Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свети ми лампата за маслото!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свети ми лампата за маслото!!!

    Янко:
    Добро предположение. Но нека чуем какво е маслото и откога е там.

    Коментар


    • От: Свети ми лампата за маслото!!!

      Ясене нещо като пиша и коментарите излизат след много време.Що така ?!

      Коментар


      • От: Свети ми лампата за маслото!!!

        Коментарите на новите участници излизат след време, защото трябва модератор да ги одобри, а това става когато някой модератор прегледа опашката за одобрение. Пише го в оня текст, на който натискаш ОК, като се регистрираш.

        Хайде сега напиши и какво е маслото. Малко вероятно да е от датчика, но не е изключено. Той е завинтен в блока, под свещта на 4 цилиндър.

        Коментар


        • От: Свети ми лампата за маслото!!!

          Значи маслото го сменя "стария" /баща ми/ то е 15w40/май/ а филтъра беше някав на Man

          Коментар


          • От: Свети ми лампата за маслото!!!

            Щом е така, първо се пробва смяна на филтъра с друга марка, после на датчика, той е 10лв или нещо такова. После - привода на маслената помпа.

            Коментар


            • От: Свети ми лампата за маслото!!!

              Мерси Ясене мисля първо да опитам с датчика /все пак лампичката си светеше и със стария филтър/ и ще пиша какво е станало
              Поздрави

              Коментар


              • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                Първоначално публикуван от vanko_8812 Преглед на мнение
                Ми горе долу е кам 1-2 мин зависи колко е студено. Ако е по топличко понякога гасне веднага ?!
                Сега пускам компютъра.
                Колега, писали сме по едно и също време или си чакал одобрение. Предполагах, че става въпрос за 2-3 секунди и тогава се сменя масло или филтър. Предложих филтър защото е най-лесно. Минута, две не е нормално, ще си счупиш колата.
                Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                Коментар


                • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                  Щом пишеш,че филтъра и маслото са сменяни остава да се съмняваме в:датчика на блока,привода на маслената помпа,наличие на бензин в картера и оттам влошен вискозитет на маслото,запушена цедка на маслената помпа-/това,ако колата е карана дълго време с нискокачествено масло/,силно износени лагери на к.в. и маслена помпа.Я напиши ориентировъчно на какъв пробег е двигателя и откога колата е във ваши ръце,т.е. знаят ли се наистина километрите и своевременната подръжка на мотора???Всъщност нямам чак такъв голям опит,но честно да ти кажа много ме съмнява как така след всяко едно сутрешно стартиране,аварийната лампа ще ти свети 1-2 минути и мотора още не е затегнал-интересна работа.Я огледай кабелите и най-вече този към датчика да не "замасява" някъде и да те лъже.Какъв ще е този мотор дето всеки път ще работи по 1-2 минути с налягане под 0.7-0.8атм. и нищо няма да му има?
                  Последно редактирано от Янко Желязков; 26-10-10, 06:38.

                  Коментар


                  • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    Щом пишеш,че филтъра и маслото са сменяни остава да се съмняваме в:датчика на блока,привода на маслената помпа,наличие на бензин в картера и оттам влошен вискозитет на маслото,запушена цедка на маслената помпа-/това,ако колата е карана дълго време с нискокачествено масло/,силно износени лагери на к.в. и маслена помпа.Я напиши ориентировъчно на какъв пробег е двигателя и откога колата е във ваши ръце,т.е. знаят ли се наистина километрите и своевременната подръжка на мотора???Всъщност нямам чак такъв голям опит,но честно да ти кажа много ме съмнява как така след всяко едно сутрешно стартиране,аварийната лампа ще ти свети 1-2 минути и мотора още не е затегнал-интересна работа.Я огледай кабелите и най-вече този към датчика да не "замасява" някъде и да те лъже.Какъв ще е този мотор дето всеки път ще работи по 1-2 минути с налягане под 0.7-0.8атм. и нищо няма да му има?
                    Това с бензина в маслото е идея, ще го е разредила, но ще му е направило впечатление все пак ще мирише щеката на бензин, но не се знае.
                    Сигурно е за нова помпа..
                    Първоначално публикуван от vanko_8812 Преглед на мнение
                    А каде е тоя датчик ?
                    На блока и са 2 датчика единия за самият уред(датчика в таблото, кадето ти показва колко атмосфери вдига) другия е за лампата.
                    2та заедно нови са 7 или 8 лева, май малкия беше 3 лева пък големия 4 или oбратно
                    Колега я отвори капачката дето сипваш масло и погледни разпределителния вал, дали лъска или е с черен нагар ????
                    А колега на загрят мотор колко атмосфери вдига(на 3 000 оборота) ?
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                      Дали въобще има манометър за фактическото налягане-какъв модел е Ладата?При средни обороти-/около 3-3500/ и 85-90гр.на охл.течност стрелката на уреда трябва да отчита 3.5-4.5 атм.Това при здрав мотор и що годе качествено масло.

                      Коментар


                      • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                        Какъв ще е този мотор дето всеки път ще работи по 1-2 минути с налягане под 0.7-0.8атм. и нищо няма да му има?
                        ВАЗ-2121. Не е нищо да му няма, но работи. Поне известно време.

                        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                        На блока и са 2 датчика единия за самият уред(датчика в таблото, кадето ти показва колко атмосфери вдига) другия е за лампата.
                        2та заедно нови са 7 или 8 лева, май малкия беше 3 лева пък големия 4 или oбратно
                        Това е на най-стария вариант Нива. На по-новите има само за лампата.

                        Коментар


                        • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          ВАЗ-2121. Не е нищо да му няма, но работи. Поне известно време.


                          Това е на най-стария вариант Нива. На по-новите има само за лампата.
                          Да, прав си, но аз предполагах, че е с 1.6(2121), това е на ВАЗ 21213, 21214 (Нива): http://www.autoprospect.ru/vaz/21213...iya-masla.html
                          Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 26-10-10, 19:18.
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                            Колега,ако действително ламбата за маслото ти свети 1-2минути,то си загазил доста.Имам един въпрос,като подадеш газ,гасне ли ламбата или продължава даси свети.Колегите са ти казали има вариант да е заминал привода,но има и вариант да се е скапал мотора от немарливо подържане.

                            Коментар


                            • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                              Ако е заминал привода, би следвало да го прави по всяко време, а не само при първоначално пускане и студен двигател.
                              Като изфорсираш леко двигателя, не изгасва ли?

                              Коментар


                              • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                                Още нищо не мога да кажа защото колата сега не е при мен.След като я взема ще пиша и ще опитам всичко написано до сега

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X