошо изпълнение, лошо шпренговани и пакетирани ресори (поради което счупих един десен и пукнах един ляв лист от пакетите)... Сменил съм едни амортисьори и гарнитурата на капака на главата, че почна да хвърля масло от там... отново някой се е правил на спец и след няколкократно ползване я е лепил със силикон - типична българска простотия. Другото са обичайните неща - масла, филтри и т.н. Поддръжката не е никак скъпа, само някои части се намират по-трудно, но това е нормално, все пак не е толкова разпространена, а и вече колко години е спряна от производство. Но пък има много възможни замени, които могат да се правят. Тук из форума имаше такава тема за цени на частите и кое от коя кола на коя става.

        Между другото, след доста търсене и ровене из AutoData-та, видях, че задните амортисьори идеално пасват от Баркас, носят повече (проектирани са за по-голяма тежест), а са наполовина по-евтини от Kayaba да речем... (40 лв. бройката) и според мен ще изкарат по-дълго. Никаква разлика във возията не усетих, а задницата вече се държи по съвсем друг начин при по-рязко минаване през по-големи дупки, преди носеше много. Мисля, че този вариант е за предпочитане, отколкото да се слагат от амортисьори от Нива и да се преправят ушите...

        За размерите е вярно, че е мъничка, но на мен ми върши работа, а аз съм близо 190 см и съм 90 кг . Но пък колко багаж носи, въпреки, че моята е с газ и голяма бутилка отзад... Тази година бяхме с Ферозата на море аз, жената с бебето и още 1 младеж и 1 девойка... Представи си това колко багаж е при 2 жени и малко дете . При това мъкнехме детска количка, палатка и един огромен сак, който наричахме "труп", щото беше наистина все едно има човек вътре. И това всичкото се събра вътре без допълнителен багажник (мога да ти покажа снимки). Аз съм си доволен

        Още веднъж поздравления, дано да ти служи дълго и безпроблемно!
        DAIHATSU FEROZA 1.6i 16V

        Коментар


        • #49
          Бе ресьорите май са малко слабо място. Тия дни строшихме по един ресьор на две ферози . Е, имаше малко летене във въздуха де...

          А това с багажа верно искам да го видя на снимка, че да черпя идеи . Сериозно съм се замислил за някъв на покрива, че повече от 3ма души само без багаж мога да измисля как да кача. Иначе с 3-ма като пуснеш едната седалка и събира колкот си изскаш .
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #50
            в един сайт видях багажник за фероза, предния край захванат на водобрана, а задния на бронята , добре стоеше
            Bertone freeclimber 1.8 115hp

            Коментар


            • #51
              абе хора това е уникално производство на фуджи хеви дюти индъстриес .
              а това е военнопромишления комплекс на япония.
              имам такава колица и може и да питате иван колко много животи има в това съоръжение.
              нищо общо с паркетната витара.
              знам че е скъпо но това си е истинско малко джипче 1200кг/96к.с.
              кораво е и аз съм му фен.
              feroza значи желязно
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #52
                колицата наистина си е добра, днес на моята и занесох предния кардан на ремонт, след два дена ще видим резултата.
                Абе чувам че много трошат ресьори.
                Bertone freeclimber 1.8 115hp

                Коментар


                • #53
                  Честито, колицата е много добра! Имам такава от около година и явно съм от малкото, които са я взели с платено мито (не на инвалид).
                  Браво,не съм единствен!И съм доволен.А като започна и лошото време-още повече.
                  VENI-VIDI-VICI!

                  Коментар


                  • #54
                    Първоначално публикуван от vader
                    Но пък колко багаж носи, въпреки, че моята е с газ и голяма бутилка отзад... Тази година бяхме с Ферозата на море аз, жената с бебето и още 1 младеж и 1 девойка... Представи си това колко багаж е при 2 жени и малко дете . При това мъкнехме детска количка, палатка и един огромен сак, който наричахме "труп", щото беше наистина все едно има човек вътре. И това всичкото се събра вътре без допълнителен багажник
                    да и има място за още двама стопаджии .аз като тръгвам на море с жена и дете рейнджа така се претъпква,че не мога и да мисля за по-малко купе.направо ми е странно как се събирате. пък и багаж, бутилка,дете.
                    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                    Коментар


                    • #55
                      това да не някаква фероза дълга база, къде ги е събрал тези неща
                      Bertone freeclimber 1.8 115hp

                      Коментар


                      • #56
                        Имам Фероза от 3-4 месеца и досега на всички тестове се е представила отлично.Много се радвам,че я предпочетох пред Витарата.
                        Прости мя Господи,че чух вся премудрости твои,но бидох простак и невозползвaхся.

                        Коментар


                        • #57
                          Оглед

                          Утре ще отида да огледам една Фероза. 93 година 200000 км от Германия. Кажете ми моля ви къде са слабите места по двигателя и по окачването за да ги огледам по внимателно. Има ли скъпи части по двг който на такъв пробег е вероятно да са се развлили и в полседствие да дадат отаржение.Продавача казва че разхода е 9 извън и 10 в града. Това е нормално. Балгодаря предварително.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #58
                            гледай и слушай трансмисията отвсякъде, на ферозите частите са малко цифромански. Знаеш ли добре е да я гледа човек който си има понятие.
                            Bertone freeclimber 1.8 115hp

                            Коментар


                            • #59
                              Първоначално публикуван от vader Преглед на мнение
                              Между другото, след доста търсене и ровене из AutoData-та, видях, че задните амортисьори идеално пасват от Баркас, носят повече (проектирани са за по-голяма тежест), а са наполовина по-евтини от Kayaba да речем... (40 лв. бройката) и според мен ще изкарат по-дълго. Никаква разлика във возията не усетих, а задницата вече се държи по съвсем друг начин при по-рязко минаване през по-големи дупки, преди носеше много. Мисля, че този вариант е за предпочитане, отколкото да се слагат от амортисьори от Нива и да се преправят ушите...
                              Трябва да сменям задните амортисьори и този вариант, който ти си посочил ми допада , но какви трябва да търся от Баркас - предни или задни?
                              А и за тоя трабаняк Баркас-а има ли още нови чаркове?
                              Последно редактирано от MuPoH; 01-02-07, 18:39.

                              Коментар


                              • #60
                                И все пак кажете малко повече за частите за този автомобил. От къде се снабдявате, след като са кът? Колко са по-скъпи примерно от на витарата?
                                LZ1PER

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X